Katlanır Bisiklette 16'' , 20'' Çelişkisi

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında uzun ihsan efendi tarafından paylaşıldı.

 1. uzun ihsan efendi

  uzun ihsan efendi Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2011
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Katlanır bisiklet alacağım. Ama böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Kullanan arkadaşlardan yorum ve tavsiye bekliyorum. Tavsiyeden kastım bisiklet marka ve modeli değil. Bu tekerlek arasındaki fark çok büyük müdür? Katlanır bisiklet kullanım amacım metroya otobüse sokmakta sıkıntı olmaması ve alacağım yolların kısa mesafede olması. Kısa mesafeden kastım keyifli bir sahil turu ya da metro ev (2km) metro - fakülte (1km) ve ya üniversite içinde gezintidir.
   
 2. Doğaç MİRZA

  Doğaç MİRZA Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Boy ve kilonuz önemli bir etken fakat her ne olursa olsun 20" tekerin daha avantajlı olacağı kanısındayım. Ben de bisiklet almadan önce çok düşündüm bu konuyu, bisikletçiye gidip iki tekeri de karşılaştırdım ve kararımı büyük olandan yana verdim. İyiki de öyle yapmışım, bu boyut bile ufak gelebiliyor koşula göre :) ayrıca görüntüsü daha hoş olur bence :)
   
 3. Burçak Erbil

  Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

  Kayıt:
  30 Eylül 2006
  Mesajlar:
  892
  Beğeniler:
  2.585
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Normal katlanmış halde 16” ile 20” arasında kapladığı yer açısından çok fazla fark olmaz, ama hız ve stabilite olarak 20”in belirgin şekilde daha avantajlı olacağını sanıyorum. Bu yüzden 20” daha iyi bir seçim olacaktır.

  Amaç komple parçalayıp bavula vs sokup, otobüs uçak bagajına vermek olsaydı 16"in biraz daha avantajı olabilirdi. Ama 20"i de en büyüğün bir alt boyu bavula biraz zor olsa da sığdırıyorum.
   
 4. #4
  uzun ihsan efendi

  uzun ihsan efendi Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2011
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  boyum 180 kilom 72.. sanırım 20'' alacağım. ama öyle olursa biraz beklemem para biriktirmem gerekecek :) içine sinmedi mi insanın olmuyor :)
   
 5. Göksel KALAFAT

  Göksel KALAFAT Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Kasım 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Katlı halde birkaç kat taşıma sorununuz yoksa mutlaka 20" almalısınız.
  Çünkü 20" tekerlek yollarımızdaki çukurlardan daha az etkilenecektir.
  Günlük kullanımdasağa sola bakarak trafiği fazlaca kontrol edeceğimiz için, dengede de 20" daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
   
 6. engin huz

  engin huz Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  113
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  20 bile yeterli gelmezken 16 yı düşünemiyorum ....anlayana sivrisinek hesabı...
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-18_9-53-55.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
IMG_20160426_171943.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
qweqwe.jpg
Bugün 2lerde çıkıp Google Haritalar Bu rotaya oruçlu gidiş geliş yaptım eve geldiğimde iftar okunmuştu ve benim boğazımda tam gırtlağın orasında sağ ve sol tarafta basit çizimle...