Kaskta çatlak

Konu, 'Giyim' kısmında kabuscobar tarafından paylaşıldı.

1. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Polisport(chaos) kaskımla ikinci kazamıda geçirmiş bulunuyorum:) İlk kaza aralık ayında olmuştu ve kaskın arka kısmında asfaltta 2-3 metre kadar sürtünmeden kaynaklı yüzeysel bir deformasyon olmuştu. Tabi bir miktarda bende.

Dün ise Ankara/Akköprü de bir sürücünün dikkatsizliği sebebiyle sol yanımdan aldığım darbe neticesinde yine havada uçarken buldum kendimi. Asfalta kafamın çarpıp yerden sektiğimi hissettim. Kaskın sol arka bölümünde dısardan bakıldığında belli olmayan iç taraftan belli olan iki çatlak var. Dış bölümde ise kaskın kaplamasında 3-4cm lik bir açılma söz konusu. Bildiğim kadarıyla kaskın bir kazadan sonra hasar gördüyse değişmesi gerektiği. Ancak şöyle bir bakınca bir kazayı daha götürürmüş gibi duruyor:) Ne dersiniz, yeni kask almalı mıyım?

Ve merak edenlere bisikletim Allaha şükür sağlam. Pedalda sürtünmeden kaynaklı çizikler ve birde gidon bandında ufak tefek aşınmalar var.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Kaskiniz bir ufak kazayi belki daha götürür ama, (Allah korusun) ya daha siddetli bir carpma yasarsaniz? Sahsen ben olsam bu riski almazdim. Kendi basim bir kasktan daha degersiz olamaz :)

3. fatih_brs

fatih_brs Kıdemli Üye

Seviye:
    yeni bir kask alsanız iyi olur halili öztürk'ün de dediği gibi bu risk alınmaz

4. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    iskeletteki bir çatlak bile yapının bir sonraki kazada sizi koruyamamasına sebep olabilir. riske atmayın derim sizden değerli değil :) geçmiş olsun

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    aynı modelden vardı bende... Bir kaza sonucu önden çok küçük bir çatlak oldu. Normalde gözükmeyen çok küçük bir çatlak olmasına rağmen içime sinmedi...

Halil beyin dediği gibi düşündüm ve aynı modelin yenisini aldım...

6. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun kardeşim.ben akköprü de oturuyorum ve o civarların bisiklet için uygun olduğunu düşünmüyorum,özellikle ankamall ve istanbul yolu nedeni ile.kaza tam olarak nerede oldu?palakayı alabildin mi merak ettim doğrusu.ben de yeni bir kask almanı öneririm.bu link deki kask hiç fena değil. https://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2255,DeltaBisiklet,2042

kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Araçtaki eleman insan evladı çıktı. Geldi özür diledi, hastaneye götürmeyi teklif etti. Şaşırdım en son aralıkta yaptığım kazadan sonra eleman kaçmıştı. Bir süre bekliyelim dedim. Kendimi kötü hissedersem gideriz. Bekledi sağolsun. Ben kendime gelincede gönderdim.

8. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    bilinçaltımın dikkatsiz sürücülere karşı,saldırı atakları geliştirme hazırlığı içinde olduğunu farkettim.geçenlerde o bölgede bir araç da beni sıkıştırdı ve ben en sağda kaldırımla arabanın arasında kalmak üzereyken yandan hugo gibi arabanın camına vurmasam,adam beni ezeceğini bile farketmeden yanındaki bayanla konuşmaya devam edecekti.uyarımdan sonra ise haksız yere sinir yaptı ve neredeyse kavga edecektik.

9. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Aynı yerde geçen yıl Haziran ayında bende bir kaza yapmıştım. Adam kaçtı göremedim plakasını falan. Etrafta o kadar dikkatsiz araç sürenler varki !

Kırılan kask yenisinin yerini tutmaz diyorum.

Geçmiş olsun...

İlginizi Çekebilir

20161014_130509.jpg
14 ekim posta gazetesinin yazısı
upload_2015-11-26_19-21-0.png
Arkadaşlar selam, Benim gibi 50'sine dayanmış olanların dikkat etmesi gereken bir konu var: Kemik erimesi ve kas kütle kaybı. Bu sorun özellikle 40'lı yaşlarda başlayıp, ilerleyen yaşlarda...
maxresdefault.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...