Katlanır Bisiklet Bayanlar İçin Uygun mu?

Tepki
12
Selam dostlar,
Aranızda çok yeniyim ve bisiklete yıllar sonra tekrar geri dönmeye karar verdim :) Malum biz bayanların yaş ilerledikçe spor yapması şart oluyor :)
Sizlerden ricam; katlanır bisiklet almayı düşünüyorum, dahon marka iyiymiş, yalnız çekincem bu meretleri böyle katlayıp taşıması kolay mı? Bir bayan için uygun mudur? Siz tecrübeli değerli dostların taviseyelerine ihtiyacım var :)

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Dahon kullanıcısıyım ve çok memnunum.
Taşıması kolay. Katlandıktan sonra tekerine ağırlığı vererek sürükleyebiliyorsunuz.
Zaten bunu uzun süre yapacak olsanız da zaten kutlamaya gerek kalmaz.
Kısaca, öneririm.

Foruma hoş geldiniz ayrıca...

Tepki
12
@Ahmetgitar Hımmm sürükleniyorsa çok iyi o zaman ağırlık çok olmuyor.Peki kilosu ne kadar 10 kilo falan varmı?

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@sinemis3434 benimki Vitesse D8 modeli, çamurluk, bagaj, pompa vb aksesuarları ile 11.5kg civarı. Ama bu sürüşte sıkıntı yaratmıyor, zira küçük lastik (20") daha kolay güç aktarımına sebep oluyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sinemis3434 10-12 kg üstüne çıkmayın şahsen birde katlanınca sürülebilen bir modele bakın dahon ve alternatif olarak tern önerebilirim.

Tepki
12
@Ahmetgitar eski erkek arkadaşım şifo diye bi modelden bahsediyodu yanlış hatırlamıyosam tabii :D ufak tekerli, direksiyonu falan ufak diyodu sayfasında göremedim ama... @Alphavilla o diğer marka nedir acaba?

Tepki
12
Demek ki katlanır bisiklet doğru bir seçim :) Peki arkadaşlar bişey daha soracağım dahon ile tern arasındaki fark ne? mesela şimdi bakıyorum bianchide de katlanır bisiklet var ve hepsi birbirinin aynı görünüyo da fiyat farkı neden? markadan mı?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
@sinemis3434 İstanbul'da Dahon satışı yapan mağazalara bir sorun isterseniz, çok satılan bir model olmadığı için özel siparişle getirtiliyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aramıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Keyifli bol pedallı günler dilerim. Ben cross country mtb haricinde strida ve kron fd500 kullanıcısıyım. Ben dahon, kron, tern tarzına bir türlü alışamadım. Strida vazgeçilmezim oldu. Benim isviçre çakım niteliğinde ve bir bayan için oldukça ideal olduğunu düşünüyorum. bir göz atın derim. İlla kron, dahon, tern tarzında tercih edecekseniz brompton markasına da göz atabilirsiniz. Geçen hafta fuarda bizzat inceledim katlama şekli, ağırlığı olarak ilgimi çekti.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@yasintutunculer

tam da bunun için dahon almayı düşünüyorum.Ulaşım ve günübirlik istanbulu gezmek için.malumunuz istanbul kalabalık sehir bu yüzden katlanır bisiklet cok iyi bir fikir.Şehir bisikleti kullanıyorum,akıcı seri hızlı fakat direk otobüse vs binmek epey zor.Aslında imkanım olsa her bisikletten 1 adet bulundurmak istiyorum lakin buna bütce yetmez o yetse de yer sıkıntısı olur :)

Tepki
102
İsim
hakan okayer
@sinemis3434
Sinem hanım merhaba,
Öncelikle foruma hoşgeldiniz
Bende dahon d8 kullanıcısıyım bir bayan için
En ideal bisiklet katlanır bisiklet diyebilirim
Öncelikle ayırdığınız bütçeyi belirleyin derim
Çünkü markalara ve modele göre fiyat aralıkları çok geniş bir yelpaze dahonlar katlanırken çok derli toplu dıruyor ama bir brompton kadar değil bu markanında fiyatı çok yüksek yine strida entersan bir bisiklet
Yine fiyatı yüksek "Kiralık aşk dizisinde fikretin kullandığı bisiklet"aslında dahon jifo çok güzel lastikler sanırım 16 inç fiyat olarak diğer dahonlardan yüksek brompton ve stirida markadından ucuz fakat jifonunda vitesi yok
Vitesinde önemli olduğunu unutmamak gerek
ben dahon d8 i 4 ay önce aldım çok memnunum siz benim 1-2 sene önceki durumum gibisiniz çok çeşit çok marka işin içinden çıkıp birşeye karar verme çok zorlaşıyor forumdaki arkadaşlarımız muhakkak deneyimleri bilgileri ve tecrübeleriyle sizin işninizi kolaylaştıracaktır benim tavsiyem bütçeniz elveriyorsa 1400-1500 arası dahon vybe c7 1700-1800 arası
Dahon d8, ağırlıkları 12-13 kg yanlız uzun mesafe taşımak çok kolay değil çünkü ağırlık harici hacmide biraz büyük oluyor
Selamlar

Dosyalar

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Böyle bir konu açmanızı çok garipsedim. "Bayan" dediğiniz bildiğimiz insan ırkından değil mi? Her tür bisikleti, kadın erkek fark etmeksizin, uygun kadro boyu seçimi yapılırsa, herkes sürebilir. Böyle bir soru sorulduğu için ben bir erkek olarak şahsen utandım.

• Beğen
Tepkiler: DKN