Kayseri'de bisiklet yolu... (Örnek çalışma)

onr.krgz

Üye
Tepki
43
Kayseri'de belediyenin yeni yaptığı örnek uygulama...

Bunlar belediyenin ücretli bisikletleri...
(link)

Belediyeden aldığınız elektronik kartı ekrana tutup bi tane bisiklet alıyosunuz. (Not: hiç kullanmadım)...
(link)

Buda duble bisiklet yolu :) . Parkın yanından geçen bi kısmı...
(link)

Bisiklet yolu, park, yeşillik vs...
(link)

Kayseri' nin meşhur Sivas Caddesi... En sağda çift şeritli bisiklet yolu :) , sonra motorlu araç yolu ve tramvay yolu...
(link)

Tramvay yolu...
http://img830.imageshack.us/img830/3744/dsc00447i.jpg
By (link)

Ara caddelerden birinin en sağ şeridine çizilmiş bisiklet yolu...
(link)

Bisiklet yolunu kullanan iki bisikletli. (Not: arkada da bi tane var)...
(link)

Scudo

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
harika bir çalışma ve çok güzel bir uygulama,emeği geçen herkesi kutluyorum.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Kayseri zaten bisiklet sürmek için cennet gibi bir yer.. Her yerde ulaşım için bisiklet kullanılıyor, sokaklar ve caddeler geniş ve düzenli. Bu yüzden de hiç bir zaman trafikte sıkışıklık olmuyor.. Kayseri'de yaşadıktan sonra Ankara'ya taşındığımda alışmakta çok zorlanmıştım..

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
Berkay sen gittikten sonra kayseri her giden gün gelişmeye devam etti en son örnegide bu güzel uygulama sayesinde bisiklet kullananların sayısısa bir hayli arttı.
Kayseriyi kutluyorum..

• Beğen
Tepkiler: osman yalçın

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
yaklaşık 3 yıl önce kayserideydim ve bukadar gelişicegini düşünmedim dogrusu.muhteşem bi çalışma ve örnek bir belediye tebrik edrim.umarım ist avrupa yakasınada böyle güzel bir çalışma nasip olur. umarım tüm TÜRKİYEDE yaygınlaşır.

Tepki
201
Bisiklet
Orbea
bisiklet yolu çok güzel ama keşke tamamı ayrı olabilse...çünkü ne kadar bisiklet yolu olsa da arkadan gelen araçlar korkutuyor..

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Tramvay yolunu ne güzel yapmışlar. Dünya basketbol şampiyonası için Kayseri'yi bu yüzden seçtiler demekki.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
bende gecen seneden beridir ordayım gayet guzel bi çalışma. bazı yerlerde bisiklet yolu ile kaldırmlar paralellik gosterio o durumda arabalar park etmiş oluo. onada alışacaklardır ins. bide kayserideki otobus şoförleri eskiden dolmuş şoförüymüş. ne demek istediğimi anladınız heralde. :) bazen talas yolunda(6-7 km düz bir yol) yarıştıkları bile oluyor. harbiden bi biskletli için gercekten zor o yol. ins talas tarafınada çevirirler yoluda rahatlarız biraz. bisiklet sürmek için en ideal yol fakat obotusçüler cok tehlikeli. insan çekiniyor. tekrar hayırlı ugurlu olsun . kayseri gelişmeye devam eder ins :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel bir çalışma. Darısı diğer kentlerin başına.

onr.krgz

Üye
Tepki
43
@recep şahin

ah o otobüs şoförleri yok mu!.. bisikletliler bi yana adamlar araçları bile takmıyo ki... :boese157: Onlarda daha sonraki jenerasyonla düzelecek inşallah...

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.Gerçekten çok ama çok güzel bir çalışma,Bisiklet yolu,tramvay yolu,hele kartlı sistemle bisiklet kiralama makinaları ve bisikletler,gerçekten herşey çok iyi düşünülmüş.Yapanın eline sağlık,yüreğine sağlık.Umarım tüm şehir yöneticelerine örnek olur.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Çok güzel bir uygulama. Bizim belediyelerde inşallah çoğaltacaklar bisiklet yollarını..

osman yalçın

Daimi Üye
Tepki
130
bende bir kayserili olarak kutluyorum böyle gelişmeleri BAŞKANIMIZ saolsun emeğinize sağlık

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Çok güzel gelişmeler bunlar. İnşallah diğer kentlerde de böyle medeni gelişmeler yaşanır. Kayseri belediyesini kutluyorum.

Tepki
173
Türkiyede alışık olmadığımız tarzda bi çalışma yapılmış, emeği geçenleri tebrik ederim.Kayseriye dağ tırmanışları ve dağcılık eğitimleri nedeniyle gelip gittim çok güzel yaşanacak bi şehir.