Katlanır bisikletlere uygun yedek parça ve aksesuarlar

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Herkese selamlar,katlanır bisikletlerde katlanma özellikleri yüzünden her yedek parça veya aksesuar uyumlu veya işlevsel olarak kullanılamıyabiliyor.Tecrübelerimizi bu konu başlığı altında paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

Dahon Vitesse bisikletime 28 jant bisikletimde kullandığım B'twin suluk kafesini taktım.Suluk kafesi küçük yapısı nedeniyle suluğu emaneten tutuyor ve bisikletin kadro yapısından dolayı suluk kafesi neredeyse yere paralel duruyordu.Bu durum ani frenlemelerde,bozuk yollardan geçerken veya belediye otobüslerinden iniş binişlerde suluğun yere düşmesine neden oluyordu.

IMG_6659.JPG
Ayrıca arka kısmı kadroya tam uyum sağlamadığından katlanma menteşesinin üzerine basıyordu.

IMG_6660.JPG
İnternette yaptığım kısa bir araştırma sonrasında katlanır bisikletler için en uygun olan modelin Topeak Modula Cage Java olduğuna karar kıldım.

IMG_6663.JPG

Ürün 2 adet vida ile birlikte satılıyor.Matara veya şişenin kalınlığına yada uzunluğuna göre ayarlanabiliyor.Ayrıca ön kısmında esnek bir sabitleme parçası var.

IMG_6664.JPG IMG_6665.JPG
Montaj sonrası hali.

IMG_6666.JPG IMG_6670.JPG
Eski suluk kafesindeki gibi menteşeye sürtme ve boyayı zedeleme durumu olmuyor.

IMG_6668.JPG IMG_6669.JPG
Suluk takılmış hali.Ön kısımdaki gergi lastiği de takıldığında suluğun düşmesi mümkün değil.

IMG_6671.JPG

1,5 litrelik pet şişelerini bile tutabilecek kapasitede ancak 0,5 litrelik su şişeleri için uygun değil.

IMG_6672.JPG

Nereden ve ne kadara aldığıma gelirsek Delta Bisiklet'ten havale ile ödemeli ve kargo bedava 31,68 TL'ye aldım.Delta Bisiklete üye olduğum için 5 TL ve alışveriş bedeline karşılık olarak 63 kuruş toplamda 5,63 TL hediye puanı kazandım.Sonuç olarak bana maliyeti 26,05 TL oldu.

Benzer tecrübelerinizi paylaşmanız dileğiyle iyi pedallamalar.

Dosyalar

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@burhan çetin selam, bu kafes bisiklet dukkaninda 22tl. (Pesin)

Ben kullaniyorum gayet memnunum. Gatorade sisesi de uyuyor...

Bu arada matara kafesi demişken, matara fırsatı da soyleyeyin, aktif pedalda elite thermal matara (kapaklı) 30tl.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Tebrik ediyorum detaylı fotoğraflı çalışmanızdan dolayı. Devamını da bekleriz :)

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@burhan çetin nasil ozelligini kaybeder anlayamadim hakikaten. Bu 2016 modelinki herhalde degil mi.201'in lastikleri farkli ve avrupa turunda bu lastiklerin arasina 3-4 sirt cantasi koyup deli gibi germistik, bu lastikler hic formunu kaybetmedi.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
@erencaner
Başka bir arkadaşımın Dahon'unda da aynı lastiklerden var, nerdeyse hiç esneme yapmıyor.

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Paylaşım için teşekkürler. Katlanır bisikletlerimiz için uygun fiyatlı güzel aksesuar ve yedek parça paylaşımı yaparsak hepimiz kazanırız:)))

Tepki
0
Arkadaşlar benim dahon d8 bisikletimin arka dış lastiği kenarın yarıldı.Nereden ,ne kadara bulabilirim?Çok pahalıysa muadili işimi görürmü?(İstanbul'da yaşıyorum )

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@kadir eren sayar

Sizin ilacınız budur : (link)

Aynı lastikten kullanıyorum ve inanılmaz güzel yol tutuyor ben çok memnunum özelliklet yağmurlu havada fren performansından çok memnun kaldığım bir lastik hele havale fiyatı 17.5 lira ve bu fiyata sadece iç lastik satıyorlar.

Bence değiştirmişken 2 lastiğide değiştirin diğer lastiğinizi yedek olarak saklarsınız.Ben özceylan bisikletten almıştım ama sanırım problem var siteleri açılmıyor belki siteyi yeniliyorlardır ama doğa bisiklete'de güvenebilirsiniz.

Bu fiyata bu kalite tek kelime ile inanılmaz.

Edit : Bende biraz önce özceylan bisiklet açılmıyor hata veriyordu, sanırım problem bendeymiş.

Ben oradan bu lastiği almıştım sizde kesinlikle bu lastiği düşünmeden alın.

GoGoRa

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Dahon
Katlanır bisiklete uygun suluk kafesi linki varmı arkadaşlar.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
@GoGoRa

Konunun başında incelemesini yaptığım suluk kafesinin linki.

(link)

• Beğen
Tepkiler: GoGoRa

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@burhan çetin

Ben de aynısından sipariş ettim. Güzel görünüyor. Tavsiye için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: burhan çetin

Hamunpatra

Aktif Üye
Tepki
81
Bisiklet
Tern
Arkadaşlar taşıma kılıfı, çanta gibi bir sey kuklanan var mı? Bende tern link b7 var. Tern marka taşıma çantası çok pahalı. Alternatif bir şey bakıyorum. Otobüs e metrobüse binerken sorun çıkarmasınlar diye kullanabileceğim bir şey arıyorum.

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Hamunpatra
Ben de toplu taşıma için düşünmüştüm ama gerek yok pek. Şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı, bisikleti çantayla gizlemem gerekmedi.

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel bir sele arıyorum biraz fiyat/performans ürünü tavsiye edebilir misiniz ?

bu tchibo'da satılan klasik görünümlü jel sele iyi midir, kullanan var mıdır ?

(link)

Hamunpatra

Aktif Üye
Tepki
81
Bisiklet
Tern
@Bahadır ÖZEL
Hafta içi Yoğun saatlerde Metrobüs kullandın mı hiç?

• Beğen
Tepkiler: ukyo