Kaz Dağları ve Körfez Turumuz

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
Herkese iyi günler. İki yıldır yaptığımız turumuzu bu yıl biraz daha uzun yapmaya karar verdik. Yolumuz Kalkım-EdremitAltınoluk-Ayvalık-Hasanboğuldu-Kalkım şeklinde olacak. Hazırlıklalarımızı yaptık ve 4 gün sürecek yola Yenicenin Kalkım belediyesinden başladıkk. Yolumuz biraz tırmanış olduğu için bol bol mola vereceğiz ilk gün :)
(link)
Yolumuz etrafı izlemesi keyifli bir yol. Geçen yıllara göre biraz daha rahatız.Özellikle geçen yıl yol bisikleti ile çıkmaya çalışmamı düşününce çok çok rahatım.
(link)
İlk durağımız yine aynı çeşme.Ama bu kez yorgunluktan değil. Geçen yılın silinen fotoğraflarını tekrar oluşturmak için.
(link)
Deve boynu denen yokuşlarımızı çıkmaya başladık. Bazıları çok dik. ama artık eğim hiç bitmiyor.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Çok şükür hiç su derdimiz olmuyor. Saymakla bitmeyecek kadar çok çeşme var yol kenarında.
(link)
Ve sonunda Hanlar... Yokuşlar bitti sayılır. Sadece bir tane daha kaldı..
(link)
Gerisi artık tamamen iniş. Sadece frenleri soğutmak amacıyla duruyoruz.
(link)
Ve ilk günün sonu...Fener Mahallesi sahili...Su tamamen buz gibiydi...

2. gün çok zorlansakta Ayvalık'a gidiş-dönüş yaptık. Amacımız 90 km yapabilir miyiz sorusuna cevap bulmaktı. Cevabı bulduk. Ama sonunda çatlıyorduk sanki...

3. günü son güne fazla yorgun kalkmamak için kısa bir Zeytinli-Hasanboğuldu yolu ile geçirdik. üç yıl önce tecrübe etmiştik aynı yolu. ve o zaman yokuşşlarda kalbim parçalanacak gibi olmuştu. bu yıl gayet rahattık.
(link)
(link)
(link)

Niyetimiz serin serin geceyi burada geçirmekti anacak milli park diye izin verilmedi.
İçeride açılan satış tezgahları, yakılan mangallar vs. zarar vermeyip bizim çadırımız zarar verecekmiş. Şikayetimizi bildirmek istedik ancak dönüşte görevli kaybolmuuuşşşş...saat 5 tabi... Bizde tekrar zeytinli sahile indik orada kaldık.
(link)
iyikide inmişiz. Hava kararmak üzere iken tekrar denize girdik ve çok rahatlatıcı oldu...
(link)
Son güne çok rahat uyandık. Çadırımızı toplayıp yola koyulduk. <ilk başta biraz tereddüt ettim. Acaba çıkabilir miyiz diye. Ancak edremit toki önündeki yokuşu rahat çıkınca tamam dedim.
(link)
yaklaşık 15 km yokuş olduğu için çantama radyomu açıp bağladım ve başladık pedallamaya.
Yine birçok çeşme başında mola alıp çeşmeleri yapanlara dua ettik. Her çeşmede bir yavru köpek vardı sanki..
(link)
(link)
(link)
Ve yokuşlarımız bitti sayılır. Gülsüm ana... Artık kahvaltı yapabiliriz biraz...
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
ve en tepeye vardık...Artık hanlara ulaşıp inişe başlayacağız...
(link)
(link)
Ve bu yılda turumuzu sağ salim bitirdik. 4 gün ve 240 km... Eşim ile birlikte için en uzun turumuz oldu... Teşekkür ederim...

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
rotanız nedir nerden gelirsiniz nereye gidersiniz :)

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
Nasip.Her yıl yapmayı planlıyoruz aynı turu. Kendi memleketimin dağlarında pedallamak farklı ve çok zevkli oluyor.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
ben de yapacağım tur için o civarları es geçmek üzereydim, ancak neleri kaçıracağımı çok iyi gösterdiniz.
çevre hakkında biraz daha detaylı açıklama yapar mısınız? bandırma-gönen üzerinden kalkim'e, oradan altınoluk'a geçme durumunda nasıl bir doğa bizi bekliyor?

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
@hashus1099

es geçilmeyecek kadar güzel bir yol buralar.
Bandırma-gönen-yenice-kalkım-edremit olacak galiba sizin rotanız. gönen özellikle çok güzel bir yer. Bandırma gönen arası gayet düz ve rahat bir yol. gönenden sonra Gönen Çayı boyunca devam edersiniz. Bisiklet ile hiç geçmedim ama vadi gibi diyebilirim.İsterseniz Yeniceden Namazgah yolu diye dağ yolu var. Oradan da gidebilirsiniz. Hem yola başlarken güzel bir kuzu yiyebilirsiniz. yol tam bisiklet için yapılmış sanki :)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Başarılar, güzel bir etkinlik.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hashus1099

felaket bir doğa sizi bekliyor olacak.

Tepki
52
Bisiklet
Carraro
Güzel bir tur olmuş, resimler içinde teşekkürler. 28 ekim bende İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Manyas, Kalkim, Edremit, İzmir düşünüyorum.
Yolun bir kısmına ışık tuttunuz.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir tur olmuş. Kaz dağları bizim de her yıl gelip kamp kurduğumuz ve her yıl o günleri iple çektiğimiz bir yer... Bir gün inşallah bisikletle de geliriz...

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
Keşke güzel bir kalabalık ile tur yapılabilse memleketimde. Her yıl motorlar ile sanırım 19 mayısta bir etkinlik düzenleniyor. Belki bisiklet turuda olur...