Kedi köpek balık dışında evcil hayvan tavsiyesi

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar merhaba :)
Var mı bi önerisi başlık açık zaten :D
Şimdi diyeceksiniz ki bi kuş kaplumbağa hamster kaldı zaten :D
Kuş almak istiyorum ama ankara da muhabbet kuşu üreticisi var hep kanarya da ben istemiyorum
Ankaradayım bu arada
Yardımcı olabilecek var mı?
Hatta ben üretiyorum diyen varsa çok mutlu olurum yemine :D

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Sadettin Z.
Teşekkür ederim de ben tarantula beslemeye başlayınca annem beni beslemeyi bırakır :D

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Onu besledim :D
Bi sıcaklığını bulamadım ama :/

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
@Hastateker üretiyorum gibi cümleler , bunların canlı olduğunu unutmamak lazım, barınaktan bir kedi sahiplenebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hastateker
Bütçen uygunsa kırmızı kuyruk papağan (jako) alabilirsin, yavrudan bulman eğitim açısından makbule geçecektir.
Bunun dışında yemeğine ve bağırmasına katlanırım diyorsan pekin ördeği öneririm. Domates, yeşillik, bulgur pilavı en sevdiği yiyeceklerdir, annenin çiçekleri vs varsa unutsun onları :) ama yine yavru olarak alırsanız büyüme sürecinde sarıdan kar beyazı renge bürünmesini izlemesi gerçekten çok keyifli.
Son önerim bulması bu dönemde çok zor ama sincap. İnanılmaz keyif veren bir arkadaş. Fındık ve cevizle bütünleşmesi harika yalnız biraz kokuludur kendisi bu yüzden anneler pek hoşlanmaz.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Tyler
Merhabalar.
Üretiyorum kelimesinde ne gibi bir yanlışlık var kötü bir şey yazdıysam kusura bakmayın.
Pet shopdaki hayvanlar karanlık pis depolar da yetiştiriliyor ve üretiliyor. Ben evinde ya da uygun bir ortamda sağlıklı hayvanlara en iyi şekilde bakılacak durumda olanlardan bahsediyordum üreten var mı derken.

@Onur YCL
Merhaba
Jakolar harika hayvanlar. Bursada da çiftliği varmış hatta. Cidden almak isterim. Ancak hem fiyatları yüksek hem de bütçemi aşıyor o yüzden daha küçük papağan gruplarına yöneldim sultan papağanı gibi.
Evde yetiştiriciliğini yapan biri olsa çok mutlu olurum gerçekten

Tepki
73
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Daha yaşın genç. Bir ömür boyu bakabileceğinden emin değilsen ortalama ömrü kısa olan türlere bakmanı öneririm.

• Beğen

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
gine domuzu -guinea pig-; bir arkadaşım aldı, gayet memnun.

ama benim naçizane önerim, evet başlık gayet açık ancak, sokaktan bir kedi veya köpek almanız yönünde olurdu.

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@sdigital
Annemin 2 tane muhabbet kuşu var zaten gayet se mutluyuz samimiyiz:)
@mehmetlevent
Hocam o hayvanı isterdim hem de çok isterdim ama annem fare der istemez biliyorum fare olmadığını ama istemez.

Yorum yazan herkese teşekkür ederim büyük ihtimalle annemi kandırıp guinea pig ya da sultan papağanı alacağım
Teşekkürler

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Yabani hayvanları beslemenin para cezası var diye biliyorum. Jako papağan ile arkadaşımın evinde tanıştım da çok güzel esneklikleri var arkadaşım kafesin içerisindeki bir şeyi hafif ittirmek için benim telefonun "sözde sağlam" kabını kullanmaya kalktı hayvan öteki uçtan göz açıp kapamaya bile izin vermeden kabı gagasıyla kırdı sonra eski yerine geldiği hızla dönüp bize "Çıkışta görüşürüz" edasıyla bakıyordu. Kendim de kedi(ler) besliyorum. Kedilerim kendini kaplan sanıp jako tarafından yaralanmayacak olsa bende beslemek isterdim.

Benim karşılaştığım jako bir de aşırı donuk surat yapısıyla dik dik bakarak bizi avlayacakmış gibi enteresan hareketler ile sürekli aynı kelimeyi tekrar ediyordu. Bir de ev telefonu sesi mi yoksa onun sesi mi karıştırdığımız bile oluyordu. Eğlenceli yaratıklar benim karşılaştığım her ne kadar potansiyel bir katil olsa da bir yerden bulup bakımını üstlenebilirsin :D

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar buldum papağanımı bu cumartesi alıyorum hemen :D
Vallaha piyangodan çıktı resmen çok şans eseri buldum