Katlanabilir Bisiklet için KM Sayacı Tavsiyesi

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar,
Dahon Vitesse d8 icin bugun decathlon'a sigma bc 16.12 kablosuz km sayaci almaya gittim fakat gorevli kisi, 20" teker capini girme sansin yok en kucuk 26" olarak girersin o da dogru olcmez dedi. Dogru mu arkadaslar? 20" tekerde km sayaci kullanmak sıkıntılı mı olur? Bir de gidon ile teker arasindaki uzunluktan dolayi kablosuz sigma bc 16.12 calismayabilir mi? Katlanabilir bisiklet icin tavsiye edebileceginiz bir km sayaci olabilir mi 100-150 tl civari?

Tesekkurler,

Scudo

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Bende XLC'nin kablosuz sayacı var; onda bile custom değer girilebiliyor, Sigma'da olmayacağını düşünmüyorum. Belki bisikletçi tam bilmiyor olabilir. Sigma'nın sitesinden kontrol ettiniz mi?

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@erencaner

Eren abi merhabalar ,

(link)

Yukarıdaki linkte Sigma 16.12 Wireless STS için olan pdf'in en alt kısmında girilecek ölçüler var ve 16" - 20" - 24" diye devam ediyor.Decathlondaki arkadaş yanlış yönlendirmiş.

• Beğen
Tepkiler: erencaner

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@hlksnrr çok teşekkürler peki kablosuzun katlanırda gidon - tekerlek mesafesinden ötürü performansı nasıl olur sizce? nette çok fazla yorum var kimi iyi kimi kötü diyor.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@erencaner

Abi aynı pdf'te şu bölümde :

3. INSTALLATION OF THE WIRELESS SPEED TRANSMITTER

3.2 Numaralı fotoğrafta max. 90cm diyor fakat ben katlanır bisikletimde km sayacı kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.

Ekleme :

Abi bu arada VDO'un bir modelinde baktım oda Wireless kapsama alanı için max. 75cm diyor.

• Beğen

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@hlksnrr cok tesekkurler. Ben de olctum vitesse d8'de teker ile gidon arasindaki mesafe 68-70cm. Sanirim bu sigma bc 16.12 kablosuz olarak performansli olur max 90 cm dediyse.

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
Ben Decathlon'dan geçen hafta 8.12' yi 49 TL'ye aldım. Kablolu. İki gün denedim bir sıkıntı yok. Sadece kabloyu doluyorsunuz o kadar sorun değil bence...

• Beğen

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@biziklet katlanırda mı kullanıyorsunuz?

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@erencaner Abi ben stabil çalışacağını ve sorun olmayacağını düşünüyorum.

Fakat ben Sigma'larda şu bağlantı'da kullanılan , sanırım o ring deniliyor yuvarlak lastikleri hiç sevmiyorum.Benim şehir bisikletindeki Sigma'nın maşa'daki sensörü tutan o plastik koptu daha sonra Decathlon'dan almıştım ve uğradımda ne yapabiliriz diye sorduğumda yeni bir tane o lastikten ayarlamışlardı ama oda koptu.

Bendeki maşa'nın şeklinden mi bilmem ama sigma'nın bağlantıda kullandığı bu lastikleri sevmiyorum.Plastik kelepçe ile sabitlenen modeller bana güzel geliyor.Gerçi ufak bir problem olabilir ama bu bağlantı lastikleri benim canımı sıkan tek konu Sigma'da bunu da söylemeden geçemedim.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Akıllı telefon a urban bike yükle olsun bitsin

• Beğen
Tepkiler: FARGO

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Garmin'e geçmeden önce uzun bir süre kadans sayacı bulunmayan 12.12 STS modelini kullandım. Şu anda da eşimin bisikletine takılı durumda.

Tıpkı Garmin gibi isterseniz kutusundan çıkan o-ringleri ile, isterseniz klasik plastik kelepçeler ile sabitleniyor. Yani gevşeme durumu söz konusu değil.

Mesafe konusunda kullanım kılavuzunda bulunan bilgiler ise tam saçmalık. Ben trainer antrenmanımda kullanmak için sensörünü yol bisikletimin arka çatalına monte ettiğimde ortaya 1 metrenin üzerinde bir mesafe çıkmasına rağmen sorunsuz çalışmıştı. Alın gözünüz kapalı kullanın.

@Taxonera

Telefondaki herhangi bir programla kadans ölçümü yapabildiğiniz zaman haber verin.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Sadettin Z. Arkadaş kadans ölçümü falan istemiş mi?

Ben öneri de bulundum ukalalaşmayın lütfen.

Bisiklet kullananların egoları neden tavan yapar konusu işte siz onlardansınız.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Taxonera

Evet 60 liralık Count 4 saat yerine 200+ lira değerindeki 16.12 STS modelini düşünen birine telefondaki x programı önererek gayet yerinde bir öneri yapmışsınız. Konu KM saatinin etkili menzili, bağlantı şekli gibi konulardaki bilgi kirliliği - alternatif önerileri değil dikkat ederseniz.

Hakaretlerinizi de size iade ediyorum.

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
@erencaner Hayır katlanırda kullanmıyorum ama ben ayarı 2.200 olrak yaptım ayarları 900 den başlıyor. Yani küçük tekerlekler için de ayarlanabilir. İsterseniz akşam teker ayarlarının yapıldığı menünün videosunu çekip göndereyim.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
çok teşekkürler arkadaşlar. ben strava kullanıyorum zaten. ayrıca 4-5 günden uzun bir turumda nokia here'ı kullandım cep telefonumda, offline harita ile. çok faydasını gördüm. sigma bc 16.12'yi decathlon'da 155 tl'ye bulunca bir de kablo olayı katlanırda sıkıntı yaratabilir, kopabilir diye düşündüğümden km sayacına yöneldim. @Taxonera @biziklet @Sadettin Z.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Ben katlanır bisikletimi aldığım zaman kablosuz sayaç olarak bunu almıştım
Blackburn ATOM SL 3.0 Kablosuz Km Saati Silver
Fakat alıcı verici mesafesi yetmediği için sigmanın Kablolu BC 12 12 modeline geçiş yaptım oda gayet sağlıklı çalışıyor

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@hidromek katlayıp açarken kabloda zorlanma vs oluşmuyor mu, kopmaz mı? sigma'larda kablosuz mesafe max. 90cm diyor, benim bisiklette bu mesafe 70cm civarı.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
ben şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım alıcının kablosunu önfren teine tutturdum katlarken onunla beraber hareket ettiği için sağa sola takılmıyor

• Beğen
Tepkiler: ugurbahadir

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erencaner sigma 16.12 sts yi katlanirda kullaniyorum ve hiç bir sıkıntı çıkarmadı.
Zaten sayacı kendi lastik çapına göre mm cinsinden kalibre ediyorsun.
Decathlon daki görevli konu hakkında eğitimsiz diyorum sadece.

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
@Yusuf'san Ben 2.20 olan tekerlek ebadı çin 2.200 rakamını sigmaya girdim.
Bugün 11,5 km yol yaptım. Ancak Stravada 12,8 km gösteriyordu.
Nasıl kalibre edeceğiz anlamadım.

@Taxonera siz de sigma mı kullanıyorsunuz? Nasıl kalibre edeceğiz.