Kedi sever bisikletçiler

Scudo

omeryildiz

Üye
Tepki
53
İsim
Omer
Bisiklet
Carraro
@Sert79 hocam ciftliginizmi var çiftliktemi çalışıyorsunuz, bende Ankara'da kendimi gelistirebilecegim büyükbaş çiftliği arıyorum ankara uni son sınıf veteriner fakültesi ogrencisiyim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar konuda yazıldı mı bilmiyorum bakmadım ama şunu soracağım. Mahallede sokaktaki kediler için bu soğuk havalarda rahat etmeleri adına yapılacak şeyler konusunda önerileriniz var mı? Dışarısı şu an buz gibi ve yaşadığım semtte çok kedi var. Bir katkım olsun bir şeyler yapayım diyorum. Bir yuva var ama o yuva ne kadar yeterlidir bilmiyorum.

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
[USER=702]@BF Okuru[/USER] korunaklı bir yer varsa büyük bir kolinin dışına strafor yapıştırıp bir kapı yeri açıp izolasyonlu bir barınak yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Tsubasa

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
[USER=702]@BF Okuru[/USER] yuvanın üzerine naylon ile kapatıp hem ısı kaybını önler hem de ıslanmasını önleyebilirsin...kış için en iyisi karınlarını tok tutmak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
[USER=702]@BF Okuru[/USER] Hocam içerisine polarlı bir şeyler koyup, etrafını da naylonla sarabilirsiniz, kalın naylon bulamıyorsanız Tekzen'de boya yaparken sağa sola bulaşmasın diye uzun poşetler oluyor, onunla güzelce sarabilirsiniz. En önemli şey yerden bir miktar yüksek olması, kar ve yağmur suyunun içine dolmaması için. Onun dışında yetmiyorsa ve pratik bir şeyler düşünüyorsanız, iki leğeni birbirine yapıştırıp, aradan bir kapı açılarakta kedi yuvası yapılıyor. Birbirlerine kule şeklinde çıkarak yükselti de kazanılabiliyor bu şekilde.

Umarım yavrular üşümez, ben de yuva yapacağım ancak koyacak yer bulmak çok zor. Buradaki insanlar o kadar adi ki, sokakta duran kedi bile bir yerlerine batıyor milletin, onlarla tartışıyorum. Isparta sokaklardan oluşuyor malesef, herhangi bir boşluk bulsam koyacağım ancak hep birilerinin bahçesi her yer. Bakalım ne yapacağım, kedi nüfusu da her geçen zaman artıyor.

Belediye de en az insanları kadar karaktersiz. O kadar köpeği öldürüyor, rehabilitasyon merkezi açtık sus payınızı aldınız diye hiçbir sorunlarına bakmıyor. Sokağımda araba çarpmasından yavru-büyük karışık olarak son 3 ay içerisinde 14 kedi öldü, bu benim gördüğüm kedi sayısı. Hepsi senelerdir beslediğim kedilerdi. Birisi de anneydi yavruları başıboş kaldı. Kasis yapılmasını istiyorum diyorum, onlarca mesaj çektim belediyeden tık yok. Herife twitter üzerinden defalarca mesaj attım bakmıyor bile. Ara sokaklarda hız yapan adiler yüzünden bu güzeller canlarından oluyor, sonrasında caniler rahat rahat takılıyor.

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
:D

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BF Okuru
Ben geçen kış marketin birinden tam iç içe geçecek 2 koli istemiştim. Önce küçük olanın dışına çöp poşeti sarıp güzelce bantladım, sonra büyük olana aynı işlemi uygulayıp iç içe geçirdim. Zemine de eski bir tişörtümü koydum ve evi diğer hayvanlardan korumak için bir kağıda "kedi evi!" yazıp üstüne bantladım. Bulabilirseniz iç tabakaya strafor kaplarsanız muhteşem bir eviniz olur :)
DSC_1033.JPG