Katlanır bisiklet kelebek gidon?

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
evet arkadaşlar hem hoş görünümü hemde kullanım açısından kelebek gidon almayı düşünüyorum ama katlanır direksiyon açısından bir sorun çıkarırmı yada olurmu ? tavsiyeleriniz varmı ?

Scudo

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
aklımada geldi şimdi bisiklete uzun uzun baktığımda anladım ki olmaz

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Olur olur. Takanlar var, bisikletin modeline göre gidonun ölçülerinin uyması lazım sadece. Dahonlarda zaten gidona yukarı kaldırıp bisikleti katlıyorsunuz, kelebekgidon da dümdüz aşağı inecek ve kutlamayı engellemeyecek. Sadece işte pedaldır vs küçük parçalara çarpmasın diye Bisikleti alıp gidin deneyin uyan mutlaka çıkar.

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
@Ozan k. benım bısıklet salcano ama bılemedım bısıklete baktıgımda olmaz dıyorum vıtes kolu fren falan ama kelebek gidon olsa rahat edecem dirsek yaslayacam yada daha rahat surecem dur bakalım inş bulabilirim

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
@Ozan K işte katlanırken o nasıl olacak onu anlamıyorum hadi acılen katlamak gerek pratık olması lazım ?

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Katladıktan sonra gidon dışta kalıyorsa takılabilir, ama kadro arasında kalıyorsa (bkz:vitesse d8) büyük ihtimal olmaz.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Dediğim gibi gıdon kolonunun da kelepçesi var, sele borusu gibi gıdon kelepçesini de serbest bırakıyorsun gidonu yukarı dikiyorsun ve gidonu öyle katlıyorsun.

O yüzden senin gidon boğazı da değişecek ayrıca dışa mı katlanıyor arada mı kalıyor onlara bak...

Reçber

Üye
Tepki
12
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
Katlayabiliyor dahi olsanız, kelebek gidonun görünüm ve kullanım açısından katlanır bisiklete uygun olmayacağını düşünüyorum.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Drop bar yapan bile var neden bozsun ki?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Neden kelebek gidon takmak istiyorsunuz? @nebula11

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
hepinize teşekkürler arkadaşlar görünüm olarak çok hoşuma gitti ama kararsız kaldım @Kuzey Ege şu fotograflar muhteşem bisiklete çok yakısıyo bence bide kullanım acısından aşağı yukarı gidonu değiştirme için sele ve gidon takımı bulmam lazım çok hoş çok ama şu sıralar yapamayacam brom.JPG Gidon.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cok uzun yollar gitmiyorsan sadece gorunum icin bence gereksiz olur. Tur bisikletimde ben de kelebek gidon kullaniyorum. Ama uzun turda bi 70-80 km sonra kollar ve bilekler yoruldugunda "ellerimi oraya mi koysam buraya mi koysam, ordan mi tutsam boyle mi dursam" diyenler icin tasarlanmis. Kisa kullanimlar icin beyhude oldugunu dusunuyorum.