Kaskımın güneş siperliğini kaybettim

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar,
Şu mevsimde çok gerekmesede yazın vazgeçilmez olan güneş siperliğimi kaybettim
Kaskım prowel marka.
Alevli gibi bir deseni var.
Bu parçanın yedeği bulunur mu acaba ?
Şu an kafeden fotosunu koyamadım ama yaptığım gezilerde görünüyor başımda. :)

Ayrıca bir şey daha sorayım konuyu açmışken,
kaskın içindeki pedlerin yedeği var mı acaba ?
Ped dediklerim içinde sünger benzeri alınla temas eden yerdeki parçalar.
Dağ kaskımı alırken içinden yedekleride çıkmıştı. Eskiyince değiştirmek üzere.

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla her markanın yedekleri bulunmuyo ama eskileri yıkanabiliyor diye biliyorumm...Siperlik içinse kafamda fazladan 20 gr bile taşımak zor geliyo alabildiğim en hafif kaskları alıyorum sperlik takana kadar bir gözlük takmak daha faydalı oluyor...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ataruh iyi geceler (Uyku tutmadı da :))
Prowell kaskları Efor Bisiklet satıyordu, zamanında (daha ben foruma üye bile değilken :)) oradan satın almıştım. Onlarla bir irtibata geçmeni öneririm. Belki ellerinde yedek anlamında siperlik vardır.
Yedek pad konusunda Prowell çok iyi bir kask değil, o nedenle de padleri (ki aslında süngerleri demek lazım) bir süre sonra kullanılmayacak hale gelebiliyor.
Aslında bir siperlik için yeni bir kask almak pire için yorgan yakmaya benzese de ben yine de (link) ekonomik bir çözüm olarak öneririm. Eğer ki "Siperliğim olsun, padlerim de eskimişti, Prowell'in de zaten ayar mekanizması yoktu" diyorsan şiddetle tavsiye ederim. Benim 2. kaskım bu kaskın aynısı. 20 YTL'ye daha iyisini bulmak bence imkansız :).

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Çok teşekkür ederim Halil.
Sunduğun seçeneklerden birisi derdi mi çözecek muhakkak.

İyi uykular. :)

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Eriyen,eskiyen,dağılan kask pedleri yerine ekonomik olsun diye pencere süngerini kesip kullanabilirsiniz.Ben öyle yapdım orjinali gibi olmuyor ama geçici bi çözüm olabilir.Kötü yanı teri tutmuyor,ter suratınıza gözlüğünüze akıyor.
Giro_gila padlerini nereden bulabiliriz fikri olan var mı?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@ataruh

Selam Ataruh..
Bizde bir yığın kask süngeri var.. İlle de uyan modeller vardır Prowell'e.. Ya da biraz kesip biçme gerekiyor..

Hatta bir ara da Prowell siperlik de vardı ama şimdi depoda onu bulamayabilirim.. Ama bakarım tabii.

Fakat Halil'in dediği gibi 20 YTL lik kask güzel. Yeni modelde mavi renk de var. Üstelik ön taraf fileli..

Selamlar..
Gürsel

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Merhaba eğer Ked Sprit kaskın siperliği uyarsa elimde fazladan var size hediye edebilirim ben kullanmıyorum...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Özgür

Teşekkür ederim , son çare olarak dediğinizi yapabilirim.
Selamlar

@Hakan Yazman

Teşekkür ederim.Yaza kadar vakit var, bir şekilde bir araya gelirsek bir bakabiliriz.

Selamlar

@gürsel

Gürsel Bey teşekkür ederim.
Bakacağınıza eminim , size de bir iki kere ifade ettiğim gibi ( belki hatırlarsınız ) öğrencilerime vatandaşlık dersinde "insan" konusunu anlatırken verdiğim kişi örnekleri arasındasınız.
Yakında İstanbul a geleceğim bir bakarım.
Eşim aldığı günden beri kaskının rengini beğenmiyor zaten ona da bir tane alırız.

Selamlar.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bende geçen gün moon marka kask aldım aslında tek başıma değil kayserideki 10 civarı arkadaşımla birlikte:) bence fiyat/performans olarak çok iyi bir kask ama sıcak havalarda biraz sıacklık sorunu oluyo onun haricinde gerek görüntüsü gerek işlevselliği(ayarlanabilirliği) ile çok güzel bir kask...