Kaza yapmaya ramak kala

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dün gece güzel bi gece anterimanı yaptım. tempomu hep yüksek tutmaya çalıştım.
bağcılar bakırköy sahilden eminönüne yarım adadan dolaşarak geldim burada gıda takviyesi ve dinlenme yaptım.
beyazıta çıktım aksaraya doğru yardırdım iniyorum.

aslında lastiğim 2.0 sadece zevk olsun diye aksaraya inişteki mazgaldan buny hop yapmak istedim.
gerçi mazgala yol bisikleti bile takılacak şekilde değildi. orayı kullananlar zaten biliyordur sakat mazgal olmadığını.
tamamen zevk için buny hop yaptım. o hızla güzel oluyordu çünkü.
ama sağ ayağım spd den sıyrıldı anlamadığım bi biçimde.

ama neyseki şöyle bi durum var.
benim denge ayağım sol ayağımdır. yani sol ayağım öndeydi ve vites baya yüksekti.
sağ ayağım geride olduğunda spd pedaldan sıyrıldığında so ayağım zaten hızla yere düşerken boşluğa düşmedi vites yüksek olduğu için biraz kontrollü düştü. hafiften sola doğru yalpalayıp kendimi hemen düzelttim. düzelmeseydim sağda park halindeki araca arkadan çarpacaktım.
50+km üstü ve duran araca arkadan çarpmak. 4de4 ben hatlı olacaktım duran araca çarpacağım için. :agla:

eve gidince spd yi biraz daha sıkayım dedim. meğerse sağ pedal sola göre gevşekteymiş zaten. her iki pedalıda sonuna kadar sıktım ve bir tık geri gevşettim. gene aynı durum olursa pedalları değiştirmem gerekicek galiba.

sanırım bu ilk ciddi kaza atlatışım. henüz kaza yapmak nasip olmadı. olmazda inşallah :ytrya:

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Scudo

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
geçmiş olsun öncelikle @chnkrmz
Aynı olay benim de başıma geldi.
Geçen hafta tuzlaya gittik pedalı çıkar tak çıkar tak yalama olmuş, hatta sol tarafın bir vidası da dönüşte düşmüş.
Kadıköy e geldik, ışıkta duracaktım solu çıkarayım dedim bir baktım çıkmıyor. Dene dene ıı-ıh olmadı çıkmadı bildiğin..
Neyse, oturduk bir yerde ayağımı çıkardım ayakkabı kaldı ondan sonra zar zor çıkardım, bir baktım ki altta ki vida gevşemişte gevşemiş.
Bundan sonra, çıkmadan önce hep kontrol ediyorum. Geçmiş olsun sana da. Aman dikkat.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Cihan aman dikkatli ol ve geçmiş olsun. Buradan ders çıkaracağını biliyorum. Birde şu hız sarhoşluğu olayı var biliyorsun mümkün mertebe dikkatini korumaya çalış. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende de bunny lerde pedal atıyordu. Kalleri değiştirdim problem çözüldü. Kaller ölmüş. Kallere bak hacı. Büyük ihtimalle problemin kaynağı kaller.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Atilla Gobel aynen abi dersimi aldım ben. gereksiz yere bunny hop atlayışı yapmıcam artık. :krsn: şaka bi yana kendimi kurtaramaycak hızların üstüne çıkmamam lazım.

@M.Burak KARADAĞ kaller yani aslında daha sıfır. pedallar çok yıprandı eskiler biraz. m520 ve baya baya eski

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ