Kayseri ürgüp rotası

Konu, Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları kategorisinde MuhammedAdar tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde paylaşıldı.

1. MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    Sponsorlu Okulda odamda otururken öğretmen arkadaşım arayıp hadi Ürgüp e gidiyoruz dedi.Düşunmeden tamam gidelim dedim.Bisikletim ne mi?Belderia 21 vites dağ bisikleti.Şimdi düşünüyorum da ben hangi akla hizmet o bisikletle gitmişim..Neyse arkadaşa ben yola çıkıyorum deyip hazırlıkları yapıp yola ciktim. Onunla Kayseri çıkışında Bogazkoprude buluşacaktık.Hazırlik dediysem profesyonel birşey beklemeyin.Cantaya birkaç eşya ve uyku tulumu. Bogazkoprude arkadaşımı aradım ve daha evden çıkmadım deyince otobüs durağında kafayı vurup yattım.Ta ki yatsı ezanı okununcaya kadar.Neyseki arkadaş Salcano city sport ile geldi.O daha profesyonel.Daha doğrusu o tam bir profesyonel ben ise yoldan geçen bir yolcu gibi emanet bisikletle deliliğe kalkıßmıs bir çılgın.O da benden çılgın.
    Hazırlıklar yapıldı ve Incesu ya dogru pedalladik.Incesuda 10 dk mola verdik ve Aksalur a dogru yola çıktık. Bilmediğimiz ve hiç fikrimiz olmayan bir yol. Allahım o tatlı rampa neydi öyle.Git git bitmiyor.Ama sorun benim bisikletten mis sonradan farkettim.Yani ikinci bisikletimi alınca farkettim.10 pedal basıp da 1 metre gidemeyince psikolojik kırılma yaşadım.Arkadasim ise gecenin içinde sadece lambası görünür şekilde gidiyordu.En son dayanamadım ve ona dur dedim. Bana sen paslanmışsın dedi ve hayatının hatasını yaptı. Hadi değiştirelim bisikletleri dedim . Salcanoya binince ben 100 km daha giderim dedim ve arkadaş da %50 fark var dedi. Neyse ben artık hacı murattan inip ferrariye binince pedalladik. Aksalurun içindeki rampa çok dik ve orayı yürüyerek çıktık. Tabi karşılaştığımız köpekleri yazmıyorum bile. Aksalur ü çıkınca arkadaşın getirdiği tavuk durumleri yedik ve biraz kendimize geldik.
    Derken Ürgüp göründü tam tepedeyiz..Çok sevindik artık yokuş aşağı süreriz diye.Megerse o kadar dik bir yokuş ki ben hidrolik frenlere basınca arka teker atıyordu. Arkadaş benim emanet bisiklette önümde gidiyordu ve Gümmmm diye bir ses geldi. Arkadaşın sürdüğü bisikletimin arka dış ve iç lastik iflas. O kadar fren yapınca jant ısınıp üç ve dış lastiği yırttı. Yapacak bir şey yok. Hemen yol kenarına çektik ve tulumları açıp uyumaya çalıştık Ürgüp e karşı. Sabah ezanı okunuyordu biz tulumlara girdiğimizde. Sabah uyandığımızda kevenlerin üzerine yattigimizi farkettik. Yürüyerek Ürgüp sanayiye gittik. Yeni bir iç ve dış lastik alıp gezmeye devam dedik. Turizm information da bir genç adam vardı onu gördük ve nereler gezilir diye sorduk. Bisiklet yariscisiymis bu genç.Benim bisikleti görünce ve Kayseriden bununla geldiğimi öğrenince Hocam sen efsanesin başka söze gerek yok dedi. Ben şimdi düşünüyorum da efsane değil deliymisim . O bisikletle 24 saatte 200 km yol yapmak için deli olmak lazim.
    Urgupu gezdik. Vaktimiz olmadığından Göremeye Avanosa gidemedik.
    Dönüş için indiğimiz o rampayi çıkmamız lazımdı ve otobüsler bizi almadı. Nakliyeciye sorduk fahiş fiyat verdi. Biz de yürürüz deyip rampayi tırmandık. Tepeden Incesu ya kadar pedal basmadık desem doğrudur. Ama kayseriye ulaştığımızda bitmiştik.
    Rota çok güzeldi. Ürgüp Kayseri için bence en sakin ve güzel rota. Tadı damağımda kaldığından bu yıl bir daha gideceğiz insallah.Bu sefer Alman mali winora laguna ile.

2. keremkucuk041

keremkucuk041 Aktif Üye

Görsel olmayınca anlatim biraz yavan kalıyor , keşke birkaç fotoğrafta olsaymış :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

H.T bunu beğendi.
  3. mariokaldato

mariokaldato Saclarıma çelik pisilet düşmüş koparma kanka

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Fotorafda isterük

JusTiMe bunu beğendi.
  4. Hakan38

Hakan38 tourneyli yolcu

Adı:
    Hakan ATABAY
    Bisiklet:
    Kron
    Çok büyük cesaret tebrikler

Fotoğraf varsa bekliyorum :D

JusTiMe bunu beğendi.
    MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    Fotoğrafları yakında atarım inşallah.

JusTiMe bunu beğendi.
  6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Şimdi bu yapmış olduğunuz tur eski bir tarihe dayanıyor sanırım. Kayseri Ürgüp arası gidebilmek için bir kaç güzergah mevcuttur. En kestirme yol garipçe köyü üzerinden geçen stabilize bölünmüş yoldur. Bunun yanısıra kalaba oradanda avanos üzeri ürgüp yapacağınız daha uzun ve yorucu bir yol vardır. Bunun haricinde incesu başdere köyünden hareket eden görmek açısından keyifli yol dışında eski ürgüp yolu diyebileceğimiz ürgüp e doğru dik inişi barındıran sizin gittiğiniz yolda mevcuttur. Tamamı yol kalitesi olarak vasattır. Bir dahaki sefere birlikte pedallama dileklerimle.

JusTiMe, MuhammedAdar ve mariokaldato bunu beğendi.
    MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    Sizinle yeni denediğim bir pratik bilgiyi paylaşmak istiyorum.Bisikletimin zincir ve diğer aksamlarini temizlemek için daha önce pas sökücü türü satılan malzemelerden kullanıyordum ve açıkçası çok da iş görmüyordu.Dün mazot aldım ve iyi bir püskürtücü kaba koydum.(Vanish kosla sprey kabı). Temizliğe başladım ve bisiklette ne var ne yok söktü. Kurum falan kalmadi. O kadar pahalı malzemelere gerek kalmadı. Bir de orjinal motor yağı ile yağladım. Süper oldu. Tavsiye ederim.

Levent11 ve Hakan38 bunu beğendi.
  8. Levent11

Levent11 Üye

Adı:
    levent
    Bisiklet:
    Salcano
    @MUHAMMEDADAR mazotu sprey kutusuna koymak iyi akılmış. Motor yağı 10-40 mı olması lazım :) . Mantıklı gel i deneyecem

MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    @Levent11 En iyi temizleyici olarak mazot ü gördüm. Motor yağının özelliğini bilmiyorum.Arkadasimdan aldım.Arabasinda kullandığı en iyi motor yağlarından biri.

Levent11 bunu beğendi.
  10. JusTiMe

JusTiMe Siyah Bisiklet Delisi

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Mosso
    Muhammed abi kayseri festivaline katılacak mısın? Eğer katılacaksan Nevşehir'e geçmeye niyetliyim. Oradan tabi evime gitmek üzere otobüse binerim tabi :D

MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    @JusTiMe festivalden haberim yok. Ne zaman kardeşim.

12. JusTiMe

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Mosso
    MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
    Burda olursam insallah. Sanırım festa 2200 den bahsediyorsun

JusTiMe bunu beğendi.
  14. JusTiMe

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Mosso
    MuhammedAdar

MuhammedAdar Üye

Adı:
    Muhammed Adar
    Bisiklet:
    Diğer
  1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat