Katlanır bisiklete kelebek gidon

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ozan k. tarafından paylaşıldı.

 1. Ozan k.

  Ozan k. Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2.234
  Beğeniler:
  3.134
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  selamlar, dahon mu p8'imle hafta içi 20, hafta sonları 40-50 km yapıyorum.
  Boy 1.82 , sele en yukarıda sürüyorum ve eğilip de sportif bir pozisyon almak istediğimde gıdon yeterince alçak bir konumda olmasına rağmen çok geride kalıyor. Dirseklerim gıdon seviyesinde olduğu için de kollarımı çok fazla bükmek zorunda kalıyorum ve çok rahatsız oluyor. Son zamanlarda dirseklerimi gidona yaslayıp gitmeye başladım ama takdir edersiniz çok tehlikeli. Barend de çok az bir fark yaratacağından yarama merhem olmaz diye düşünüyorum. O yüzden kelebek gıdon aklıma geldi. Yalnız bir çekincem katlayınca iki tekerleğin arasında kalan gıdon, tam olarak katlayıp mekanizmabın birbirine geçmesine engel olur mu? Dahon'una kelebek takan hiç oldu mu? Yeterince eğilebiliyor musunuz? Katlanmaya engel oldu mu?
   
 2. BF Okuru

  BF Okuru Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  884
  Seviye:
  @Ozan k. Bromptonlarda var.Bende tern için böyle bir gidon almak istiyorum ama bromptonların gidonları dışında diğer kelebek gidonlar böyle değil.
  Hatta ben bu resimdeki gidonun altını kavisli değil de düz isityorum fren kollarınıda alta takıpüzerini boş bırakmak istiyorum. Acaba ısmarlama gidon yaptırabileceğimiz bir yer varmıdır? Bilen varmı?
  brom.JPG
  brom.JPG
   
 3. #3
  Ozan k.

  Ozan k. Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2.234
  Beğeniler:
  3.134
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  Sizde tern varsa aslında Andros stem diye aratın bakın gidonu öne arkaya ayarlamaya yarayan çok güzel bir gidon boğazı var. Benim gidon sabit olsa ben de andros alacaktım ama maalesef benimkisi iki parça, andros 'a uymuyor.
   
 4. Kazuya

  Kazuya Omnia Causa Fiunt

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  21 Ocak 2015
  Mesajlar:
  1.141
  Beğeniler:
  2.221
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Emrah
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  @Ozan k. bende vybe var, barend taktım. Cok küçük olmasına ramen ucu ucuna kurtarıyor. kelebek gidonun acısı cok onemli, hiç kullanmadıgım için bilmiyorum ama fren-kelebek acısı @A.Sinan ın gosterdiği bromthon daki gibi olacaksa bir sıkıntı olmaz bence. sadece katlanır durumda yerde düz durmayabilir çunku kelebek gidonun ust tarafa katlandığında asagıya geleceginden yere temas edecektir diye tahmin ediyorum.
   
 5. BF Okuru

  BF Okuru Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  884
  Seviye:
  Andros da güzel fakat ben giderken aradabir yukardan ve aşağıdan tutarak pozisyonumu değiştirip rahatlamak için istiyorum bu bropmtonlarınki çok güzel. yada dışardan bir bropton gidonu getirtip değiştirmek lazım burda yok.
   

İlginizi Çekebilir

IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...
upload_2017-2-6_15-28-11.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
CMUYucGVEAAxM1a.jpg
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar. Benim 1.80 boyum var 98 kiloya kadar çıkmıştım 2-3 ay sonra 80 kiloya kadar düştüm ama havaların kötü olması nedeniyle bisikleti bi müddet ara vermek zorunda...