Kayseri performans bisikletcileri

Tepki
38
Merhabalar.
Kayseride orta performansta limitleri zorlayarak pedal ceviriyoruz. yaklaşık 1 ayda 8-9 tur düzenledik. soguk havalara inat cevirmeye devam ediyoruz. kayseriden bisiklet sevdalılarını grubumuza bekleriz.
(link)

KayseriPerformans bisikletcileri , amatör olarak bisiklet sporuna gönül vermiş , gayretli bir şekilde limitlerini zorlayarak pedal ceviren spor severlerdir
Grup lideri yok, öncü artcı denetci yok. asla arkada kimse bırakılmaz.
kimse yorulmadan eve dönemez.
Kesinlikle trafik kurallarına uyulur , Cevreye duyarlı , birbirine saygılıdır. araclara yayalara saygılı , toplum ve spor bilincinde hareket eder.
herkes sorumluluklarının bilincinde güvenli tehlikeden uzak, çevreye ve doğaya
duyarlı davranır .
HAFTA İÇİ turlarımıza herkes katılabilir. Haftasonu turlarımız performans agırlıklı olacagından secili kişilerle yapılacaktır.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla 2 yıldır pedal çeviririm kayseride girip çıkmadığım grup ekip kalmadı bir performans grubuna denk gelmedim. ekip ne zaman nereden hareket ediyor bir söyleyiverin de bizde peşinize düşüverelim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Gonen
Tepki
38
Levent abim , Mehmet Abim , teşekkürler. Abi Kayseride süper parkurlar var sizin asfaltı aglatacagınız :) 4 gözle beklerm.

Mehmet Sunu selamlar , ben de kayseriye 1,5 ay oldu geleli katıldıgım gruplar tat vermeyince , 25 km yi 4 saatte sürekli emirler eşliğinde gitttiğimden , ve her tam keyf almaya basladıgım an durdurulup mola verildiginden Kayseri de grupları bıraktım. AYPG ruhunu tatmıs biri olarak bana uymadı kayserideki gruplar.
genc 3-4 arkadasla performansımız cok iyi olmasada limitleri zorlayarak pedal ceviriyoruz. Bisiklet ve spor ruhuna daha yakısır bi şekilde.
fb den grubumuzun adını aratarak bize ulaşabilirsin. Pazar günü tur yapacagız netleşince buradan haber veririm.
görüşmek dileğiyle.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
@Mehmet Gonen

aynen öle. yok yoruldm cok cisim geldi. yok alinin şusu bu olmus. yok orda daha cok kız var oraya gidek. 4 saatde 25 süper başarı valla benim katıldıklarımı genelde tamamlıyamadık yoldan falan aldılar : )) saatler uyarsa ugramayı dusunuorum :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Gonen
Tepki
38
sabah(pazar-18kasım) cumhuriyet meydanı saat kulesi önünde buluşuyoruz . erkilet dadagı bölgesine yaklaşık 25 km (6 km tırmanış) gidip piknik ve geri dönüş.

katılmak isteyenleri bekleriz. max 10:15 dde hareket edilecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kayseri performans grubuna selam ederim..
evet istanbuldan performascı bulmakta zorluk çekiyoruz ..bizim kurallar çok ağır olmakta yukardaki kural dikkatimi çekti evet kimse arkada bırakılmaz evet güzel tabi ama biz bu kuralı uygulamıyoruz bu nedenden ötürü katılım yok bize ...
yalnız hafif etaplarda temposu düşük olan dostlar ile çalıştık ve sonra onları uzun etaplara hazırladık ama bu işi başaranlar az oldu yani uzun etaplara pek rağbet olmuyor istanbul cenahtan..
şimdi önemli olan aşama aşama çalışmak düşük tempolular ile ve onları rampalarda geliştirmek 2008 den beri çalışma yaptım bir çok genç dostumla ama onlardan hiç biri artık burada değil neden değil bunun cevabını veremiyorum belkide bıktılar ama önemli olan bisiklet sporu ise bunu ölene kadar devam ettirmek tabi bilinçli bir şekilde..
1976 da başlayan bisiklet sporuna alaydan gelme olarak devam ettim, o seneler çok dostum var idi ama hepsi evlendi çoluk çocuğa karışınca bu sporu bıraktılar 76 senesinde teknik özelliklere sahip iyi bisikletler yoktu bugünün bisikletleri şahane özellikle cyclo cross yol bisikletleri tarzıma en uygun olanı..
evet ismimiz burada sizinle aynı sayfada anadolu performans olarak geçiyor takımın forması yok sadece gönüllü çalışanları var ve misafir dostları var aynı hobiye sahip insanların birbirini bulması bazen çok zor oluyor ,
koca istanbulda eminim hobisi amatör bisiklet sporculuğu olan insanlar var olabilir..
tekrardan kayserili performans dostlarıma selamlarımı istanbuldan iletirim..

Tepki
38
Kudret abi selamlar, Forumda sizi takdir ve hayranlıkla sık sık takip ettim. bende istanbuldan Kayseriye geldim ve burada bisiklet süren cok , bisikletci ve sevdalısı az.
AYPG ile bisiklet sürdüm ve oradaki dostluk ve azim hep rehberim oldu.
Kayseri performans sürüşlerine cok müsait bir yer , ama laylaylom takılan gruplarda rahat edemedigimizden böyle bir grup kurduk.
şimdilik 4-5 kişiyiz ve 1-2 arkadas dısında ben ve digerleri performanscı değiliz olmak icin sıkı calışıyoruz.
Önerdiginiz gibi aşama aşama gelişmek ve hem ortalama hız hem mesafeyi artırmak istiyoruz.
Farklı bir isimle 8-9 tur yaptık 40 günde , ve artık girdigimiz yolun performans bisikletciliği oldugunu anladık ve bu ugurda cok calışmaya karar verdik. umarım bu sporu seven kaliteli bisikletcilerle dediğiniz gibi aşama aşama gelişerek sizler gibi, saglam performans turları yapabiliriz.
Gecmiş turlarınız bize rehber oluyor, siz ve tüm bisiklet sevdalılarına , bizlere yol gösteren büyüklerimize suan yanımda olan Kayseri Performans dan arkadaslarımla beraber Saygı ve selamlarımızla.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
saati kurdum inş. uyanırım bende istanbuldan geldim burda herkez kral herkez köfteden bisikletçi ama iki tayt giyen bi formaya 200 lira para veren adamı en iyisi diye seçmişler dakikada 40 kadansla bisiklet sürüo yokus olan turlara gitmio ama kayserinin en iyi bisikletçisi o :) her aksam minimum 40-60 km yapıyorum 1 tane bisikletçi görsem kesicem biyerimi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Gonen

mehmet dostum, başarılı olmanızı gönülden istiyorum evet 2008 de bu bisiklet benim aklımı başımdan almış idi 10 kilo 700 gramlık karbon scale scott ama modifiye ederek 28 janta olayı çekince hibrite dönüştü ve stabilize yollarda ve sert düz toprak yollarda sürat yapmaya başladım ..esasında uyguladığımız sistem tam proların sistemi değil yani prolar bir etap koyarlar ve durmadan basarlar ve ekip halinde birbirlerinin rüzgarında giderek 160 km yi tamamlarlar yani ıronman turu tabi 28 jantın önemini vurgulamamız gerekecek ,,160 km yi hiç durmadan 4 saatte alanlar tabi oldukça başarılı sayılırlar biz henüz bu aşamalarda değiliz ,,,,,,sistemi koyarken şunu düşündüm bizim niyetimiz yarışlara girmek değil idi o zaman kendimizi fazla kasmayacaktık 130 km ye eşdeğer etapta iki etap koyduk birinci etap 60 km ye eşdeğer etap olmakta ve durmadan almaktayız ...haziran ayında ortalama 27.7 idi ama 40 km rüzgara karşı iş çok zor oldu ve 38 dakika geçikme oldu ...rüzgar en büyük düşmanımız gerek ekibin gerekse ferdi kalınınca,,ikinci etap ise ortalama 25 lere düşmektedir...birinci etap sonu 15 dakika mola olmakta ikinci varış yeri final olmakta...bu şekilde 130 km ye eşdeğer etap bizim antreman yerimiz olmaya devam edecek bu 130 km ye eşdeğer etap bizi 160 km lik mesafelere hazırlamakta..bu etapta ne kadar çok çalışırsak 160 km yi o kadar yeme şansımız olmakta tabi hedef büyültülebilinir..200 km ve üstü..fakat 200 ve üstüler için bayağı sağlam çalışma gerekmekte..lay lom lom diyoruz bu tarzı sevenlere saygım sonsuz onlar bu yolu sevmekte biz ise performansı ama ben bunu hobi için yapıyorum yarışlara girmek gibi bir niyetim hiç olmadı..mehmet dostum burada tüm kriterlerimi paylaşıyorum yani açık açık yazıyorum ama bunları yazarken hiç kimseye karşı bir üstünlük ruh hali ile yazmıyorum sadece kriterlerimizi herkez ile paylaşıyoruz ve isteyen bu yolu seçer hiç kimse performansçı olmak zorunda değil diğer arkadaşlarımızın tarzları başka olabilir denge birbirimize saygılı olmaktan geçiyor ..ama sele üstünde ne isek oyuz bir performansçı performansçı olarak kalır bir tur bisikletçisi tur bisikletçisi olarak kalır yemekli bol durmalı gezilerden hoşlanalar ise bu çizgide kalır ve herkez kendi bulvarında sürer ..buradan mesajlaşmaya bilgilerimizi ve deneylerimizi paylaşmaya devam ederiz önemli olan bilgileri paylaşmak..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@semih çelik

semih dostum, 200 lira paran veren bisikletçi olmuyor tabi ben ne adamlar gördüm adamın forması yok idi,, valla yalanım yok kapıcı erdal dostum altında bianci ile 15 kilo bisiklet ile durmadan basardı beraber pedalladık grupta o gün altında karbon cannondale olan ve formalı arkadaşa bayağı fark atmıştı valla o cannondale arkadaş şimdi ne yapar bilmem ama bizim erdal gene uçuyor..

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abimizde bizi şereflendirdiğine göre bize karada ölüm yok demektir. Kudret abinin değerli katkıları hızımızı dahada arttıracaktır.
Eksiğimiz onun gibi ciddi ve azimli bir sürücünün yanımızda olmayışıdır. Gayretli çabalarımız neticesinde bu arayıda kapatırız.
Şimdi Semihciğim insanın atıyla, arabasıyla karşılandığı 'milk' in başüstünde tutulduğu bir şehirden sözediyoruz. Kolay kolay bu şehirin insanlarını bisiklete bindiremezsin. Bisiklet geçmişin acı hatıralarını çağrıştırır.
Neyse lafın kısası biz kendi yolumuza bakalım, onun bunun ne yaptığıyla bir yere varamayız.
Şu an benim bildiğim bireysel sürücüler haricinde iki üç grup hafta içi ve haftasonu pedal çeviriyorki kayseride bu da hiç yoktan iyidir. Grup sayıları bazen-havanın durumuna göre 20-25 i buluyor. Bisikletliler için etkinlikler düzenleniyorki pek çok şehirde olmayan birşey gibi geliyor bana. 20-25 kişinin katıldığı bir etkinlikte bazı katı kuralları uygulamak durumundasın, bu kişilere ortalamanı yükselt, mola verme diyemezsin-ki çoğu keyif için bu turlara katılıyor. Bence bu hiç yoktan iyi. İlerleyen zamanla birlikte bisiklette bir farklılaşma yaşanacağı ve farklı kulvarların oluşacağı da muhakkak. En azından bir uzun tur bisikletçiliğine bir yarşçılara ihtiyacımız var. Performans ekibiyle bu dirence dayalı yarış konseptini siz geliştirebilirsiniz. Kayseridende bir takımın çıkması neden olmasın...

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kayseri performans haftasonu tur yokmu, çıtınız çıkmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK
Tepki
38
@mehmetsunu
haftasonu herkesin bi işi gücü vardı bu hafta ben tek tabanca akşam bi antreman yaptım sabah cıkan olmus organize olamadık. kısmetse haftaya ama arkadasları buraya bi toplayamadım face den haberleşiyorlar.

haftaiçi akşam kısa haftasonu pazar saglam 2 tur organize edelim bu hafta sizde gelin tanışalım artık.

Tepki
0
Arkadaşlar grubunuz falan yok mu? linklere ulaşamıyorum. beni de gruba dahil eder misiniz? aktivitelerinizden haberdar olmak isterim.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
valla güzel kardeşim kayseride performans merformans gitmiyor. En iyimiz yaşar idi onun da göbeği mantı yemekten bir karış yağ bağladı.