Kask ve eldiven önerisi

Tepki
1
Başlıkta belirttiğim gibi kask ve eldiven almayı düşünüyorum ancak kask için 50-60 eldiven için de 20-25 lira ayırabilirim. Önerebileceğiniz neler vardır acaba?

Scudo

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Bu fiyat aralığında eldiven kolay bulursunuz (örn: Sedona eldiven 25 TL) ancak kask için biraz fiyat yükseltmeniz lazım. Bayan kasklarının fiyatları erkeklere göre biraz daha yükseklerden başlıyor malum saç bölmesi olan bir kask tercih etmeniz lazım.

Tepki
1
@Rıdvan SIĞAN

Önerebileceğiniz bir marka var mı peki? Aldıktan sonra sağlam bir şey olması tercihim tabiki fiyatı yükseltebilirim biraz daha.

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
@Fulden Sert

Genelde forumda Prowell, Limar, Geotech, Giro gibi markalar önerilir. Asıl önemli olan sağlamlığı kadar sizin tarz olarak hangisini beğendiğinizdir. Mesela eşim tarz olarak aşağıdaki kaskın kırmızısını beğenip aldı. Siz bu arada bisiklet arayışı içindeydiniz yanılmıyorsam. Aldınız mı? Aldıysanız ne aldınız?

(link)

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Kaska yaptığınız yatırım sizi büyük kazaların acı sonuçlarından koruyacaktır. Bence düşünmeden çok yüksek meblağlar harcanabilir kask için.

Tepki
1
@Rıdvan SIĞAN
anladım biraz inceleyip karar vereyim o halde çok teşekkür ederim. Evet öyleydi sedona 701 aldım bugün.

Tepki
1
@Mert Ahmet
Haklısınız ben de gerekli bütçeyi ayırmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar. Öğrenci olunca bütçe biraz sıkıntı çıkarabiliyor.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@Fulden Sert
Bisiklet pahalı bir hobi ne yazık ki :) Ben de öğrenciyim okula giderken otobüse binmeyip bisikletle gidiyorum ayda 50tl kadar bir miktar cebimde kalıyor onu da bisiklete yatırıyorum :)

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
@Fulden Sert

Sedona yı tercih ederek iyi seçim yapmışsınız. Kazasız belasız günlerde kullanın.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kask olarak kesinlikle masraftan kaçma. Eldiven bir alt seviye çünkü. Onda tercih senin.
Benim önerim Uvex I-VO. Görünüş ve kalite olarak üst seviye bir kasktır.
24 havalandırma deliği,
Böcekler için önde 3 tane koruma filtresi,
Güneş siperliği,
250 gram üstelik.
Uzakdoğu ( Çin vb.) üretimi değildir. %100 Alman malı olduğunu da söyleyim. :)

Bu da linki
(link)

Eldiven olarak 60 liralık İtalyan Rudy Project Mojo modeli var bende. Çok memnunum. :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
kaskımın sağ kenarında bir çatlak var değiştirmesem sorun olurmu kaska fazla para ayıramam zaten kaliteli birşey değil alsam bile yine ucuzunu almam gerekecek

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Mustafa Bey, çatlak varsa kaskınızı mutlaka değiştirin. Çok tehlikeli o durumda kaskı takmanız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa genç

Çatlak büyük değilse gerek yok bence, testler çatlak dahi olsa kaskın koruyuculuğunu büyük ölçüde devam ettirdiğini gösteriyor.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
http://img835.imageshack.us/img835/247/n5vf.jpg

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Mustafa Bey fotoğrafta gördüğüm kadarıyla bu kask üstten de çatlamış. Kesinlikle kullanmayın.

GurkanSamet

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Bana göre tehlike yaratabilecek büyüklükte görünüyor,değiştirmeniz taraftarıyım