Kaza geliyorum demiyor!

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet arkadaşlar bugün saat 14'de 6km yukarıdaki köylere çıkmaya başladım.Köye sorunsuz bir şekilde çıktım.Aşşağıya da sorunsuz bir şekilde iniyorum eve 200m kaldı.Hızım 10km/s iken sağ elimle çantamı düzeltiyordum sol elimle de ön frene basmışım.Ne olduğunu anlamadan yere kapaklandım.Allahtan bende birşey yok.Sadece vites göstergesi,kaskımın kenarı,çantamda yırtıklar oluştu.Böylelikle ilk tecrübemi ve kazamı yapmış bulunmaktayım siz siz olun tek elle sürerken ön frene basmayın.Birde kadroya kelepçe ile sabitlediğim telefona hiçbirşey olmamış ona sevindim. :D
Birde şu vites göstergesi yerleri hep çizildi çözümü değiştirmek mi yoksa boyansa olur mu?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: olympos
Scudo

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kerem Özbayrak Evet kask ve eldivenim olmasaydı durum bambaşka olabilirdi.

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
gecmis olsun.

frene basarken her zaman iki frenide ayni anda kullanin. Hidrolik disk fren yoksa zaten aniden durmayin v frende de uzun mesafede duracaginizi dusunerek ona gore fren yapin.

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
geçmiş olsun kardeşim. süratli olmaman isabetli olmuş.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Geçmiş olsun bende az önce bisiklet sürerken pedal yerinden çıktı konu açacaktım da sonra salcano düşmanı diyorlar. Kask takman alacağın darbeyi baya hafifletmiş tekrar geçmiş olsun.

• Beğen

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gerçekten kendi insanımızı hep kötüleriz ama o kazayı yaptığımda hemen yanımda 5 kişi toplandı.Nasılsın iyimisin birşeyin varmı diye sordular.Bunu avrupa insanın yapacağını zannetmiyorum.Teşekkürler güzel memleketimin güzel insanları...

• Beğen
Tepkiler: Efe Cycler

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Gecmis olsun, ben su içerken onde ki arkadasimin sert freniyle birlikte ayni kazayi bende yapmıştım. Bence vites kollarini hic ellemeyin gördükçe akliniza gelir daha dikkatli olursunuz. Fakat boyle durmasin dersenizde oje veya boya ile metal kismi boyayabilirsiniz, eskisi gibi olmaz tabi ama cokta siritmaz. Degistirmeye kesinlikle gerek yok yüzeysel cizikler var sadece.

• Beğen

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmet.Uzun teşekkür ederim ahmet bey.Yalnız değilmişim :D

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
gecmiş olsun yurdumun insani yaya iken cok duyarlidir ama arac kullanirken hep bir bonus pesinde :) bence gostergeleri degistirme baktikca hatirlar hatirladikca daha dikkat edersin :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok geçmiş olsun. Tek elle bisiklet sürmek kolay ama frenleme çok zor bu nedenle zorunda olunduğu taktirde sağ (arka) freni kullanmak nispeten daha güvenli. Bisikletin kontrolü biraz daha fazla oluyor..

• Beğen
Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Dünde bisikletimi arkadaşa vermiştim karşıya kontrolsüz geçince araba çarptı.Allahtan araba yavaştıda bişey olmadı.İnsanlar gerçekten duyarlı bu konuda arkadaşım hatalıydı ama çarpan adama kızdılar.Etraftaki insanlar da ilgilendi.

• Beğen