Katar

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Merhaba Arkadaşlar,

Doha'dan hepinize selamlar.

Ortaokul zamanı Bianchi Snake'im vardı, günde en az 1 saat binerdin. 2-3 sene kullandım ama sonra Bodrum'dan ayrılınca 15 senedir hiç kullanmamıştım. Geçen sene gittiğim Rodos'ta kiralayıp 2-3 saat dolaştım, hepsi bu kadar.

10 gün önce, kendime 2. el bir bisiklet aldım. (Fotoğrafta gördüğünüz) $165 dolara yani yaklaşık 370 liraya. Hergün 1 saat binmeye çalışıyorum ama 20 dakika binip 5 dakika dinleniyorum çünkü popom çok acıyor, ayrıca kollarımda uğuşma oluyor. Eskiden böyle şeyler olmazdı bana, 3-4 saat bisiklelete bindiğimi hatırlarım.

Sağa-sola gidiyordu pedal bölgesi, dün temelli yerinden çıktı. Bugün işten çıkınca tamirciye gidecem, zaten hava da bastırmam gerek.

Popo ve el&kol sorunlarım ile ilgili ne tür tavsiye verirsiniz ?

http://i57.tinypic.com/e691z9.jpg

Scudo

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
merhaba, nasıl uygun beden gömlek alıyorsak kendimize bisikletimizide bedenimize göre alıp ayarlarını ona göre yapmamız lazım, selenizin ayarını doğru yapmalıyız eğer oda sonuç vermiyorsa başka sele terçihlerine yönelmeliyiz linklerde bu tarz bilgilere ulaşa bilirsiniz...

(link)

(link)

@celep

seleniz fotoğrafta açısı yukarda gibi gözüküyor burak zamanında böyle bir yazı yazmış onada selamlar uzun zamandır görüşemiyoruz...

https://www.bisikletforum.com/f67/bisiklette-ergonomik-ayarlar-sele-41469/

• Beğen
Tepkiler: Sey_Yeah

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Bisikleti servise bıraktım 25 riyale ( 7 dolar yada 15 lira), adamlar bisikleti baştan yaratmıslar. Resmen akıyor alet, dün aralıksız yarım saat sürdüm ki daha da devam etmek istiyordum aslında. Aldığım günden beri en fazla 20 dakka kullanabiliyordum,. Helal olsun Hintli ustaya, kafasını sağa sola sallaya sallaya mükemmel iş çıkarmış.

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
Büyük ihtimal fren papuçlariniz jantta sürtüyordur bisikletciye göturmrden önce

• Beğen

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Aynı satıcının verdiği 3 ilan, büyük ihtimal Pearl denen zenginlerin yaşadığı yere yeni taşınmış ve bisikletle ilgilenmeyen biri. Kendisinden önce evde yaşayan adamın bıraktığı bisikletleri satıyor. Ne düşünüyorsunuz, alttaki bisikletleri alayım mı? Türk lirası fiyatı için kabaca 2ye bölmek lazım.

Bu yaklaşık 240 lira
(link)

Bu yaklaşık 150 lira
(link)

Bu da yaklaşık 150 lira
(link)

Son 2 bisiklet bayan bisikleti değil mi bu arada ? Bence bisikletlerin durumu iyidir de, bunları alsam, maximum 100 riyal (yaklaşık 60 lira) masraf ile kullanabilirim sanırım.

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
pejo yu alıp biraz bakımdan sonra kullanabilirsiniz, diğerlerini boşverin bence :)

• Beğen

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
izninizle

farklı bir başlıkta yazdığım postu buraya aktarıyorum ilerisi için referans olması bakımından

@celep

Her ne kadar daha yolun başında da olsam, 2 aylık süreçte olumlu yönde ilerleme var.

3 Eylül 2014, Büyükelçimizin ofisi ziyareti sonrası çektirdiğim fotoğraf
TRye tatile çıkmadan önce tahmini 90 kiloyum.
(tatilde lahmacun, kokoreç, kellepaça, 1,5 iskender derken 92-93leri görmüştüm 20 eylülde döndüğümde
http://i61.tinypic.com/e9t3s4.jpg

5 Ekim'de kilo vermeye karar vererek, zararlı beslenme alışkanlıklarını kesip yürüyüşe başladım, 18 Ekim'de bisiklet aldım. Son 1 aydır hergün en az 1 saat non-stop bisiklet sürdüm her akşam. Son 10 gündür de 1,5 saate çıkardım non-stop. (Dün gerçi iş yemeğine çıkmam gerekiyordu, brezilya Churrascaria restaurantına gidince, tahminim 3000 kalorilik yemek&salata&tatlı yemişimdir, bir de bisiklet süremediğimi düşünürsem direk yarım kilo geri geldi :(

27 Kasım 2014, Sevval Şam konseri sırasında çekilmiş fotoğraf

http://i62.tinypic.com/25a2628.jpg

Daha gidilecek çok uzun bir yolum var

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
yukardaki olimpiayı, aşağıdaki tek ile değiştirsem mi acaba ?

(link)

800 riyal, 219 dolar yani 500 lira yapar.

http://i61.tinypic.com/nwep02.jpg

http://i61.tinypic.com/2d1tkz8.jpg

• Beğen
Tepkiler: bisikletebin

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
20 eylül'de 92-93 kilo gösteriyordu baskül, yemekten sonraydı sanırım.

6 Ekim'de 90 kiloyken kilo vermeye karar verdim. ilk günler günde 1 saat yürüdüm.

18 ekim'de yukardaki bisikleti aldım.

İlk 1-2 haftada cok hızlı kilo verip kasım basında 85'e inmiştim. ama 27 kasıma kadar, ne yaparsam yapayım 85'in altına inemedim.

Bugün 23 aralık, 3 gün önce tartıldıgımda 79 kiloya inmiş durumdayım...

Fast-food, kola, fanta, çerez, cips, aburcubur kestim, hergün 1,5 saat bisiklete biniyorum.

İki gün önce ön tekerlek patladı, havası inmeden hemen tamirciye götürdüm adam direk iç lastiği değiştirdi 25 riyal yani 15 lira aldı.

dün de arka lastik baya bildiğin 1-1,5 cm yarılmış, nasıl oldu, ne kesti öyle anlamadım. 18 ekimden bu yana, 2 ay hiçbişey olmamıştı ama 3 günde 2 kere lastik patladı, güzergah da aynı.

yemeklere olan ilgim azaldı, işim gereği çoğu zaman üst sınıf restaurantlara gidiyorum misafir ve ortaklarla, sipariş verirken diğerlerine ayak uyduruyorum ama o pahalı etlerden, steaklerden,.... hiç haz etmemeye başladım.

cuma günü kendim hazırladığım ve afiyetle yediğim salatam

http://i60.tinypic.com/6ypfgy.jpg

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğru yolda devam edin :) helal

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar,

3 aydır foruma uğramadım, 4 aydır çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldım ve foruma uğrayamadım.

Şuanda 74 kiloyum.

Hikayemi biliyorsunuz.

20 Eylül >>> 93 kilo Katar'a döndüm
6 Ekim >>> 90 kilo iken zayıflamaya karar verdim. İlk günlerde sadece yürüyüş yapıyordum. 18 Ekim'de yukardaki bisikleti aldım ve uzun bir süre sadece bisiklet sürdüm.
1 Kasım >>> 85 kg'ye düştüm.
27 Kasım >>> Hala 85 kg... ne yaparsam yapayım, bisikleti 2 saate cıkardım, yemeği iyice azalttım ama 20 gün hiç oynamadı tartı.
23 Aralık >>> 79 kg.
Bu arada 14 Aralık'ta hiç beklemediğim bir sürprizle karşılaştım özel hayatımda; resmen dağıldım. 26 Aralık'ta TRye gideceğim için 23 Aralık'tan itibaren Şubat başına kadar sporu kestim. 1,5 ay dinlendim.
1 Şubat >>> 78 kg işim gereği katıldığım akşam organizasyonları ve havaların gerçekten çok serin olması nedeniyle, şubat ayında belki de en fazla 7 akşam spor yapabildim.
1 Mart >>> 76 kg
13 Mart >>> 75 kg

Hedefim 70 altına inmek, hatta inmişken 65-66 lara kadar zorlamak. Boyum 1.70

Belirtmeyi unuttum, Cuma günleri 1,5 saat bisiklet sürüyorum hiç durmadım.

Onun haricinde hergün 1 saat aralıksız koşuyorum, yavaş tempoda da olsa. Son 5-10 dakika tempoyu artırıyorum, son turda da sprint atarak kendimi zorluyorum.

3 Mart'ta Doha'ya gelen TCG Büyükada Fırkateyn'imizi karşıladığım zaman
http://i60.tinypic.com/295zcp.jpg

Bu tshirt, hergün yaptığım 1 saatlik koşu ardından yağmurda yürümüşüm gibi tamamen ıslanıyor hatta çıkardığım zaman suyunu sıkabiliyorum.
http://i57.tinypic.com/2gslb39.jpg

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
hocam bende kilodan sıkıntılıyım bir ay önce diyetisyen yardımıyla başladığım maceramda şu anda 11 kilogram verdim devam ediyorum şu anda 118 kg civarındayım.tabiki sizinde dediğiniz gibi bunu yürüyüş ve bisikletede borçluyum ancak ben yürüyüşte zorlanıyorum sadece bisiklete dönsem diyorum devam eder miyim acaba kilo vermeye

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
@celepsizin meslek neydi ya bizim gemide çekilmissiniz fotoyu F-512:)

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
@sapienza

meslek mühendislik ama vatan için çalışıyorum hocam :)

Mart başındaki Doha limanı ziyareti sırasında TCG Büyükada Komutanı Binbaşı Ali Tuna, ikinci komutanı Hamdi Binbaşı ile tanışma şerefini yakaladım. 3 MArt'ta da geldim, tek başıma gemiyi gezdim, sağolsun arkadaşlarınla uzunca bir muhabbet ettik çay eşliğinde. Beni gezdiren Furkan Asteğmendi. Baya kişiyle tanıştım.

@sevban tarım

hocam sana söyle diyeyim.

şimdi benim vucud 93 kiloyken, bazı hareketleri yapmaya uygun değildi mesela mekik çekmem uygun değildi. bu nedenle kendime şöyle bir program yaptım.

1) 75 kiloya inene kadar koşmayacaktım. O zamana kadar yürümek en doğrusuydu. Bisiklet de çok zorlamadıgı için, gerektiğinde 2 saat aralıksız sürdüm ama koşmadım. İçimden bir anda önce koşmak, sprint atmak gelse de kendimi tuttum.

2) 70 kilo altına inene kadar da barfix mekik ve sınava başlamayacam. 3 sene önce, ben her sabah ve aksam durmaksızın 60 mekik +30 sınav çekiyordum yani günde 120 mekik ve 60 şınav çekiyordum. Vucud buna hazır değil; gerçi mekik artık kullanılmayan ve tavsiye edilmeyen bir hareket, mekike hiç başlamayacam sanırım.

Sizin için de, 118 kiloda olan biri olarak, kalbi ve vucudu gereksiz zorlamamak ve istenmeyen durumlara yol açmamak için; şimdilik sadece yürüyüş ve bisiklet yeterli. Bir de gereksiz abur cubur yemezseniz, bence ayda 5-6 kilo verebilirsiniz.

Abi ben kilo vermek için hep su sekilde motive ettim kendimi. "Bu kiloları 1 günde & 1 ayda almadım, dolayısıyla sihirli değnekle dokanmış gibi 1 günde de vermeye çalışma". Sen de ayda 5 kilo versen, 4-5 ayda 2 haneli rakamlara inersin ki sonradan gerisi gelir.

Benim etrafımdaki herkes, yeter artık gerek yok diyor ama ben 70 altına inmeden rahat etmeyecem. Bu tempoyu yakalamışken de, güvenli tarafta kalabilmek adına 65-66ları zorlayacam.

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
eyvallah hocam ben zaten 127 ile başladım yani o azmi yakaladım şu sıralar ve olmayan gömleklerin olduğunu görmek bana şu anda inanılmaz mutluluk veriyor.