Kaza yaptım.

Berk Akgun

Üye
Tepki
2
Geçen hafta iki şeritlik bir caddede duran bir arabaya çarptım. Dikkatsizdim o an arabayı görmedim açıkçası ve şuç bende. Arabada ve bisiklette hasar var çok şükür bende bir sorun yok.Arabanın şoförü de bizim dershaneden bir çocuk çıktı. Arabanın kaportası çökmüş ve sol arka lambası kırılmış. Masrafları ben ödemek zorunda mıyım? Tutanak falan tutulmadı ve ben kazadan sonra lambanın kırık olduğunu görmemiştim. Çocuk arabayı satıcakmış önceden kırılan yeri de bana ödetiyomuş gibi geldi. Ne yapmam lazım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçmiş olsun Berk, şanslısın ki duran arabaya çarpmışsın.
Farın daha önceden kırıldığını tahmin ediyorum, eğer oralarda o kırık parçası yoksa. Kaldı ki eksperler yeni mi yoksa daha önce mi olduğunu anlayabilirler.
Arabanın tanıdık birine ait olması ayrıca kötü, artık mecbursun ödemeye kaportayı, tutanak olmadığı için hiçbirşey iddia edemez olsa bile. Keşke kaskodan yaptırtsa da sana bulaşmasa. O kadarlık bir hasar belki kasko rejimini bile bozmazdı.

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
Trafik ekibi çağırıp kaza tespit tutanağı tuttursaydınız keşke. Şahıs park yasağı olan bir yere park etmişse arabasını. Atıyorum sana % 80 şahsa % 20 bile vermiş olsa tahminimce araç sigortası öderdi.
Benim başıma da geldi araba bana çarptı. % 100 bana vermiş trafik ekipleri. % 80 bile bana vermiş olsalardı masraflarimi sigorta verecekti.

Vermiş olduğum bilgiler kesin olmayıp tahmindir. Bir sigortaciya danışmanızda fayda var.

Berk Akgun

Üye
Tepki
2
@Raşit S
Çok teşekkür ederim. Çocuk pisliğin teki çıktı illa bana ödetecek her şeyi. Onun tamircisine gittik adam malzeme + 250 işçilik dedi. Benim tanıdığa gittik sadee malzeme parası alırım dedi çocuk tamam demişti şimdi fikrini değiştirdi. Kendi tamircime yaptırcam diyo. Lambayı falan da aldım 300 liraya.

@Samet POLAT
Tanıdık bi sigortacı var bugün onu aramayı düşünüyorum. Gelişmelerden haberdar ederim sizi de.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Çok geçmiş olsun.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Trafik sigortasından ödetebilir. senin bir şey ödemen gerekmez. eğer tanıdık birisiyse, bunu konuş. geçmiş olsun.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Senin üstüne yikmis sen de anca buraya gelip konu acmissin kusura bakma.300tl lik lambayi neden aliyosun ?

Berk Akgun

Üye
Tepki
2
@Onur İlker Gündoğdu
İlk kez böyle bi şey yaşıyorum açıkçası ne yapmam gerektiğini bilemedim mecbur hissettim biraz

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Berk Akgun
Olabilir ama 300tl az para degil.Bir daha bu tarz bir olayla karsilasirsan sakin kafayla düsün arastir sonra cevabini ver karsi tarafa.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Arkadaşım benim peder oto boyacı. Yani işin içinden gelen biri olarak söylüyorum kesinlikle kendi tanıdığına yaptı . Görülene göre boyasız düzeltmeyle kurtulma ihtimali var. Fotoğrafla anaşılmaz elbet lakin eski usul yağlı lastik çekiç yada yeni nesil vakumlu çektirmelerle sorun çözülebilir belki. Buda arabanın orijinalliğini bozmaz boya gerekmez ve maddiyat hafifler. Stop'u da çıkma bak bnce o kadar ufak bir hasar için yenisine dünya para vermeme gerek yok. Ön taraftan darbe yemiş bi arabanın stop'u sök al yarı yarıya fark eder sıfırıyla. Zaten rapor yok hak iddia edemez bu halde seni bu kadar ezmesine müsade etme. Yaptırmak zorunda değilsin resmi olarak. Bu senin vicdanına kalmış birşey. O yüzden yaptır ama abartıya kaçma. Haksızda olsan durumu fırsatçılığa çevirttirme. Arabayı l tanıdık yada onun tanımadığı birine götür uygun biçimde yaptır

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Berk Akgun kendi bildiği yere yaptırmak istiyorsa işin içinde bir bit yeniği vardır dostum. Ben kendi tanıdığıma yaptırtacağımde yoksa o kadar para veremeyeceğini söyle ya da arabayı bir yere çekin sende bisikletini götür sonra polis çağırın ya da tanıdık bir ekspertiz varsa onunla beraber tutanak tutun.

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Günaydın,

stop eski hasar bu hadise ile alakalı değil. Bozulan bagaj kapağı için de kaporta + boya olarak 250 TL işçilik normal. Üstünde bir bedel ödemeyin. Geçmiş olsun, size bir şey olmasın..

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Aslında tekrar inceledim bu hadisede olabilir de. Kusura bakmayın yukarıdaki yanlış bilgi için. Şöyle olabilir: 1) Malum hava koşullarından daha önce kırılmış olsa, stobun içi çamurlu olur. 2) Dış stop cam'ı zaman aşımından matlaşmış bu yüzden çatlak izleri yanıltıcı olabiliyor. Şöyle olamaz: Stobun olduğu kısıma uzanmayan bir çarpma. Fakat barend kullanıyorsanız o bölgeyle çarpmış olabilirsiniz (şahsen ben kontrolsüz açılan bir araç kapısına çarpmıştım ve barend kapı döşemesinin içine girip orayı deldiğinde baya şaşırmıştım) Ve yine dediğim gibi çatlaklar solmadan ötürü taze durmuyor, eski çatlak gibi. Üzgünüm ama uzlaşmanız için sanırım yeni stop almanız gerekebiir.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun... Kendi ustanıza götürüp yaptırın derim... Aracın sahibi size dayatma yapamayacaktır... Zaten ortada tutanak yok bişey yok... Tamamen sizin iyi niyetinize bağlı bir durum...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Çok geçiş olsun Berk. Kaza haberi görünce için dağlanıyor. :(

Sonradan başınıza gelenler kaza yapmanızda daha acı verici olmuş. Karşı taraf da sizin yapmayacağınızı düşünerek çirkinleşmiş olabilir. Mümkünse maliyet ile ilgili endişenizi açık yüreklilikle söyleyin. Çok çamura yatarsa ikimizin de tanımadığı bir yerden fiyat alalım deyin.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
adamın aracını yaptırmalısın berk
hem de istediği yerde yaptırmalısın
zaten aracı hasardan dolayı değer kaybedecek.
fazla bir para istememiş
muhtemelen stop da o anda kırılmıştır.

işin açığı ve doğrusu bu ne yazık ki

• Beğen
Tepkiler: ilker

Berk Akgun

Üye
Tepki
2
@halil halil
Kime göre fazla değil? Toplamda 550-600 falan tutuyo ve benim için oldukça fazla.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Suç sendeyse, bunu kabul ettiysen zaten hasarı ödemen gerek. Normalde budur. Üstüne yatılmaz.
Fakat bu gibi durumlarda, en azından tutanak tutmak gerekir. Orada oluşan hasarı, nasıl oluştuğunu belgelemek gerekir.

Ödememek yanlış olur. Çok yanlış olur hem de.