Kask Markası Hakkında Bilgi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar sağlam bir kask alacağım, 250 liraya kadar limitim var. Bell markasını, markayı sevmediğimden doğrudan eliyorum. Catlike ın Whisper ı da 250 üzeri olduğundan eliyorum.

Giro Savant, Giro Monza ve Kask Rapido modelleri kalıyor geriye.
Fiyatları 3 aşağı 5 yukarı aynı, Savant 20 lira daha ucuz diğerlerinden.

Aralarından hangisini seçeyim sizce ?

Savant ve Monza modelleri Giro'nun orta seviye modellerinden.
Rapido ise Kask ın alt seviye modellerinden.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz ? Kask nasıl bir marka ?

Birinci önceliğim güvenlik.

Scudo

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Uvex Ivo kullanıyorum. Delta bisikletten almıştım gerek estetik ve konfor, gerekse kalite açısından benden tam not aldı. Stoklarda şuan yok sanırım. Ben Uvex markasından memnunum kısacası, son karar senin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uzun süredir araştırıyorum; Giro, Kask, Catlike dışında farklı bir marka düşünmüyorum.

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
bende tur bisikletinde kullanmak için kask araştırıyorum.Farklı bir marka istememiş siniz ama altarnetif olabilir
allston_black_ss.jpg
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kask Rapido hakkında hiç yorum yok mu ?

Ben beğendim, gayet şık bir kask, zaten marka da oldukça iyi. Ama internette fazla yorum yok, incelemelere göre iyi görünüyor ama kaza geçirip sonucu yazan kimse de yok. Haliyle emin olamıyorum.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben MET kullanıyordum memnundum ama geçen indirimde yakalayınca Cratoni C Shot aldım dün eve geldi şimdilik güzel gibi duruyor.

Açıkçası ünlü markaların giriş seviyesi modelleri yerine diğer markaların üst modellerine bakmanı tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence kask çok önemli bir şey, yani Giro, Kask, Catlike eğer ünlü marka ise bir nedeni vardır mutlaka.
Bu sebeple bu 3 marka dışına çıkmayacağım hiçbir şekilde.

Aslında hiç uğraşmadan Giro Savant modelini alabilirim, birçok yerde olumlu yorumlar yapılmış, epey de beğenilmiş.
Ama Kask Rapido çok hoşuma gitti. Hem görünüşü güzel, hem de marka Kask, bu markaya karşı GCN videolarından gelen bir hayranlığım var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu aralar işlerimde devamlı şanssızlıklar oluyor, bu sebeple garanti olsun diye Giro Savant modelini aldım. Yazdığım 3 modelden 3 ü de birbirinden güzel, çok da fark etmez hangisini aldığım.

İlgilenenler için bike24 de savant ın 2014 modeli 50 euro. 20 de kargosu var tabi.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Kiz arkadasimda bana savant almisti.Gayet guzel memnun kalcaksiniz.