Kaza sonrası mobese kaydı

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Avis'ten kiraladığım araca İstanbul Bağcılar Güneşli de, Ateştuğla kiler inşaat alanının önünde tam olarak şu noktada
Screenshot_2015-06-27-15-27-39-1.jpg
arkadan biri çarptı. 2 kişi indi bi şey yok devam et dedi. İndim baktım aceleyle, tecrubesizlikle göremedim. Tamponun köşe kırılmış kedi gözü kırılmış.
20150627_123148.jpg 20150627_123139.jpg

Plakayı almamıştım. Orada şu mobese ve şu atm kameraları var %100 görüş noktası.

20150627_113149.jpg 20150627_112349.jpg 20150627_113209.jpg

Benim hatam acemiliğim, trafik aksıyor diye acele etmem ve adamlara güvenmem yani iyi niyet. Ama adamların yaptığı zoruma gitti. Kenara cekip ehliyet ruhsat sigorta kopilerni alıp tutanak tutmak yada polisi aramaktı yapmam gereken. Daha sonra polisi aradım 45 dk sonra geldi ve şu tutanağı tuttu

20150627_124643-1.jpg

1. Şimdi bu hasar ne kadar tutar? Tampon komple mi değişmeli ?

2. Mobese kaydı için (plakayı tespit ve kazanın ispatı için) mahkeme, savcılıktan söz ediyor karakol ve 155. Bunun kolay bir yolu yok mu.? Adamların yaptığı adiliğe çok kızdım. Bulsam canlarını yakacağım.

3. Mini hasar sigortası yaptırmıştım ayrıca. 500 liraya kadar kendi kusurum olan zararlar sigortadan karşılanacak. Bu hasar 500 ü geçer mi?

4. Kaza sonrası tutulan bu polis tutanağının bir anlamı var mı sigorta , avis açısından. Yoksa polis iş olsun diye mi yaptı?

sen ne yaptın da adam vurdu bakalım gibi bir soru akla gelebilir. hemen cevaplayım : sağımdan biri önüme kırıp sola dönüş yaptı kavşağın ortasında yeşilde ben geçerken. fren yaptım hız 10 km s. yok. arkadaki de mesafe hak getire bitişik geliyordu bana, vurdu yavaşça. transporter gibi ticari döküntü bir araç.
Tecrubeli arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Scudo

İsmailDemirel

Aktif Üye
Tepki
671
İsim
İsmail Demirel
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam geçmiş olsun,

Kaskonuz hangi firma ?

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@ihdmrl28

tşk. Araş Avis'ten kiralama . Hangisi bilmiyorum..

İsmailDemirel

Aktif Üye
Tepki
671
İsim
İsmail Demirel
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer kaskonuzun auto king ile anlaşması var ise orda kasko mini onarım kapsamında ücretsiz işlem yaptırabilirsiniz.
sadece reflektörü alırsınız işçiliğe para vermezsiniz.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@ebayusuff Evet tecrübesizliğin ve iyi niyetinizin kurbanı olmuşsunuz. Öncelike geçmiş olsun. Bana sorarsanız hiç ama hiç adliye vs. uğraşmayın ne dava biter ne sorun çözülür. Mini hasar sigortası bunu karşılar, tamponun komple değişmesine gerek yok o kısım plastik kapatma macunu ile orijinali gibi oluyor. Auto King'ler bu işi iyi yapıyor.
Bu sizin için bir tecrübe oldu artık.

buzgibi01

Üye
Tepki
58
İsim
Emre
Hocam geçmiş olsun merak edecek hiç bir şey yok o hasar Adanada en fazla 200 yada 300 tl tanımadıgın bir yerde yaparlardı İstanbul'da da o civarlarda bir şey tutar zaten kiralık araç hiç bir şey olmaz kısaca sadece canını sıktıgınla kalırsın

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Hasar Tespit Tutanağı artık çok önemli. Ne olursa olsun ı tutanak tutulmalı. Yoksa ispat ve mahkeme yolları hep çok zorlu oluyor.

Artık çoğu kişide akıllı telefonlar var. İş çok daha kolay ve kısa sürüyor. Çok hızlı şekilde araçları yoldan çekecek seviyeye gelinebiliyor ve aşağıdaki uygulama size araçlarınızı yoldan çekebileceğinizi zaten söylüyor. Eğer akıllı telefon kullanıcısıysanız muhakkak bu uygulamayı indirin.

Apple Store:
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi: Mobil Kaza Tutanağı
(link)
Google Play:
(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ey Ebuyusuf; yusuf oğlu,
Bumuydu şimdi derdin.
Bir atasözü aklıma geldi kedi birşeyini görmüş ne büyük yaram var demiş. Dostum tüm alemi velveleye vermişsin. Madem ilk anda gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi paralize oldun, belkide tırstın bi laf edemedin. o hasarı görmemek için adamın kör olması gerekir. Kırılan tanponun artık bu saatten sonra davası olmaz. Adamlara ilk planda laf edememişsin şimdi forumda acını çıkarıyorsun. Geçmiş olsun. Benden sana tavsiye bu saatten sonra bir bardak su iç.

• Beğen
Tepkiler: paraba ve akndgl

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Holiganguc@Holiganguc

uygulamadan haberim yoktu. Bu resmi olarak geçerli demi yani kağıt üzerinde olması şart değil. Hemen indirdim. Çok harika. Teşekkürler

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@ebayusuff

Evet geçerli. Zaten açıklamalarda da ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Örnek kaza tutanağı tutun bir kere. Göreceksiniz zaten. Tüm sigorta şirketleride tuttuğunuz forma ulaşabilecek.

Şuan ABD'de de benzer bir uygulama kullanıyorlarmış bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla.

Umuyorum ki kullanmak zorunda kalmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: paraba

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@mehmetsunu

Sen ne terbiyesiz şeysin öyle Ramazan Ramazan. Önce edep öğren sonra muhatap ol bana. Hadi bakim. Yallah.

@Holiganguc

daha 2 gün buradayım lazım olabilir. :) çok teşekkür ederim. Harika oldu.

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ebayusuff

En mütevazi şekilde ifade edecek olursam terbiyesizliği senden öğrenmiş olabilirim. Hergün başımıza olmadık şeyler geliyor; daha yakın zamanda evime hırsız girdi, arabamın başından kaç kaza geçti. Faili meçhul vurup kaçanlar oldu kalktıkta bu sitede yaşadıklarımızı afişemi ettik. Ha bisiketinin başına bir şey gelir çalınır kaza atlatırsın anlarım yardımcıda oluruz. Ama ilgisiz bir araba kazacığını titaniğin buzdağına batışı gibi görsellerle evire çevire anlatmışsın. Bundan bize ne. Daha ilk anda müdahale etmen gerekirken kendi eksikliğin nedeniyle müdahale etmemişsin. Şimdi ilgi ve merhamet derdine düşmüşsün. Bu dünyada insanların başına gelenleri bir görmüş olsan bu başlığı açmayı aklından bile geçirmezdin. Bencilliği bir yere bırakalım biraz diğergam olalım.

• Beğen
Tepkiler: akndgl ve Yusufclp

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@mehmetsunu

Ebuyusuf: Yusuf'un babas. Hava atayım derken cehaletini sergilemişin.

Bu velvele değil. Burası forum, burada herşey paylaşılır. Bisikletteki çizik bile paylaşılıyorsa. Bu kadar yoz ve sığ düşünüyosun ama bi o kadar mesaj yazmışsın. çelişki içerisindesiniz.

Araç full kasko sigortalı. İçim rahat. şöyle yukarıdan bakıp bi şey göremeyince sorun yok deyip atladım araca. Hasarlı yeri görmek için eğilip sağ tarafa bakmak gerek. ilerde durup tekrar bakınca gördüm. Adamdan niye tırsayım. tırssam kiralık araçla ilk defa Şehirlerarası yolculukla istanbul trafiğine çıkmam. Korkulacak bir şey yapsalardı o doğrultuda hareket eder polis çağırır , paylaşımım da bu yönde olurdu. herkesi kendin gibi sanma. Bana trafikte silah çeken de oldu. Sonra grup halinde gelip eşiyle dostuyla, bir büyüklük yap affet diye yalvarttık.

Adam değilsin muhatap alınacak. Başkalarının kafasını kirletme diye yazdım. Bi daha görünme. Hadi bakim.

@mehmetsunu

bundan sanane seni kulağından tutup zorla başlığa mı çektim. Çek git yoluna. Hasarlı mısın nesin.
Kimi afişe etmişim. Afişe etmemin manasını biliyo musun ki sen. Anlamını bilmediği terimleri kullanarak kara cahilliğini sergileme tavsiyem.

sen mantık çökmesi yaşıyorsun dostum. İnsanların başına neler geliyor diye bilgi almam gereken bir hususu sormayacak mıyım. Akıl dağıtılırken neredeydin sen. Gayette güzel bilgi verdiler arkadaşlar. Sen yozsan forum ne yapsın sana. Sorunum olduğunda yazarım mutlaka çözüm önerilir burada. Aynı şekilde biz de yardımcı oluruz.

Başlık açarken sana mı soracağım.

Hoşuna gitmediyse parazit yapma.

Hayrıma bi öneride bulunayım: sağlam bir psikolog bulursan bi görün. Hadi bakim. Daha da yazmam senin gibilere.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ebayusuff

Ey eba yusuf o kadar cahil değiliz. Buraya yazmadan önce tuvaletteyken ebu ekinin babası olacağı aklıma geldi. Ebu hureyre gibi; kedilerin babası gibi. Dedim ya tuvaletteyken aklıma geldi değiştirmedim.
İkincisi bu forumun adı bisikletforum. Oto forum değil. Uzatmayada gerek yok.
Üçüncüsü iki kez araba ile kaza yaptım ikisindede arabamın kaskosu yoktu. 15 bin liranın üzerinde masrafı cebimden verdim. Eğer arabam kaskolu olsa bırak bu meseleyi dert etmeyi burada başlık açmaktan utanırdım. Madem ilk anda görmedin sonrasında devletin kolluk kuvvetlerini bu tırışkadan mesele için niye oyalıyorsun. Bu ne bencillik.
Dördüncüsü delikanlı olan kendi işini kendi halleder 'grup halinde' sürü halinde hareket etmez. Her medeni insan gibi.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@mehmetsunu

Sen hakikaten arızasın dostum Daha okuduğunu anlayacak kapasite yok. Laf yetiştirmeye çalışıyor.

Ayranı yok içmeye düğün zurna ile gider sçmya hesabı.

seni forumun tozlu sayfalarına gömüyor sifonu da çekiyorum üzerinden. Başka başlıklarımda parazit yapmaman dileğiyle.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
daha kendini ifade etmekten acizsin yusuf yusufun babası. Senin elinden sosyal medyaya girme ruhsatını almalılar. Birdaha başlığına girmekmi . tövbe olsun En fazla beni küçültür.

Hkaraca42

Üye
Tepki
91
İsim
Hüseyin Karaca
Bisiklet
Carraro
Merhabalar. Avis'ten çok ama çok araç kiraladik. Başımıza henuz bu sekilde birsey gelmedi ama sube onunde cok bilgi edindik.
MiniHasar Sigortasi yaptirdiysan: 500Tl ye kadar "tutanak tutmana gerek kalmadan" karşılanıyor. Ve o kaza tek parca hasar dogurdugu icin genelde karsilar.
Avis bu konuda liderdir. Eger mini hasar sigortasi yaptirmadiysan tutanak ve polis raporu sarti var. Ancak polis raporu olmadan tutulmus tutanaginda isleme kondugu ve cocugun zararsiz kurtuldugunu gorduk.

Nsn

Üye
Tepki
0
Merak etmeyin hiç, Avis ve Budgetta bu tür durumlarda bir problem yaşanmıyor.. Benimde geçenlerde başıma gelen bir şeyi aktarayım size ve içiniz rahatlasın. Şahsi BMW 3.20 kiralamıştım ve park yaparken tampon kaldırıma çarparak kırıldı. herhangi ek bir ücret ödeme veya cezai bir durum söz konusu olmadı. Ve yine geçenler de Mercedes CLA 180 kurumsal kiralamamda benzer birşey yaşandı. Bunda da yine hiç bir problem çıkartmadılar. Yani yaptırdığınız mini hasar onarımları oldukça işe yarıyor ve ayrıca kaskonunda kendi imkanları var zaten.