Kaza sonucu bisikletimin sıkıntıları :)

MadHart

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Cube
Selamlar arkadaşlar :)

Ufak bi kaza yaptım. Süratliyken dikkatimin dağılması sonucu 3 4 metre sürüklenip 6 7 takla attım. Sol elimin Avuç içinde 3 4 ayrı yerden parmak eklemlerim kırıldı( baş parmak ,serçe parmak, yüzük parmak bide bileğim) :) . Ayrıca sağ kolum biraz acınası haldeydi . Dizimde de ufak yaralar vardı . Sanki kavgadan çıkmış gibi üstümde bulunan bütün kıyafetlerim yırtıldı mont ayakkabı t shirt pantolon Çorabım bile yırtıldı :D . Kaska şükürler olsun kafamdaydı korudu o olmasa yoldaki lamba direğinden kafamı kazırlardı :D . Kazadan soraki resmimi de atayım :). Bisikletim CUBE Analog 29 . Kazadan sonra kontrol ettiğimde çizik bile bulamadım sadece düştüğüm yöndeki elciklerin üstü biraz yırtılmışdı çok büyük bi çizik kırık görmedim bu yüzden CUBE den çok memnunum

Benim problemim şu bisikleti sürerken pedal çevirdiğim sırada çıt çıt ses çıkıyor . İnip çevirdiğim zaman ses gelmiyor ama ağırlığımı verip sürdüğümde Ses geliyor sürerken rahatsız edici . Ayrıca Tekerleğim Akor ayarının baya şaftı kaymış :D Yılan gibi oynuyor. Arka frenim kaza yapmadan öncekinden daha az tutuyor baya yumuşadı ön frende öyle yumuşadı dediğim hiç tutmuyor değil sadece öncekinden daha fazla sıkınca tutuyor normalde çok sıkmam gerekmezdi tutması için . Hidrolik frenlerim. Ne yapmam gerek? tavsiyeleriniz nelerdir ? Fikirlerinizi alabilir miyim ?

Dosyalar

Scudo

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Çok büyük geçmiş olsun inşallah en kısa sürede iyileşirsin.

• Beğen
Tepkiler: MadHart

MadHart

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Cube
@Tolga Çelebi Kaza Yapalı 1 buçuk ay oldu . Elimdeki alçıyı çıkardım . Yaralar iyileşti zaten anca girebildim forma :) alçıyı çıkartalı bi hafta oldu :D Dün birdaha bindim . Öyle farkettim sıkıntıları tek sorun kırılmış olan elim bütün gün ağrıyor onun dışında sorunum yok Allah'a şükür :)

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun öncelikle, siz bi düzelin piskilet hallolur. Pedaldan geliyordur bende de var o sesle 2500kmdir sürüyorum, alıştım pek dert değil. Fren konusuna bişey diyemicem, ustaların ellerine bırak en iyisi.

• Beğen

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
bana gobeklerden geliyo gibi geldi geçmiş olsun.

• Beğen

MadHart

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Cube
@Alizee @MBB Bana da öyle geldi. pedallardan değildi ses yani pedaldan olsa düz çevirirken de gelirdi.

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok geçmiş olsun.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun. Benim de bilek kemiğim kırılmıştı. Çok şükür tamamen düzeldi. Çok sıkıntılı bir kemik.. Allah şifa versin..

Bende pedala yüklenince çıt çıt diye ses geliyordu. Normal çevirince ses yoktu. Pedalları söküp dişlilerini gressleyerek taktım ve düzeldi..

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, aynı durumdayız.2 hafta önce araba çarptı bana da kadro kulağı bekliyorum accell'den.

• Beğen

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@MadHart Çok çok geçmiş olsun. Gelen ses tahminimce pedalınızın, aynakolla bağlantı yerinde oluşan sorundan olduğunu düşünüyorum pedalı söküp bakma imkanınız varsa sökün, güzelce temizleyip çok az yağlayın takın, ses hala devam ediyorsa, ismini tam bilmemekle aynakolların kadroya temas ettiği yüzeyde bir eğrilme yüzünden de olabilir. Hidrolik hakkında bilgim yok tekrardan geçmiş olsun, :S
@Uptown Cyclist sizede çok geçmiş olsun, ahh şu şoförler :S
Bu aralar kaza yapma vakti sanırım, bende dağda virajı alamadım allahtan kumluğa toslayarak durdum, gerçekten şaka gibi iş yapıyoruz, durduk yere yolun öbür tarafı da uçurum en az 75mt bir düşsem kaç gün sonra beni anca bulurlar, dikkatli olalım başka kaza yapan arkadaş da varsa geçmiş ola.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@MadHart
Geçmiş olsun kötü kaza olmuş. Pedalları elinle kontrol et bende de aynı sıkıntı vardı. Aynakolu sıktırdım serviste yine aynı sıkıntı devam ediyordu. Sonra bir baktım pedalda boşluk var. Elimle yukarı aşağı doğru kanırtınca boşluk hissediliyordu. Fren hava yapmış olabilir. Serviste halledebilirsiniz veya bleed kit alıp, bakım yapabilirsiniz.

• Beğen

MadHart

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Cube
Çok Teşekkür ederim yarın ilk işim pedalları kontrol etmek olacak :) sorunun göbekde olmadığına çok sevindim şuan :D

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

karaz

Üye
Tepki
47
İsim
İbrahim
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun.

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
Konu biraz hortlamış ama halen sorunun kaynağını bulamadıysan ve pedal bakımı da çözmediyse ben söyleyeyim. Büyük ihtimalle Sele borusuna toz, toprak bir şeyler girmiş. Sele borusunu ve girdiği yeri tertemiz edip gres yağı sürdükten sonra takarsan ses kaybolacaktır.

Aynısı bana da oldu, göbek mi pedal mı diye 1 hafta o sesle sürdüm her şeyi araştırdım ve sorunun çok basit bir şey olduğunu anladığımda şaşırmıştım bir hayli.

MadHart

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Cube
Herkese çok teşekkür ederim dediklerinizin hepsini tek tek kontrol ettim yaptım ses kesildi nerden geldiğini anlamadım hala ama hallettim :D genel bi temizlik oldu en azından.