Katlanır bisikletle uçak yolculuğu?

Tepki
9
İsim
Bedrettin Gürcan
Bisiklet
Dahon
Herkese Merhabalar
Bir tane dahon vybe 7 im var ve yurtdışına götürmek istiyorum. Acaba daha önce katlanabilir bisikletini yurtdışına götüren oldu mu? Ayrıca normal bisikletler için pegasus 45 Usd istiyor. Acaba katlanabilir için de aynı mı? Ve son olarak paketleme nasıl oluyor? Teşekkürler Herkese

Scudo

gşahin

Üye
Tepki
21
İsim
Gökhan
Bisiklet
Bianchi
Yurtdışından bir arkadaşıma katlanır getirteceğim aradım bu gün THY'nı 'bize sadece katlanır bisikletiniz olduğunu önceden bildirin yeter' dediler. Ücret alınmıyormuş. Çantasında olması şartıyla veya kutu heralde.
Deneyimi olan var ise bilgi paylaşırsa iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Tepki
6
Bisiklet
Merida
Merhaba
İki hafta sonra Belgrad'a gideceğim THY'ye taşıma konusunu sordum 30 Euro ücreti varmış, bilginize. Herhangi bir kutulama gerekmiyor, katlanır çantası ile kabul ediliyor.

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar,

Dahon Mariner D8 im ile İstanbul Bodrum uçakla gidiş dönüş planlıyorum ayarlayabilirsem. Kutulamadan çanta ile götürsem zarar görür mü acaba, seyahat eden olduysa görüş paylaşırsa sevinirim.
Forumdaki bisiklet taşıma ile ilgili diğer yazıları okudum, ancak katlanır bisiklet uçak yolculuğu konusunda fazla paylaşım olmamış.

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar pegasus ün sitesine bakıyorum bisiklet için ekstradan 45 tl ücret istiyor fakat normalde 15 kg. bagaj hakkım var(mış) bisikletim ise 14 kg gelmekte.

Neden ekstra ücret ödemem gerekiyor bana verilen bagaj hakkıyla bisikletimi götüremiyormuyum?

Pegasus le görüşeceğim fakat sizlerede bir danışmak istedim bilgisi tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@OmerKa
Daha öncede buna benzer bi konuya cevap yazdım, yıllardır yurt dışında çalışıyorum pegasus, thy vb hepsini kulanmışımdır “katlanır bisiklet” çantasının içindeyse ve toplam bagaj hakkınız hava yolunun belirlediği sınırı geçmiyorsa sorun yaşamazsınız, en az 30 kez bisikleti uçağa bindirdim bir kişiye ne danıştım ne sordum hiçkimsede sormadı bu ne diye, çantalı olması yeterli, koli kabul etmeyen şirketler var

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay
ekstra bagaj olarak götürmek istersek ne kadar ödeme isteniyor yurtdısı için hocam?

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox
Dostum gideceğin ülkeye göre değişir diyelimki hakkın olan 25/30 kilo hakkını aştın gideceğin ülkenin mesafesine göre kilo başı 8 - 30 euro arası değişim gösterir

cetincelik

Üye
Tepki
1
@Altan Bora KOÇ

Merhaba,
Biraz üzerinden zaman da geçse izninizle birkaç soru sormak istedim, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
- Bisikletinizi bavul gibi mi teslim ettiniz ? Yoksa bebek arabası gibi mi ?
- Katlanır çantası yumuşak kumaş çanta mıydı ?
- Herhangi bir hasar gördü mü transferde ? (Umarım görmemiştir)
- Başka herhangi bir işlem yaptınız mı ? (Lastiklerinin indirilmesi vs.)

@Gökay Akçay

Merhaba,
Biraz üzerinden zaman da geçse izninizle size de tecvübelerinizden yararlanmak adına birkaç soru sormak istedim, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
- Bisikletinizi bavul gibi mi teslim ettiniz ? Yoksa bebek arabası gibi mi ?
- Katlanır çantası yumuşak kumaş çanta mıydı ?
- Herhangi bir hasar gördü mü transferde ? (Umarım görmemiştir)
- Başka herhangi bir işlem yaptınız mı ? (Lastiklerinin indirilmesi vs.)

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cetincelik
Selam,
- bavul gibi veremiyorsunuz ama bavulu verdiğiniz yerde check in yapan görevli arkadaşa bisiklet var diyorsunuz katlanır ve kılıfında olduğu için önce tartıyor sonra hava alanına göre ya elemanın biri gelip alıyor ya şuraya bırak gel diyor veya bi kenara ayırıp kendi hallediyor ( aynı bebek arabası, müzik aleti, tenis raketi, golf sopası, kırılacak eşya gibi)

- yumuşak muşambamsı sele altı çantasına dönüşen kılıflardan.

- hayır hasar görmedi

- lastikleri bazen indiriyorum bazen indirmiyorum bu konuda sadece bir kere uyarıldım, bisikletin üzerinde ışık, pompa vs bırakmıyorum

Soner Koca

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@Gökay Akçay
İlk kez Katlanırla Bosna Hersek'e gideceğim. Spor malzemesi olarak Pegasus 50$ alıyor. Size sormadıkları için mi ücret ödemediniz. Katlanır bisiklet olduğunu söylersek ücret alırlar mı? Pegasustaki kampanyada 8 kg iç bagaj dışında 20 kg 70 TL'ye satın alsam, O şekilde Kontuar'a gidince sorun olur mu? .Normal bagaj gibi geçirebilir miyim?Teşekkürler.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay
İlk kez Katlanırla Bosna Hersek'e gideceğim. Spor malzemesi olarak Pegasus 50$ alıyor. Size sormadıkları için mi ücret ödemediniz. Katlanır bisiklet olduğunu söylersek ücret alırlar mı? Pegasustaki kampanyada 8 kg iç bagaj dışında 20 kg 70 TL'ye satın alsam, O şekilde Kontuar'a gidince sorun olur mu? .Normal bagaj gibi geçirebilir miyim?Teşekkürler.
Ek bagaj hakkı satın alıp bisikletinizi normal bavul gibi verebilirsiniz çünkü katlı vaziyetteki bisikletler, sivil havacılık kanununun belirlediği standart bagaj boyutlarındadırlar, bunun için bisikletinizin çanta içinde olma şartı aranır.
Kontuardayken ''kırılacak eşya'' diye belirtirseniz görevli onu yanındaki banta koymadan uçağa ulaştırır yada sizden kargo bölümüne bırakmanızı rica eder.

Spor malzemesi olarak: Sörf. uzun atlama çubukaları vs. gibi standart dışı boyutlu ve/veya cirit, çekiç, yay, havalı silah gibi tehlikeli olabilecek ekipmanlar değerlendiriliyor ..

Cisems

Üye
Tepki
0
İsim
Cisem S.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba,
KLM havayolunda katlanır bisiklet taşıyan oldu mu? Müşteri hizmetleri ile görüştük ama bize ölçülerin 176.5 x 23.0 x 101.5 cm olması gerektiği söylendi katlanır olmasına rağmen. Katlayınca genişlik 44 cm olduğundan katlamayın o zaman dedi. Katlı halde paket yaparsak kabul edilir mi emin olamıyoruz. Eğer KLM ile yolculuk yapan var ise ve bilgi verirse çok sevinirim.