Kedi sever bisikletçiler

Scudo

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Bende aynı sebepten şikayet edildim :) Onları şikayet etmeye belediyeye gittiğimde "Diğer tarafın şikayeti daha çok, kediler evlerine dalıyormuş, o yüzden birşey yapamıyoruz." demişlerdi. "Kediler evlere neden dalar hanfendi açlıktan öldükleri için olmasın?" cevabım manasızca boşluğa gitmişti ve oradan çıkmıştım. Üzerinden 1 sene geçti ben hayvanlara bakmaya devam ettim kimsede birşey yapamadı... Şaka gibi :)

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@samurusov
Hocam zaten belediyelerin kedileri toplama yetkisi yok. Köpekleri de toplayıp aynı yere bırakma yetkilerini süistimal ettikleri için ormanlık alanlar köpeklerle dolu ve o yavrular birbirini yiyor açlıktan, sırf şu iki it insan sevinsin diye. Adama defalarca sordum o gün "ne yapacaksınız, herkes şikayet etsin, şikayet etmeyen 1 kişi bile kalmasın ne olacak yani bana sonuç söyleyin böyle konuşmakla olmuyor" diye ısrar ettim. Adam bana sahipli hayvanlarla ilgili kanunu anlatıyordu. Yine ısrar ediyordum ne olacak diye, yok yani şöyle böyle. Hiçbir anlamı olmayan bir sürü laf geveleniyor. Olay şuymuş @hamlet2006 abimle konuştuğumda kendisi anlattı, bunlar şikayet geldiği için gelip konuşmak zorundalarmış. Yani gelip konuşmadan öte hiçbir şey yapılamıyor.
Tabi bu kadar hayvana nefret duyan insanlardan zehirleme vakası çıkmasa hayret ederim. Ondan korkuyorum şuan sadece.

Geçen gün de birileriyle yine tartıştım. Bu hafta tartıştığım 4. kişi oldu, sinirlendim bi anda çok kötü bağırdım şahsa. Keşke bağırmasaydım, kendimi tutsaydım diyorum. Karşındaki bağırınca bir şey olmuyor da sen bağırınca haksız gibi gözüküyorsun, çok sıkıntılı bir durum. Pişman oldum, kendime yediremedim, günüm bok gibi geçti şöyle bir insan yüzünden. 4. kişi olduğu için bağırdım artık insan patlıyor alttan alamıyor da her zaman sakin kalmak gerekiyor. Bağırınca hep haksız gibi duruyor çünkü insan. Her önüne gelen de şu canlılar hakkında laf söylemeye çalışıyor, ağzı olan konuşuyor anasını sattığımın sokağında! Şu hayvanlar ne yesin, nerde kalsın diye düşünmüyor hiçbir kimse.

Arka sokağımdaki şerefsiz de benim bağırmamı fırsat bilip ev sahibini aramış " at şunları evden" diye konuşmuş. Ev sahibi beni arayıp söyledi. Ne dedin dedim kendisine, "beni bi daha arama, sanane benim kiracımdan da evimden de" dediğini söyledi. Güzel söylemiş eğer doğruysa, sağolsun. Şerefsizler her haltı fırsat biliyor kendilerine, her halttan bir sinsilik, şeytanlık çıkarmaya çalışıyorlar.

Bugün 2 kediyi götürdüm barınağa, kısırlaştırılıp geri getireceğim. Ancak yol mesafesi o kadar uzak ki otobüs durağına, insan götüreceğine pişman oluyor. Yavrular da küçük değil ki :( Cuma günü gidip alacağım, başka 2 kedi götüreceğim kısırlaştırmak için. Hepsini kısırlaştıracağım kuzuların. Kurtulsunlar, sonu yok malesef. Anne kedilerin de yavruları bi 2 aylık olsun ya da geçsin, anneleri de götüreceğim hemen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocalarım merhaba.

Bugün sabah gelen bir telefonla korkarak uyandım malesef. Kısırlaştırmaya götürdüğüm yavruların kafesten kaçtığını öğrendim. Hemen bisikletime atlayıp gittim ancak içeri giremedim, ziyaret saatinden önce alınmayacağım söylendi. Neyse 1 de tekrar döndüm geldim. Uzun uzun aradık arkadaşımla, Ninja isimli eskiden fotosunu da paylaştığım beyaz dişi kedimi bir yerde pusarken bulduk. Diğer Ayıcık isimli "Vaşak" a benzeyen kediyi bulamadım ama malesef. Ormana kaçmış olduğunu düşünüyorum. Umarım geri döner gerçekten çok üzgünüm. Bulana kadar her gün gidip etrafı arayacağım. Ormanda değildir ama umarım, çok büyük ve karışık bir yer. Ninja'yı bulduğuma şükrediyorum, ormana kaçsa o yavruyu da bulmam imkansızdı :(

Bu arada sokağımda olan yavrulardan "Mee" isimli erkek kediyi de barınakta gördüm. O yavruyu kısırlaştırmak için getirmişler. En az 2 aydır bulamıyordum onu, barınağa bıraktıklarını gördüm. Yaşadığına çok sevindim.

Bir de Cin'in geçen seneki yavrularından "Sütlaç" isimli kediyi buldum. orada kafese konulmuştu. O yavrumu da öldü sanıyordum çünkü kardeşlerinden birisine araba çarpıp kaçmıştı. Diğer kardeşi "İtalyan" da düşük yapıp duruyordu, geçenlerde veterinerim sağolsun kısırlaştırmıştı. Bu yavrumu da çok sonradan komşu teyze "bir kız ve bir oğlan götürdü" demişti. Şimdi bacağı alçıda kafesin içinde görünce bir değişik oldum kuzuyu.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN İnşallah en kısa sürede bulursun Ayıcık'ı.
Ben de gözlerinde sorun olan bir kediciği Veteriner İşlerine götürmüştüm.Veteriner gözlerinden birini kurtarmıştı.Ancak veterinerlik işçileri-işlerini düzgün yapmayan işçiler- kediye sahip çıkamamış ,kedicik narkoz sersemi şekilde suya düşmüş ve hipotermiden ölmüştü:(.
Her gittiğimde korkuyorum bir şey olacak diye.Beslediğim ve kısırlaştırmaya götürdüğüm kediciklerden birini de kaybetmişlerdi.:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Abi çok geçmiş olsun, çok üzüldüm ya. Yardım edeceğiz diye götürüp yavrunun canından olması bitiriyor insanı.
Şimdi konuştum kendileriyle, kısırlaşınca direk getireceğim, evde tutacağım artık 2-3 gün sabredeceğim. En azından bugünkü gibi saatlerce aramak zorunda kalmam, merakta etmem ne oldu diye. Sağolsunlar çok güzel kısırlaştırmışlar bu arada. Ancak kaçmaları insanın içine oturuyor :(

Dolar bahane zamlar şahane. Bu mama başta 50 liraydı arkadaşlar. Dolar 3.5 liraydı yaklaşık, mama 50 lira iken. Sonra birden 70 lira yaptılar. Şimdi ise 90 lira! Artık temizmamanın mantıklı bir tarafı kalmadı malesef. Fiyatları bir sene içerisinde direk iki katına çıkarttılar.
(link)

Alternatif olarak şu mamayı önermişler arkadaşlar. Bilmiyorum hiç almadım ancak temizmama'dan alınmaya devam edilirse bu zamların arkası kesilmeyecektir malesef.

(link)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tam veterinerlik işimin olduğu şu zamanda, yazılanları okuyunca içim kötü oldu... Geçmiş olsun @Ahmet Bilge Kaan AKIN @hamlet2006 ne desek boş...

Benim İbibik ergenliğe girmiş olacak ki 2 gündür mahalleyi inletiyor. Sokak hayvanları kliniğini aradım, evde bakıyorsanız kısırlaştırmayız denildi. Açtım başka siteleri okudum, içim iyice karardı. Kedi desen susmuyor :agla:

• Beğen
Tepkiler: Rip ve hamlet2006