Kask takalım ve takmayanları uyaralım !!

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Bu vesile ile Günkut arkadaşıma babasının vefatı için baş sağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin....sevgiler

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla 2 yıldır bisikletle çıkarken evden aynı şekilde tam teşekküllü çıkmaktayım. Beni böyle görmeye alışmış olmaları gerekirken sitede her yanından geçtiğim dönüp uzaylıymışım gibi bakmaya devam ediyor. Olsun, bunların beni yıldırmaması gerektiğini, sahil yolunda sürerken kaskımda ÇOOOT diye patlayan (nerden geldiğini anlayamadığım) yarı yumruk büyüklüğünde bir taştan öğrendim......

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mtsemiz

Arkadaş onlarda neymiş öyle ya, bildiğin gıcıklık falan değil, insanı direk yaralamayı istemek. İnsanın gözüne falan gelse çok büyük tehlikeler açabilir.

Ama yine de onların bilincine inip bu saçma şeye göz yummayacağız...

• Beğen
Tepkiler: sports-man

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@mtsemiz

Demek yalan söylediğin için gökten başına taş yağmış :D :D :D :D :D :D :D Veya Kaskın sağlamlığını denemek için atmış kamilin biri :) :) :) :) :) :) :) :)

mossoreyiz

Üye
Tepki
30
beşiktaş civarlarında falan kaskla giderken ışıklarda falan bayanların yanında durduğumda ki IYYGGHH sesi mükemmel gerçekten :D

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@sports-man

Başsağlığı mesajıyla Kaskın ne alakası var Şef yoksa vasiyetinmi var bize sen öldüğünde seni kaskınlamı mezara koyacağız :D :D :D :D :D :D :D

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
kask takmak bir gerekliliktir. nasıl ki bir inşaatçı kafasına çivi gelmesin moloz düşmesin diye baret takıyorsa korunmak için biz de bu kaskı kafamıza takmalıyız. ama tabii bize uzaylıymış gibi bakan kişileri de kafamıza takmamalıyız ne olursa olsun. yürü, geç, git, sen bakma. onlar bakarlarsa baksınlar. elbet alışacaklar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zafer kardeş, çok haklısın, belki de kafama yediğim taşlarda, kırdığım kalplerin, yaptığım hataların karşılığını görüyorum. Bu yolda parmak da, dirsek de çatlattım, belki başıma başka kazalar da gelebilir. Şu yazıyı yazdıktan 1 saat sonra hayatta olup olmayacağımı bilmiyorum. Bundan böyle elimden geldiğince herkese iyi davranmaya, iyileri yazmaya çalışacağım, sen dahil. Sen gel beni dinle, en iyisi kasksız çıkma kardeş. Tedbirini al, gerisini Allah'a bırak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kask konusu bu forumda çok dile getirildi işin orta noktası şudur ...
herkesin hür iradesi......
yalnız.......

1980 de bergen de bisiklet kiralıyordum yol bisikleti ve kaskta takıyordum çünki yol bisikleti hızlı bi alet .....
ve mükemmel yollar bana zevk vermiştir...
yalnız şehir bisikleti tarzında bisikletlere binen insanların bazıları kask takıyordu bazıları takmıyordu ......
hollandada insanlar takım elbise ile bisiklete biniyor vede işine gidiyor ayakkabılar topuklu ama ona göre şehir bisikleti ...
buraya yani istanbula gelince bisiklete binmek bu şehirde risktir...nedenmi kanalizasyon kapağı aniden dengenizi kaybettirir güm yerdesiniz hele yol bisikleti kullananlar kesin kez kask takacak şakası yok beyin dağılır anında ölüm...
non stop antreman turlarıma gelen yol bisikletçi arkadaşı tura aldım ama sorumluluk ona aitti nitekim arkada düştü ve herhalde anlamıştır olayın ne olduğunu .....
bu iş ciddi bir iş, ciddi olan nedir istanbulda bisiklete yer yok...
yani emniyetli değil istanbul yolları, bisiklet açısından emniyetli ,bütün istanbulu ağ gibi dolaşan bisiklet alt yapıları yok, yapılamazda istanbulu yıkmaları lazım bisiklet yolu yapacağız diye ,binaları yıkmazlar yok öyle bi şey o zaman ne yapacağız gardımızı alacağız ve kask takacağız ....
evet bunuda insanlara sevdirerek yapacağız baydırarak değil 24 saat insanlara kask dayatması yapamayız..sonunda ters teper bu ülke insanına ne kadar doğruyu söylesen o tersini yapar insan başına gelmeden anlamaz...
yalnız, benim yazın sorunum oluyor bazı arkadaşlar ise tenmuz ve ağustos ayında bisiklete binmiyor sıcak yüzünden benim sıkıntım yazın kafamda bandana ve kask aşırı terlemeye sebebiyet vermekte bu yüzden kafama terletmeyen kep takarım ama hız yapamıyorum malesef o riske girmem...
evet kask kullanmayı sevdirmek önemlidir ...

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@mtsemiz

Dostum bu konuda haklısın tedbirimizi alıyoruz. Kaskımızıda takıyoruz.Emir Demiri Keser.