Kayseri

Scudo

hknbyrm

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Bayram
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tamer öztürk Bende her sabah 8:00 sıralarında Talastan meydana gidiyorum sürekli. Hiç karşılaşmadık galiba :)

• Beğen
Tepkiler: tamer öztürk

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dochtour Zirve bisiklet Ali usta. Sahabyede yeri.

jontymcleod

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
YB
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dochtour Ramazan ustanın yanındaysanız full bakım fiyatını bir sorar mısınız?

Jantların göbekleri falan da açılıp bakılacak.
Orta göbeğe de bakım yapılacak.
Kısaca revizyon olmuş gibi istiyorum bisikleti.

Tepki
633
İsim
tamer
Bisiklet
Whistle
@sirreddot hiç yarışa katılmadım maalesef, kişisel tur düzenledim 60-65 km arasında ve çok az yorgunluk hissettim. Yarış değilde tur olsa kesin katılırdım. Ve şöyle bir durum var benim yol bisikletim yok, benim ki şehit bisikleti yarışmacılar ıllaki fark atarlar bu tür bisikletlere.

@hknbyrm kask ve gözlük takıyorum sizde takıyorsanız ondan taniyamiyor olabiliriz birbirimizi selametle.

ozlemrah09

Üye
Tepki
60
İsim
Emrah
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar hepinize merhaba. Bir haftalığına kayseriye geldim ve yol bisikletimi de yanımda getirdim. Bu sürede 2 ya da 3 gün sürüş yapmayı planlıyorum. Birisi Erciyes tırmanış olacak diğeri de Ürgüp göreme tarafı düşünüyorum. Sabah 7 gibi çıkmayı planlıyorum. Eşlik etmek isteyen arkadaşlar varsa iletisime geçebiliriz.

ozlemrah09

Üye
Tepki
60
İsim
Emrah
Bisiklet
Lapierre
Bir aksilik olmazsa yarın ve pazar günü düşünüyorum. Yarın biraz ısınma turunda sonra erciyese tırmanmayı düşünüyorum.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@Said Ergöktaş merhaba ben hollandada yasiyorum bisiklet kulturunde buyudum burda ninesi dedesi herkes bisiklette 12-9 guzel kayserimize kesin donus yapicam insaAllah hep esime dedim bisey var ya gidecez ama orda bidiklet vb suremessrm bu korkumfu benim ama bisikletguruplari oldugunu duydum duzenlediklerini filan kayseride bisiklet suruculeriyle yada kayseriye gelicek olanlarla tanismak isterim bisiklet bagimlisiyim bi gun surmesem moralim bozulur hhsyatta amacimmolmazsa olmazim dort yasindan beri bisiklet tutkunuyum uc cocuk annesiyim hala devam ruhumda olmeyen bi cocuk var insaAllah kayseridede rahat surebilirim burda saygi var araba suruculeri bisiklet suruculerine yol verir umarim hersey istedim gibi olur saygilar

Kayseriliyim hollandada yasiyorjm 12 eylulde kayseriye kesin donus disunuyoruz ailecek gozumu actim bisikletle dort yasindan beri surerim burda o kulture alistim bagimli oldumu soylesem yeridir bisiklet suruculerine saygi var araba suruculeri yol verirler bu karari almadan once inaninki bisiklet surme seyi yok diye geri duruyordum ama duydumki geziler guruplar duzenleniyormus hic bi bayana rastlamadim forumda cok sevindim gurur duydum evliyim esimin dedigi ordada surersin filan bilmiyordum boyle organizeler oldugunu belki ayiplicaksiniz bilmiyirum utanarak ya dim cocuk ruhluyum uc cocuk annesiyim ama icimdeki cocuk buyumedi napim hemserilerimle kayseriye geldimde oncellikle bi bisiklet ayarlayip tekrar baslamam lazim insaAllah ordada rahat rahat surerim inanilmaz cok seviyorum

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
Argos Adem Hocam da yarın çıkma planları yapıyor bence görüşün

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
Merhaba kucuklugumden beri bisiklet surerim burda hep bi saygi var ister istemez arabalar yol verir bisiklet suruculerine duydumki kayseridede bisiklet turlari duzenleniyormus hep ertelemist gitme isini iki haftadsn kesin donus yapiyirum beni uzen kayseride tanidigim bisiklet tutkunu kimseler yok bayanlar napiyor Allah askina kayseride bana yol gosterecek bisiklet suruculeriyle tanismak istiyorum

Tepki
633
İsim
tamer
Bisiklet
Whistle
@Aysenur Merhaba hoş gelirsiniz inşallah, Maalesef bizim şoförlerimiz pek duyarlı değil. Kaldırıma park edenler mi dersin, bisiklet geçişini kapatanlar mı dersin hatta bisiklet yoluna park edenler mi :) trafikte frene basmayanlar olur siz onlara yol verirsiniz. Ama ikamet edeceğiniz bölge Talas ise orada bisiklet yolu var sizin için çok daha iyi olur. Ben her gün işten eve, evden işe gidiş geliş yapıyorum günlük 20 km falan umarım beklentinizi karşılar Kayseri ve yeni arkadaşlıklar edinirsiniz. Bol pedallar.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@tamer öztürk tesekkur ederım Allah razı olsun turkıyeyı kotulemeyen bırı tebrıklr konuyu saptıranlar cok oldu maalesef benfe eve ıse hep bısıkletle gıttım geldım hastanede cakıstım donemlerde nobetten cıkıncs 12-9 gelıyorum ıns ben bayanlarla tanıstırma ımkanınız varmı bayan suruculer azmı olmassa tek takılırım bende artık akısıcaz burda bısıklet yoları cok saygıda var yol verenler fılan talası dusunmustum cok dısarda dıye netlesmemıstı kafamda basırtume ragmen burda bısıklet surunce cok asaglayangozlerle bakan oldu ınanırmısınız hep ınatla surdum kırdım o tabuyu bısıklet surunce dusuncelerımı rafa kaldırıyorum bısıkletı bozuldu dıye ınsan aglarmı ya bı gun surmesem vıttamınımı alamıyorum sankı hep derdım sakayla karısık yaa kayserıye gıdecem ama ya orda bısıklet surenessem benle dalga gecerdıler ıyı gıtmıyek bısıklet suremıyorsun dıye benı bı bayanla yada kayserıde ılgıyı kısıyle tanıstırırsanız mınnetar olurum kayserıye adaptasyon surecınde bısıklet bana ıyı gelır mılletıde takan bırı degılım ıste ornek oluruz hanımlaraMantı sıkmazlar pedallalar

Kayseride bana yardımcı olucak bı Allahın kulu yokmu bende bısıklet severım bayanım dıyemı boyle yapıyorsunuz neyse canınız sagolsun bisıkletınle tek başına takılırım artık erkeklerde demekkı kendı aralarında bayanlara karsı ayrımcılık pıyor ogrenmıs oldum

Tepki
633
İsim
tamer
Bisiklet
Whistle
@Aysenur yaklasik 3 yıldır kullanıyorum ben hep tek başına tur yaptım veyahut iş harici akşamları çıkıp surdum bence kimseye ihtiyaciniz yok yani arkadaşlarınız olsa hiç fena olmaz. Baktınız olmuyor sizde özgürlüğe tek başınıza pedallayın. Kimseye aldırmayın, bol pedallar.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Aysenur

Kayseri'den Tamer ve İhsan Bey'ler size cevap yazmış, kimsenin kadınlara karşı ayrımcılık yaptığı yok, biraz alıngan davrandığınızı düşünüyorum. Kaç defa 'hoşgeldiniz' denilmiş.

Şimdiden taşınmanızda kolaylıklar diliyorum, umarım mutlu olursunuz, bisiklet sevginize burada da devam edersiniz.

Son olarak, yanlış anlamayın lütfen, Hollanda'da eğitim gördüğünüz için anlıyorum ama, aralarda nokta ve virgül kullanırsanız, yazdıklarınızı anlaşılması daha rahat olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: tamer öztürk

equles

Üye
Tepki
4
İsim
Kutlu
Bisiklet
Sedona
Her hafta perşembe günü akşam saat 8' de forum Kayseri önünde toplanan perşembe akşamı bisikletçileri (Pab) grubu var. Bu grup ile trafikte bisiklet sürme alışkanlığı edinebilirsiniz. Sosyal medya (Facebook) detaylara ulaşabilirsiniz. Bol pedallamalar.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@cem_filiz haklisiniz evet virgul ve nokta konusunda ogrenmem gerekiyor turkce dersi burda cok almadim o konuda eksikligim var evet biraz alinganlik yaptim galiba yada gormedim forumda yeniyim biraz karisik yaziliyor bazen

@equles burda trafiktede bisiklet suruyorum ama kayseride farklidir trafik tskurler

@tamer öztürk tabiki bi olsa iyi olurdu olmassada napalim burdads tek suruyorum tek turlar duzenliyirum bisikletle amsterdama gitmistim bi sefer bi arkadasla geze geze gitmek ayri bi keyif

@cem_filiz ne bilim belki trde oyle sandim kusura bakmayin bazi seyleri yanlis anliyorum bazen

Tepki
3
Bisiklet
Diğer
Merhabalar Kayseri bisikletçileri,
Bir süredir Kayseri'de yaşıyor ve pedallıyorum. Kampsamlı(vites, hidrolik frenler, ön arka amortisör) bir bakım için ustalığına güvenebileceğim bir bisiklet tamircisi arıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var:)
şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Tsubasa