Katlanır tercihi(istbike vs kron)

neoazrael

Üye
Tepki
1
İsim
neoazrael
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar hepinize merhabalar.Öncelikle konuyu yanlış açtıysam özür dilerim.

Arkadaşlar uygun fiyatlı 2 katlanır model arasında kaldım. Birisi şu model:

(link)
http://mcdn01.gittigidiyor.net/17538/tn30/175383505_tn30_0.jpg
diğeri iste şu:

(link)
http://3.bp.blogspot.com/-qbruvBOMcJ4/URJbnA6LhiI/AAAAAAAAAUc/ROx8l5vNj1M/s1600/IMG_20130126_154557.jpg
Bütçem maksimum 1000tl,2.el düşünmüyorum. Bu 2 model arasında kaldım. Amacım şehir içinde ufak geziler yapmak. İlk model hakkında hiçbir yerde bilgi bulamadım.Endişem şu: Bu 2 model katlanır yerlerinden kırılır mı?elimde kalır mı? genel itibariyle titiz kullanırım eşyalarımı,her türlü bakım vb aksatmasam haftada 1-2 çıkıp bi eminönünden beşiktaş ya da ufak bi sultanahmet turu yapmama yeter mi?

ilk model şekli daha hoş geliyor gözüme.Çelik kadro,shimano vites,disk fren kısıtlı bilgimle benim gibi bir amatöre cazip gözüküyor.öbürü hakkında ise daha fazla yorum var.hangisini alsam daha uzun ömürlü ve sağlıklı olur?

• Beğen
Tepkiler: SafaGürcan
Scudo

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Merhaba hocam, ne almaya karar verdiniz merak ettim...

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
İstbike'ın sele borusu biraz kısa mı bana mı öyle geldi. Katlanır halde iken pedalı yere dayamışlar. Yani Kron'daki gibi, katlanırken sele borusu tamamen indirildiğinde yere değecek kadar uzun mu ?

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Bi inceleme videosu da yok ki alıcı bi insanın gözünden görelim. Forumda istbike kullanan pedalcılara sesleniyorum bizi aydınlatınız lütfen. :harika:

burakkx

Üye
Tepki
91
İsim
Burak Akyıldırım
Bisiklet
Diğer
konu hala etkinse, 3. alternatif olarak, yaklaşık bir buçuk ay öncesinde aldığım 'tern-link b7' modeli indirimli olarak 1000 TL şeklinde almıştım(2015 model).. diğer iki bisiklet hakkında pek fikrim yok; ancak bütçeniz 1000 TL ise 'tern' i tavsiye ederim :)

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Bu İstbike'ı ben de merak ediyorum ama hiç kullanıcısı yok. Tasarım hoş ama sadece tasarıma kanmamak lazım. Üreticisi kim ? 1000 tl ye çıkıyorsanız kesinlikle Tern almanızı tavsiye ederim.
@burakkx Çok iyi bir fiyata almışsınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence bilindik olan markayı almak daha faydalı olacaktır özellikle bayiden veya direk satıcıdan..

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Gözlemlediğim bir durum var; çoğu markada fiyatlar artmış durumdayken İstbike marka bisikletin fiyatı değişmemiş.

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Disk frenler mekanik de olsa bu fiyat bir bisiklet için güzel bir ayrıntı. Sanırım forumda okumuştum İstbike alan bir arkadaş özensiz yapılan boyanın kusurlu görünmesinden şikayet ediyordu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@demir48 Nerdeyse 14 kg adı üstünde katlanır bisiklet yeri gelecek katlayıp taşımak zorunda kalınacak hadi katlanınca sürülebilen bir model olsa'ki sanmıyorum bu modeli sadece disk frenler cazip gelmesin çok ağır katlanır dediğin en azından 10-12 max olsa hadi neyse

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
gecen sene dahon almadan once ben de bakiyordum, aliexpressde ismi istbike olmayan ama birebir ayni midelleri bulabilirsin, gecen sene fiyatlari 300 dolar civariydi dolar 2.50 civariyfi tr fiyati 750 gibi bjsey oluyordu, onlari arayip bulabilirsen, dahanet bir fikir sahibi olabilirsin

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Evet görmüştüm, ben de birebir aynı sandım ama dikkatli inceleyince detayların farklı olduğu anlaşılıyordu. Belki de ithal edip ülkemizde satıyorlardır boya kusurlarını da kargolamadaki kusurlara bağlayabiliriz. :) Shekspeare modundayım. :D

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Amerikayi yeniden kesfetmeyin 1200e dahonlar var vybe d7 dahon ve ternden sasmayin katlanirda

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
"Shimano" vites olması iyi olduğu anlamına gelmiyor. Onlarca shimano çeşlidi var. Ayrıca disk fren kaliteli değilse büyük dert (hatta kalitelisi de dert).

emuttlu

Üye
Tepki
3
arkadaşlar merhaba, bu bisikleti tipine ve fiyatına aldanarak, ne kadar kötü olabilir ki mantığıyla görmeden aldım. Ve rahatlıkla diyebilirim ki bir daha görmeden internetten herhangi bir alışveriş yapmaya tövbe ettirmiş bir üründür. Bir kere metal aksamı demir, alüminyum değil ve gerçekten ağır. Kullanırken yoruluyor insan. Bunun dışında kurulum için gönderilen paketten çıkan fren diskleri ile balataları uyumsuzdu. Ve çok adiydi. Birbirine sürtüyordu. Sinirlendim ve iade etmek istedim ancak daha sonra bir daha bisikleti geri göndermeyle, satış iadesiyle vs. uğraşmak istemedim ve lanet olsun diyerek sıfır aldığım bisikletin ön ve arka balatalarını değiştirmek zorunda kaldım. Servis ağı olmadığı için başka bisikletçiye 50 tl vererek kurulumu tamamlattığımda dahi çok stabil bir görüntüsü yoktu. Eşim kullanmasına ve zayıf olmasına rağmen kullanırken gacır gucur her yerinden ses geliyordu. Bu sıkıntıları iletmek için satın aldıgım internet sitesine mesaj attım ancak satıcıdan dönüş dahi olmadı. Şu anda eşimin kazayla araba ile ezmesi sonucu katlanır direksiyon parçası yamuldu. Tamamen benim hatam ve yenisini almam gerekiyor. Burada birşey yok tabi ki, ancak yedek parça satın alabileceğim ya da kontağa geçebileceğim bırak internet sitesini, herhangi bir mail adresi dahi yok! Bisikletçim parçanın özel oldugunu, piyasadaki bisiklet parçalarının buna uymadığını söyledi. Şu an ne yapacağım bilemiyorum. Bisikleti eve koyduk şu an süs şeklinde duruyor. Tamam çok pahalı bir bisiklet olmayabilir ve tipi güzel olabilir, ben de buna kanarak almıştım. Ama satış sonrası destek ve servis ağı çok önemliymiş. Satış sonrası desteği ve servis ağı olmayan bisikletçilerden bisiklet almayın.Bu ürünü hem kalitesizliğiyle hem de satış sonrası destek hizmetleri berbatlığıyla kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gidin üzerine 300-500 daha koyun ancak bilindik markalardan alın. Ürünün arkasında durmayan, herhangi şekilde ulaşılması mümkün olmayan sahtekar satıcılardan almayın. Ben aldım ve pişmanım.

Temren85

Üye
Tepki
0
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
İstbike sanırsam Çin'den getirtilen bir model. Aynı tasarım'ı aliexpress'te gördüm, 150 dolar civarı fiyat vardı. Herhalde birisi bu modellere istbike diye bir marka uydurup basmış.

Onun yerine desteği olan, çelik değil alüminyum kadrolu ve pabuç frenli bir katlanır almanızı tavsiye ederim.

m.fth

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih Gemici
Merhaba,
Ben de modelin disk fren olmasi ve seklinin güzel olmasina kanip hepsiburada.com üzerinden alma gafletinde bulunmustum. Kurtulana kadar akla karayi sectim.
Firma Adana'da uzakdogudan getirtip burda satiyor. Hic satis sonrasi servisi yok(olmamasinin cok buyuk cezasi var) sikayette bulunabilirsiniz. 7 bolgede 10 tane servisi olmali.
Kurulumu icin hicbir belgesi yok,ne garanti belgesi yok..
Kurulumdan sonra frenlerde surtme olunca bisikletciye goturdum, arka tekerde gobek yamukmus. Adanada urunu satan bey piskin piskin siz yaptirin ben parasini odeyeyim dedi. Dedim bisikletci yapamayip bisikleti dagitirsa geri alicak misiniz? Cevap veremedi.. iadeetmek istiyorum dedigimde,ya sen kutusunu da atmissindir ben onu alip kime satayim dedi.
Ben de hepsiburada.com'un musteri hizmetleriyle defalarca konusma sonrasi zorla urunu iade ettim.
Kesinlikle almayin, kalitesi cok kotu..ben aldigimda 750 lira filandi.. hepsiburada.com'a da yorum biraktim ama yayinlamadilar tabii ki..
Yerine deneyip begendigim tern link c8 aldim.. tern, dahon butun bisikletleri alinabilir.. ben cok memnunum su anda..

Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Merhabalar sevgili bisiklet sevdalıları :) istbike konusunda kullanım deneyimi olan varmı ben de listeye baktım da fiyatlar malum 2500 TL lere dayandı. hala yorum yok bu bisiklet ile ilgili ilginç???yeni alacağım ve bütçem 2300ler civarı önerebileceğiniz bisiklet önerirseniz şimdiden teşekkrler herkese :)