Kask kullanmak veya kullanmamak...

Ender İplikci

Daimi Üye
Tepki
101
Sahil yolunda ölüm...

* Kadıköy'de spor yapmak için bisiklete binen Salih Necdet Malikoğlu, dengesini kaybederek yere düştü. Kafasını beton zemine çarparak ağır yaralanan Malikoğlu götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kadıköy Bostancı Sahili'nde bu sabah saat 09.30 sıralarında meydana gelen kazada, spor yapmak için bisiklete binen 61 yaşındaki Salih Necdet Malikoğlu, henüz bilenmeyen nedenle dengesini yitirerek yere yuvarlandı. Kafasını beton zemine çarpan Malikoğlu ağır yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar hemen Malikoğlu'nun yardımına koştu. 112 Hızır Acil ile 155 Polis İmdat hattını arayan vatandaşlar, kaza ile ilgili bilgiler verdi. Sağlık ekibi kaza yerine gelerek yaralı Malikoğlu'na ilk müdahaleyi yaptı. Ambulansa konularak Fatih Sultan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Malikoğlu hayatını kaybetti.

"GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ" Malikoğlu'nun bisikletten düştüğünü gören Mehmet Tarhan, kazanın ardından hem polisi hem de sağlık ekibini haberdar ettiklerini belirterek, "Tam 45 dakika ne polis geldi, ne de ambulans. Adam göz göre göre can verdi. İstanbul'un göbeğinde böyle bir olayın yaşanması gerçekten dehşet verici" dedi. Kaza yerine iş işten geçtikten sonra 3 ambulans geldiğini öne süren Tarhan, "Kalp masajı filan yaptılar ama boşuna uğraştılar. Zavallı adam hayatını kaybetmişti zaten" diye konuştu. Bir başka görgü tanığı ise "Bu olay hepimizin başına gelebilecek bir olaydır. 112 polise, polis de 112'ye yönlendiriyor. Yaralı yaklaşık 45-50 dakika can çekişiyor. Adam gözümüzün önünde gitti" dedi. Malikoğlu'nun bisikleti Bostancı Polis Merkezi'ne götürüldü.

kaynak: (link)

fazla yoruma gerek yok sanırım. hayatını kaybeden vatandaşımızın ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

Scudo

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
vardır ya hani beylik bir söz;

deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki demiş.

112 - polis derken....

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
birincisi
olayda bazı yanlışlıklar var
istanbulda ambulansın,
112YE HABER VERİLDİKTEN SONRA olay yerine intikal ortalaması 9 dakikadır
ikincisi
kafa travması gerçekleşirse
yani beyin zedelenirse yapacak bir şey yok
mukadderatınızı beklersiniz
yani KASKınızı takınız
üçüncüsü
eğer düşme kalp krizi sonucu oluşmuş ise
bu yaş grubunda kurtuluş yine zor ama sıfır değil
düzenli spor yapılırsa kalp güçleneceği
rezervi yükseleceği için MÜDAHALE ile mümkün olabilir
bunda da sağlık dışı kişilerin ilk yardım ve kalp masajı tekniklerini bilmeleri gerekir
yani
spora devam
kask ihmal edilmemeli
ilk yardım öğrenilmeli

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bize kask takıyoruz diye laf atanlar, aynı saygısızlığı dedeleri yaşındaki adama da yaparlar. 60 yaşında kask takabilmek bence çok zor bu ülkede.

Bunun yanında, haberin ayrıntıları gazeteciler tarafından saptırılmış olabiliyor. Yani sadece bir kişinin lafını almışlar ama haberde ambulansla götürüldüğü yazıyor. Benim bildiğim; ambulans geldiğinde kaza geçiren kişi çoktan ölmüşse, ambulansa alınmıyor.

Bir kaç yıl önce burada yaşlıca bir kişi kışın bisiklete binerken kalp krizi geçirerek yere düşüp ölmüştü. Yerel gazeteye ise karda bisiklete binen adam kaydığı için düştü ve öldü yazmışlardı. İşlerine geldiği gibi...

Allah rahmet eylesin.