Kedi sever bisikletçiler

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
@Eser Sevinç

Çok güzel yazmışşınız elinize sağlık

1 şey var çok merak ettiğim sevmeyenleri anlarım alerjisi olanı anlarım vs hepsi tamam ama zarar vermek isteyenleri anlamıyorum

bende çocuk sevmiyorum kendi kuzenimi bile sevmem yani çocukları sevmiyorum yapacak birşey yok ama zarar vermiyorum insanlar dicek şimdi aynı şeymi ama

aynı olmada ikiside canlı en azından ve bir insanın insanları sevmesi için bence hayvan sevmesi lazım kedi köpek ne olursa olsun zarar vermemesi ve sevmesi lazım

• Beğen
Tepkiler: CandanC
Scudo

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
@Edip Dinçer

abi bu ne sevimli birşeydir ya

kumaşı az gelmis bunun yarısı başka yarısı başka benim tekir beyaz gibi onunda kumaşı az gelmiş bazı yerlerinde =))

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Eser Sevinç

Kediler sadık değildir. Nerede yemek bulurlarsa oraya giderler. 1 dk düşünmez terk ederler. Dediğiniz gibi, kedi besleyenler köpek tercih ederler... :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Ali YILDIRICI

3 renkli (calico) ve gri kedilere hastayım, sende ikisi de var..
ayrıca evde yavru kedin olması da beni çok sinirlendirdi şu anda, =p
neyse ki sokaklarda bu aralar çok yavru kedi var da, bir yandan mamalarını verip bir yandan da mıncıklayabiliyorum..
Yavru kedi apayrı bir şey..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Mesut C.
km'lerce uzağa bırakıldığı halde evine geri dönen kediler vardır...
bunun yanında karnı tok, keyfi yerinde (gibi) olan kedilerin, evden kaçtığı da az görülmüş bir durum değildir.
(hak vermemek mümkün diil aslında... özgürlük, yemekten daha çekici bi'şey tabi ;) )

bu tanımla, köpek sadıktır, evet... aç kalır, dövülür.. yine de sahibini ve evini terk etmez...
kedi ise nankördür...

sanırım sorun kedide diil... bizim sadakat anlayışımızda.. bir kere daha gözden geçirmekte fayda var bence :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CandanC

"Kediler: Sahiplerini kendileri seçerler, tek başına olmayı sever, kendi karakterini ve kişiliği oluşturur, yalaka değildir" derken tam da bunlardan bahsetmiştim, bana göre nankörlük değil tercihini kullanıyor, biz onu kedimiz olarak görüyoruz da o neden sahibi olarak görsün ki bizi? ona iyi davranmazsan, onunla ilgilenmezsen çekip gitmesi kadar doğal bir şey yok, bence bu nankörlük değil asilliktir. Bir sürü kedim oldu ama hiç birisi çekip gitmedi, yemek masasına çıkıp yemek aşırmadı, beni tırmalamadı ya da ısırmadı.
Köpek beslemenin zevki ayrı kedi beslemenin zevki ayrı, ikisini pek karıştırmamak lazım. Benim köpeğim kangal kırmasıydı, her gün 10km yürüyüş yaptırıyordum ki mutlu olsun diye, ama koca koca köpekleri günlerce 2 metrekareye hapsetmekte hiç vicdana sığacak davranış değil, kaldı ki bahçeli ev bile olsa, kangal, akbaş, çoban köpeği vs... günde en az 10km gezmeli ki vücut gelişimini tamamlayabilsin, pskikolojik olarak rahat olsun. Diğer cins köpekleri bilmiyorum beslemediğim için.
Kedi mi köpek mi derseniz her zaman kedi önceliktir bende.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Yahu konu acayip bir yere gelmiş...Kediciler köpekçilere karşı gibi.. Halbuki hayvan seversin yada sevmezsin. Hayvansever bir insanın kedi sevmemesi anormal zaten; yada köpek...Ne güzel bir konuydu, bırakın öyle kalsın...

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
bu konuyu ilk açarken dedimki illa hayvan seven birileri vardır forumda sadece herkesin resim koyup ay ne güzel ay ne şirin vs vs yada maşallah cok tatlı falan yazıp resimlerini koyup az yazı bol resimden oluşan bir konu olur diye düşünmüştüm.

insan kedi sever köpek sever kedi sevmez köpek sever ne olursa olsun önce konu başlığına bakın lütfen

nasıl bir kron sahibi salcano galerisinin içine resim eklemiyor yada yol bisikleti yarışı başlığına daş bisikleti yarışı konusu açmıyor bu konuyada yazmak zorunda diilsiniz eğer kedi sevmiyorsanız

kendinizi illa yorum yapmak zorunda hissetmeyin illada fikir belirtmez zorunda değilsiniz sizde kalsada olur fikirleriniz

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu arada insanın başka bir tarafıyla okuması da ayrı bir şeymiş =)
Ben evde ufaklık var zannetmiştim, şimdi dikkatli okuyunca kendisinin minikliği olduğunu gördüm..
Tamam sinirim geçti Ali.. =)

• Beğen
Tepkiler: Ali YILDIRICI

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@Ali YILDIRICI

Aynen katılıyorum. Ama hep olur bu.Her forumda olur. Kedi severler başlık açar, illa ki birisi gelip, "siz ne diyonuz lan en güzel hayvan köpektir!" der. "Köpek sadık, kedi nankördür" der. Hep aynı şeyler, bir klasik adeta. Biz boş verelim bunu bence.Kaldığımız yerden devam edelim.

Fotoğraf makinasını alıp birkaç sokak kedisi çekeyim diyorum. Buralarda gerçekten çok güzel ve değişik kediler var.Hatta şu whiskas reklamındaki tüylü gri renk kedinin aynısından gördüm birkaç tane.Özellikle onu fotoğraflamak istiyorum.Yahu bir gözü mavi diğeri yeşil bembeyaz van kedisi gördüm ben sokakta.Artık evden mi kaçtı dolaşmaya mı bırakıyorlar bilmem.

• Beğen
Tepkiler: Ali YILDIRICI

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bunlar da bahçede bakmaya çalıştığımız kediler.. Yavrular pek insana gelmiyorlar ama anneleri pek sevgi arsızı.
Gelmemelirini de olumlu buluyorum açıkçası, azıcık büyüyene kadar insandan uzak dursunlar..

http://i.imgur.com/cL1Si.jpg

http://i.imgur.com/byCbl.jpg

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
gece eve gidince bende eklicem biraz benim tosunların resimlerini bu arada evet Edip abi o kucuk o tosunun yavru haliydi şimdi kendisi 7 kilo kedi tasmasıda kucuk geliyor diye minik boy kaniş tasması takıyoruz :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Edip Dinçer

Siyah olan çok haşin bakmış valla :)

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ben de akşama ekleyeyim o zaman, Van Kedisi besliyorum, kedi sevgisini kedi besleyenler bilir :)
Da Vinci' nin söylediği gibi; "Kediler doğanın başyapıtlarıdır"

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Benim bahçemde bir-iki kedim var. Bir tanesi PAŞA..... Fakat sıcaklardan müzdaripler. Akşam olunca pencerenin önündeler.

• Beğen