kask kullanmamanın zararları

bebeto_6149

Forum Demirbaşı
Tepki
110
mrb arkadaşlar internetde dolaşırken çok kötü birşey gördüm ve sizinlede paylaşmak istedim
bunu link olarak veriyorum çünkü aramızda yaşça küçük arkadaşlar var belki görmek istemezler link +16 olarak verilmiş internet sitesinde
link.
(link)
kask kullanmalıyız arkadaşlar sonumuz kötü olabilir:eek: :Skull-175

Scudo

Snaqe

Daimi Üye
Tepki
154
Pek gerçekçi durmuyor ve büyük ihtimal gerçek değil , kan çok az ve rengi kan rengi gibi değil

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Gayet gerçekçi duruyor ama sanki üzerinden araba falan geçmiş gibi sadece yere çarpma ile o kadar dağılma olmaz bence...

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
o kafatası ezilmiş bence afaki bir örnek o kafada kask olsaydı onun parçaları da yerlere saçılmış olurdu zaten kask çarpmalara ve darbelere karşı korur benim bildiğim

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Snaqe

Walla bana da feke gibi geldi bu foto. Veya cocuk düstükten sonra üstünden kamyon felan gecmis...

bebeto_6149

Forum Demirbaşı
Tepki
110
@matrixod

bencede bu bir düşme işi değil bişey çarpmış olabilir ama 1 kask olsaydı belki bu kadar olmaz dı:Skull-175

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Her neyse zaten burada vurgulanmak istenen kask takmazsanız olabilecek şeyler....
Yani ne yapıyoruz????
Bisiklete kasksız binmiyoruz....

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Bence kesinlikle fake...Çünkü kafaya bu kadar zarar veren düşüşte bisiklet çocuğun altında kalmaz...Hemde kafaden çıkan parçalar maket gibi + kafanın yarıldığı yerlerin yanları mor falan olurdu.Bunda hiç bişey yok.

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Bencede feyk öle bi düşmeliki o o kafa öle olsun.Mantıklı düşünelim en fazla 50 km'le gitsin düşsün kafası yarılır veya beyin tranvası geçirir.Böle parçalanma olmaz bencede :D.Gelelim kamyona üzerinden kamyon geçse fullface kask bile korumaz seni :D.Ama her zaman kaskımızı takmalıyız.

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@koraymalkoc

50 km mı dusun bakalım 50 km yle duvara cartptıgını kafanmı yarılır sadece veye düştüdügnü düşün sadece kafanmı yarılır 50km hız nedır biliyonmu dusersen kol bacak kalmaz duvara çarparsan jıletle kazırlar

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
@bebeto_6149

Bu fotoğrafın kask takmakla bir alakası yok. O kadar şiddetli darbe almış ki, kask ne fayda.
Fotoğraf çok hoş değil ya neyse..... :rolleyes:

Kask takmayı unutmayın arkadaşlar!!!!

• Beğen
Tepkiler: felis911

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Kandırmaca (fake) de olsa beğendim.
Sağolasın

hakano

Daimi Üye
Tepki
313
Bu fotografin forumdan silinmesini oneriyorum. + 16 uyarisi yerinde ama yeterli degil. Buradaki hasar kask takmamakla da ilgili gorunmuyor. Eger fotograf bazi arkadaslarin iddia ettikleri gibi "fake" ise, kaldirmak icin ikinci bir sebep daha var: bu kadar uzucu bir goruntunun sahtesini yaratmak icin kim bu kadar ugrasir?

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
evet haklısınız kask olsaydı kafasında boyle olmazdı cok cok kafa tası kırılırdı :)
yanı bence de bu sadece dusme degıl
bir de boyle bı durumda kask olsa bıle ne kadar korur kı. olsa olsa pro. motosıklet kaskı falan olmalıydı dıye dusunuyorum

kasablanca

Üye
Tepki
12
Elbette Sadece Bİsİklet Kazasi Deİl Kesİn BİŞİler Daha ÇarpmiŞ Ancak Çikarilacak Dersler :

1-kask Takmak

2-yarin Ne OlacaĞimiz Bellİ Deİl Bİsİklete Bİnerken Bİ KaÇ Dua Okumak SonuÇta HerŞey Allah'a Emanet

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
gündüz kullanıyorsam arkandan gelen arabanın kornasını duyamayabilirsin