Kedi sever bisikletçiler

Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
İzmir içi sahiplendirme, yedi haftalıklar, kendi kedimin sokak arkadaşı gelip bizde doğurdu, besledik büyüttük, dış parazit sorunları bulunmamaktadır, kum kuru ve yaş mama alışlikanlıkları var, sahiplenmek isteyen belki olur diye yazıyorum. Bir tekir erkek, diğerleri dişi. Pek umudum yok ama burada kalsın. IMG-20180522-WA0000.jpeg

Dosyalar

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serdaryildiz İnşallah yuva bulursunuz. Kedi sahiplendiren birisi olarak nacizane tavsiyede bulunmak istiyorum.En şapşik fotolarını çekip sahibindene koyarsanız şansınız artacaktır.Mesela biz kurdele takıp,sepete koyup ilana veriyorduk.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bizim eşekleri atamıyorum rahatsızlığımdan dolayı mama dağıtıp dağıtıp gelebiliyorum sadece. Bulabildiğim kuzuların birkaç fotosunu çektim çıkmışken. Yine kızgınlıkta hepsi :( Bu nasıl bir döngüdür ki hayat boyunca yüzlerce bebek doğurmaya mahkum ediyor bir canlıyı, anlamak mümkün değil. Çok üzülüyorum, sürekli ölüm görüyorum sokağımda, bir gün gördüğümü diğer gün göremiyorum.

Bu bizim küçük kuzu, siyah anneciğin geçen seneki birebir kendisine benzeyen yavrusunun doğurduğu küçük toparlak yavrusu. Küçük bir toparlak, ayıcık, yumak. Çok seviyorum sıpayı, öyle güzel bakıyorlar ki.

159221 dosyayı görüntüle 159222 dosyayı görüntüle 159223 dosyayı görüntüle 159224 dosyayı görüntüle 159225 dosyayı görüntüle
159227 dosyayı görüntüle

Bunlar da sokağımdaki az sayıda bulabildiğim yavrular. Umarım iyilerdir, çoğunu uzun zamandır göremiyorum. Her gün çöplerde "acaba öldürdüler de çöpe mi attılar?" korkusu ile bakıyorum. Her gün aynı stres, sıkıntı.

Bu yavrum da Büyük beyaz annecik. Benim tek bacağı olmayan kedimin annesi, önceki sahiplendirip kısırlaştırdığım anne kedi "Ninja"nın da annesi, Favorimin de annesi. En az 7-8 yaşında olan bir anne kedi. Şuan 4 yavrusu var onları beslemeye çalışıyor. Bir yandan da kızgınlığı var, erkek kediler sürekli kovalıyor. Yan binamın arka bahçesinde kalıyorlardı, her gün mama-su götürüyordum yavrulara. Benim bahçemden geçiş yok o tarafa, aynı ev kişinin benim binam ve yan bina da bu arada. Arka tarafa binanın içinden geçip mama ve su koyuyordum yavrulara.
Neyse geçen gün baktım anahtar yok. Aradım dedim anahtarı getirir misin diye. Getirmiyorum benim mülküm demez mi? Anlatmaya çalışıyorum hasta kedi var, iğnesi var onu yapmam lazım gözüne ilaç sürmem lazım diye. Yok efendim neymiş mülk onunmuş, istediğini yaparmış, oruçmuş kızdırmayacakmışım. Dedim senin tuttuğun orucu... Açın halinden anlayacağına engel oluyor karaktersizler. Allahın sümsük herifi gelmiş bana laf konuşuyor. Dedim o canlı ölürse, gözleri kör olursa Allah senin bin kere belanı versin, cehennemde yanasın. Sonra yüzüne kapattım. O laf ona yeter sümsük herife de yavrunun sorunu gidemeyecek karaktersiz bir insan yüzünden. Ev sahibi iyi güzel diyorduk o da başladı karaktersizliğe. Geçen gün de kapının önüne yemek koymuşlar, baya dağınık bir şekilde ancak. Ekmek falan ne bulursa atmışlar, sağda solda kemikler. Beni çağırıyor diyor ki sen temizleyeceksin. E diyorum atan temizlesin benimle ne alakası var? Diyor ki ben olmasam kediler burada olmayacakmış. Yahu herif git kim döktüyse bu şekilde ona söyle. Yok efendim kedilerin hepsinden ben sorumluymuşum. Millete beyin miligramla dağıtılmış.
Bugün beyaz annecik sokağa doğru getirmiş yavrularını açlıktan. Kuzulara orada mama ve su verebildim. Kendi sütü artık yetmeyecek 4 yavruya, çok zor. Zaten hasta küçükler. Ancak malesef açık ortamda yakalayamıyorum onları.

159232 dosyayı görüntüle

Bunlar da bulabildiğim diğer sıpalar.

159230 dosyayı görüntüle 159231 dosyayı görüntüle 159233 dosyayı görüntüle 159234 dosyayı görüntüle

Bu da bonus olarak Benjamin :D

159220 dosyayı görüntüle

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Hepsi inanılmaz şeker, inşallah bişeycik olmasın tatloşlara. Dostum sizin çabanız da çok değerli ve eşsiz. Bizim sitede biz biraz daha şanslıyız kedileri seven ve ilgilenen bakımından. Geçen gün yavru annesiz bir sarışın pisicik resmi koymuştum ya onu arıyordum yemek vermek için. Komşumuz bir kaç hanım dediler ki şimdi kucağımızdaydı, karnını da doyurduk. Sonra da size de teşekkür ederiz ilgilendiğiniz için dediler. O an aklıma sen geldin dostum.
Bana bu kadar şey için teşekkür ediyorlarsa seni tanısalar ne yaparlardı bilemiyorum. Allah kolaylık versin sana, moralini bozma sonuçta her şey tabiatın kontrolünde.

Tepki
52
İsim
Ayça
Bisiklet
Carraro
Merhabalar, bu konu başlığını gördüğüme sevindim :) Ben de 3 kedi annesiyim. Aliş, Tarçın ve Zeytin. Üçünü de sokaktan sahiplendim. Çok hasta ve kötü durumdaydılar. İmkanı olan herkese hayvan sahiplenmelerini öneririm. Dünyanın en güzel şeyi :)Evlatlarım.jpg

Rocketman

Aktif Üye
Tepki
434
İsim
Ata A.
Bisiklet
Giant
Her canlının yavrusu tatlıdır fakat kedi yavruları sanki içlerinden en tatlı olanlar gibi geliyor bana.

Eski bir kedi babası olarak başlığı ilgi ile takip ediyorum. 1 buçuk yıl baktıktan sonra kaybettiğim kızıma hasret duydukça burdaki fotolara geliyorum.

Sokak hayvanları, özellikle kediler, bizimki gibi çöp kontrolünün zayıf olduğu ülkelerde böcek ve fare kaynaklı hastalıkların yayılmaması açısından ayrıca önemli.

Büyük şehirlerde, kedilere mama verilmesi gerçekten gerekli mi bilmiyorum. Tabii, çöplerden beslenmeleri belki daha da sağlıksızdır. Fakat su sıkıntısı daha büyük gibi. Bazı güzel insanlar, hayvanlar için su kapları bırakıyor. Bazı garip tipler de bu kaplardaki suları kirletmekten keyif alıyor. Gerçekten bu cins karakterlerin toplum düşmanlığı seviyesine akıl sır erdiremiyorum.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Arkadaşlar merhaba. Bizim mahallede yaşayan bi kedinin Patisinde ağır bi yara vardı. Kendi kedimin taşıma kabına koyup direkt veterinere götürdüm. İlk röntgen filan çekildikten sonra kırık olmadığı tespit edildi. Ama her gün pansuman yapılması gerektiği söylendi. Ben de bunu eve alamadığımdan orda yatıya bıraktım. Su an durumu iyiymiş 3 4 gün içinde taburcu edilebileceğini hekim hanım söyledi. Şimdi ben bu kediyi aldıktan sonra aldığım yere bıraksam kınanacak bi davranış sergilemiş olur muyum? Kafamı kurcalıyor valla. Yetişkin bi kedi olduğu için de sahiplendirmem çok zor onu da biliyorum. Ne yapayım ne edeyim?

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
haller@Muad dib Dostum patisi iyileştikten sonra zaten kendine bakacak hale gelecektir. Yetişkin olması bu bakımdan avantaj.
Tabii ki de kınanacak bir davranış değil, aksine pisiciği tedavi ettirmiş ilgilenmişsiniz, takdir edilecek bir iyilik yapmışsınız.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer desteklediğiniz herhangi bir profesyonel bisiklet sporcusu yoksa;aşağıdaki hayvansever ,başarılı ve sempatik sporcuları destekleyebilirsiniz.
Ünlü sprinter ve klasik spesiyalisti Peter Sagan ve Köpeği
DcaljeZWkAAu8lH.jpg large.jpg

Ünlü klasikçi Tim Wellens ve köpeği.Ayrıca kedisi de var.
763.jpg

İtalyan sprinter Elia Viviani ve köpeği
DdgPwtHXUAAPv08.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tanıştırayım: Karina

160378 dosyayı görüntüle

Kendisi çok nazlıdır. İstediği zaman gelir dokunur sürtünür falan böyle oynar ama istemezse dokunamazsınız. Çok güzel ama Karina mahallecek seviyoruz kendisini.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Ahmet Bilge Kaan AKIN sürekli doğurmaları da aslında bizim yüzümüzden.Mesela bundan 100 yıl önceki inekler daha kötü süt veriyordu.Mishal bir çiftçinin 10 ineği var?Ne yapar? En sütü güzel,çok doğuranı hayatta bırakır diğerlerini keser.Doğurgan olan hayatta kalır ve genini nesilden nesile aktaır,hep en iyi adaylar çiftleşincede ortaya daha çok doğurgan,sütlü inekler çıkar.

Dersin bunun ne alakası var kedi köpekle?Aynısı köpek ve kediyede yapıldı.Bu hayvanlarla ilişki geliştirdik(kedi ve köpek doğal yaşamda çok cömert arkadaşlardır,kedi insanı haşaratlardan korur köpekse ciddi fiziksel tehlikelerden) doğurdukları yavrulardan en sağlıklı ve çok üreyeni öne çıkardık,böylece yıllar içinde en iyi adaylar çiftleşti ve bum!Doğurganlık oranı yükseldi.Doğanın temel kanunu,evrim maalesef...O yüzden pek sıcak bakmasamda kızamıyorum kısırlaştıranlara,bu çağda bir zorunluluk çünkü.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@DurgunDeniz
Normalde de güçlü olmayan yaşayamıyor, insanla alakası sandığın kadar çok yok o konunun. Doğada sadece güçlü olan yavrular hayatta kalır. İnsan da bugüne böylelikle gelmiştir. Onlarca tür arasından bizim türümüz hayatta kalmaya başardığı için şuan ayaktayız. Her canlının tüm yavruları yaşayamıyor, en güçlüsü yaşayabiliyor. Bazen de en şanslısı. Ne kadar uğraşsam da yaşatamıyorum bazılarını, bir gün ölüp gidiyorlar. 1 tane yavrusu yaşayan diğerleri ölen kedilerin, o yaşayan bir yavrusu çok güçlü oluyor.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Biz içgüdülerimizi faydamıza yönlendirebiliyoruz ama onlar bu döngüye hapisler seninde dediğin gibi.Elimizden gelen mümkün olduğu kada fazlasına yardım etmek.

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çetin ŞAHİNÖZ Çok güzeller hocam , erkek kedilere de dişiler kadar üzülüyorum. Gözleri dönüyor resmen. Bir de 12 ay boyunca kızgınlıktalar. Buradaki erkek kedileri genelde topallıyor yüksekten düşmekten :( Zapzayıf kalıyorlar, her yeri yara bere içinde kalıyor hepsinin. Onların da dişiler kadar kısırlaşmaya ihtiyacı var :(

Geçen gün Tavşancığım ve en son paylaştığım siyah anneyi kısırlaştırdım. İki dişimiz daha rahata kavuştu etti dört :) Anneyle yavrusunu yerine koymuştum iyileştikten sonra da küçük kuzum çok halsiz duruyordu tekrar aldık sıpaları eve. O kadar uysal ki kıyamıyorum dışarıda nasıl yaşayacak bu yavru onu düşünüp duruyorum. Diğer yavrular gibi canavar da değil ki aşırı uysal. Normalde yavru annenin peşini bırakmaz, oyun oynamaya çalışır, bunlarda anne yavrunun peşini bırakmıyor oyun oynamak için :D