Kayseri - tuzla gölü - kayseri bisiklet turu / 115 km (02.05.2015)

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
Merhabalar.:)

Bu tur benim için bir çok ilkler barındırıyor. Bu yüzden kolay unutamayacağım bir tur oldu.:) Bisikletimden, turdan, yollardan, manzaradan, yolda tanıştığım insanlardan inanılmaz mutlu oldum.

İmkanım varsa mutlaka köy yollarında sürüyorum, duble yollarda yanınızdan son sürat geçen arabalardan gram zevk alamıyorum. Oysa kuş sesleriyle beraber sürmenin hazzı öyle mi. :D

Gelelim tura. Kayseri’den sabah erken saatlerde yola çıkmayı planlıyordum ancak yağmurun dinmesini beklediğimden dolayı yola çıkmam saat 09.00’u buldu.:ckskc: Sabah fırından aldığım gözlemeleri Buğdaylı’da mideye indirerek karnımı doyurdum.:D Kızık’a kadar sıkıntısız bir şekilde düz yoldan geliyorum.:)

Köyün içinden başlayan ve Yüreğil’e kadar devam eden kesintisiz bir tırmanış var. Yaklaşık 650m yükseklik kazanıyorsunuz. Bu yoldan devam ederken araçlar bile çok zorlanıyorlardı ki az geçmeden hararet yapmış bir araçla karşılaştım.:( Bir geçmiş olsun diledikten sonra yoluma devam ettim.

Zor kısmı bitirsem de hafif hafif tırmanmaya devam ediyorum. :)

SAM_2647.JPG

Yollar ne kadar kalitesiz de olsa manzara büyük keyif veriyor.

SAM_2652.JPG

SAM_2654.JPG

SAM_2658.JPG

SAM_2659.JPG

Yüreğilden sonra Eyim’i geçerek Amarat’ı ve Tuzla Gölü’nü yukarıdan gördüğüm bir noktaya ulaşıyorum. Buradan Kızılırmak’ın kenarına kadar yokuş aşağı iniyorum.

SAM_2661.JPG

Amarat

SAM_2664.JPG

Ana yola bağlanıp biraz devam ettikten sonra göle ulaşıyorum. Gölün rengi çok güzel, etraftaki manzara mükemmel.

SAM_2668.JPG

SAM_2672.JPG

Göle ulaştıktan sonra karşımdan rüzgar esmeye başlıyor. Bisiklette heybe olduğu için gidona yatsam da fark etmiyor. Fena tutuyor namussuz. Gölün yanından devam ederken bir söğüt altına oturup yemeğimi yiyorum.

SAM_2682.JPG

Gölü artık artık arkama alıp tırmanmaya başlıyorum. Tırmanırken ve sonrasında çok güzel manzaralarla karşılaşıyorum.

SAM_2691.JPG

SAM_2693.JPG

SAM_2697.JPG

Tırmanıştan sonra inişe geçiyorum. Kayseri-Sivas yoluna çıkıp devam ediyorum. Sarımsaklı’da Bakkal Ali abinin yanına uğrayıp biraz dinlendikten sonra Kayseri’ye varıyorum.:)

SAM_2699.JPG

Yolda bana yardımcı olan tüm insanlara, selam veren tüm kamyoncu abilerime ve tüm güzel anadolu insanlarına, iyi sohbetinden dolayı Ali abiye ayrıca Eyim köyünden hızla geçerken bana pisikletçieeaaaaaa diye bağıran çocuğa teşekkür ederim.:)

Uzun turlara da çıkmayı çok istiyorum. Kısa sürede gerçekleştirebilirim inşallah:D.

Bu da rota:
rota.png

Scudo

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel ve manzarası bol bir tur olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: Can Akan

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Baştan 2. Ve sondan 3. Fotoğraf windows masaüstü üstü duvar kağıdı gibi :hrkbuya:
Ne güzel bir tur olmuş daha nice yollara turlara:asik:

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
30 yıllık kayseriliyim ama buraları senden öğreniyorum :D

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@mehmet.ali Abi elimde bi harita var, ben de ordan bakıyorum:D. Rota bakıp maps ve earth e giriyorum.:) Mantıklı gelirse Kayserili bir abime danışıp çıkıyorum yola:D. Benim de ilk defa gördüğüm yerler:D Bildiğin yerlere götür abi, beraber de çıkalım bir ara:D.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Tebrikler :harika: daha uzun turlarda bol fotoğraflı paylaşımlarını bekliyorum :harika:

• Beğen

ayhandeniz71

Aktif Üye
Tepki
560
İsim
Ayhan Deniz
Bisiklet
Whistle
Çok güzel tur omuş.Bizim oraların yolları arazi yapısını severim bende iç Anadoluyum. Fotograflar çok rahatlatıyor insanı.

• Beğen

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
güzel bir gezi olamuş ben de fırsat bulsam bisiklet sürmek istiyorum
ama şu ana kadar en uzun gezim incesu ya kadar oldu

• Beğen

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@OsmaniyeRehber Bisiklet konusunda en önemli isteğim de uzun tur zaten, ancak bu tarz turları yapıp biraz daha tecrübe kazanmam lazım:D.

@ayhandeniz71 Orada olmak çok daha güzel fotoğraflar yavan kalıyor:D.

@Mert Can Sayın Teşekkürler:).

@dr_mrh Umarım bisikletinizle çok daha uzun süreler geçirirsiniz:).

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
yarın biraz vakit ayıracağım
organize sanayinin arkasına gecmeyi düşünüyorum (rotasız yorulana kadar :) ) belki de bambaşka bir yer olur?

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@dr_mrh Takılın kafanıza göre, ben de çıkıyorum bazen yol beni nereye götürürse:)

drbekirr

Üye
Tepki
8
İsim
BEKİR TARTICI
Bisiklet
Carraro
selam dostum. tekrar ne zaman çıkarsın? eşlik etmek isterim.;):)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@acatlikan

Yavrucum neden özelden görüşüyosun, ayıp birşeylermi yapıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: -Ertuğrul
Tepki
11
Bisiklet
Sedona
iyi günler bende kayserili bir bisikletçiyim tur yapmayı düşünürseniz katılabilirim

• Beğen

SNAkca

Üye
Tepki
2
İsim
Salih Nuri A.
Bisiklet
Salcano
Biz iki arkadas bu hafta bisikletlerimizi aliyoruz. Kayseride bi tur organizasyonu felan olursa haberdar edilirsek katiliriz.

Kayseride turlayacak kisiler cogaliyor :)