Kask ve gözlük meselesi

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu çok saçma gelebilir farkındayım ancak bu durum canımı çok sıkmaya başladı.Rudy Project Slinger kask kullanıyorum.Bedeni uygun, oldukça uygun kafama ve konforlu da.Ancak hangi gözlüğü denediysem bir türlü oturtamadım şu kaskla.Gözlüğün arkası hep kaskın arka kısımlarına çarpıyor kaskın ve bu durum çok can sıkıyor.Şimdiye kadar sadece gözüm bozuk diye taktığım çerçeveli gözlükte sıkıntı olmadı.İnternette araştırdım bu durumu ve 'Kask' markası'nın 'Mojito' modeli ile ilgili benzer bazı şeyler okudum.Yani bazıları'nın da canı sıkılıyormuş bu durumdan.Benim merak ettiğim acaba sizler'de de durum böyle ama sıkıntı mı olmuyor yoksa benim kask mı gözlük beğenmiyor, kaprisli? Saçma konu için özür diler, cevaplar için teşekkür ederim :hhhhhh:

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Uptown Cyclist

Konu hiç de saçma değil. Benzer şeyden ben de muzdariptim. Araştırdım ve farkettim ki sorun kaskta veya gözlükte değil benim takış stilimde.

Kask kafamda rahat olsun diye biraz geriye yatırmamam gerekiyormuş. Kask kafama dik şekilde ve tam oturmalı. Biraz bol bırakınca arkaya doğru kayıyor ve kulaklarımı kapattığı için gözlük de uymuyormuş. Kulaklar açıkta kalmalı.

Bunla ilgili görseller vardı bulursam paylaşırım.

(Buldum:

ImageUploadedByTapatalk1457204650.807470.jpg

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E. Çok teşekkür ederim resim ve mesaj için.Ben açıkçası düzgün taktığımı düşünüyorum ancak kaskım aynen şu resimdeki olmasına rağmen bu kadar havada durmuyor kafam'da.Deneyerek aldım, satıcı da dedi o tamamdır.Ben de taktım sonra onay verdim evet bu diye.Nedense böyle durmuyor ama kafam'da daha da sarıyor kafamı.Şimdi tekrar deneyeyim resime göre1237284950833-1llscg4wxccw2-700-80.jpg

• Beğen
Tepkiler: bsklt07

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu an fark ettiğim durumu yazayım.Kafamı ölçtüm ve 58 cm çıktı ancak kaskım L ve 59 ile bilmem kaç arası yazıyor.Sonuç olarak bunca zaman büyük kask kullanmışım.Satıp M almayı düşünüyorum.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Benimde merak ettiğim sorular var.

Kafanızı nasıl ölçüp uygun kaskı seçiyorsunuz ?
Gözlük kask ipinin üzerine mi takılmalı ?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hüseyinsuna
kafamın en üst tarafından ölçtüm.Gözlüğü ipin üstüne takiyorlar genelde ancak altına takan da gördüm.Biraz da sana kalmış o

• Beğen
Tepkiler: Hüseyinsuna

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese tekrar merhaba.Kaskım geldi bugün ölçüsü tam ve cok güzel bir kask ancak ben sanırım kask takmayı ya da kafamda ayarlamayı bilmiyorum.Gözlük taksam daha beter çarpacak bu sefer kaskın ayar kısmına.Ben anlamadım bu işten bi şey.Herkeste böyle mi durum?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Fotograf cekebilir misin? Sanirim kafa yapindan kaynakli bir sorun oluyor.

@Hüseyinsuna gozluk ipin antindan geciyor. Olcumu alinin tam ortasindan baslayip kafamizin arkasindan gecerek yapıyoruz

http://furagka.in.ua/wp-content/uploads/32112.png

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
benim gibi koca kafalisin sanirim:) foto koymanda fayda var :islik::harika:

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraf çeker koyarım ancak şu an mümkün değil ne yazık ki.Aslında ilginç olan şu.Rudy kaskım L olmasına rağmen gözlük olmuyor.Kask kaskım ise M olmasına rağmen yine de olmuyor.Ölçülerime göre Bana M olmalı.Zaten o yüzden kask tam oturuyor rudy büyük gelirken.Gözlük kaskın arkadaki sıkma aparatına çarpıyor ilginç bir şekilde.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu
Yiğenini eğlendirmek için paintte resimler çizdiren koca yürekli adminimiz :harika:

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano