kask kameraları?:)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
meraba arkadaşlar..Türkiyede kask kamerası bulabiliceğim bi yer varmı? ve bu kameraların en iyisinin ve en kötüsünn fiyatları nedir? şimdiden teşekkür ediorm ve kameralarla ilgili genel bilgileri burdan paylaşırsak herkese kolaylık sağlamış oluruz..

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
(link)

işte buda ülkemizde satılan bir model...

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Güzel bir konu aslında :) Benim ev yapımı kask kameram var... Bir ara fotoğraflayıp buraya koyayım ;).

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
benim hoytek kameram var. sony islemcili (cozunurluk ve lens kalitesi bulabilecegin en ust kalitede). kullanmiyorum satabilirim. ciddi isen ozelden baglantiya gecelim...

• Beğen

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
ben o işi kaska tripod bağlayarak çözmüştüm :D fakat tabi bi yere kadar, ağır kameralar zor oluyor :)

Avantajları:
Kolay, ucuz
Mobil baz istasyonu
GPS ve FM Radyo imkanı (copyright ironman.1)
Dezavantajları:
Geyik sanılıp postu deldirme

http://i135.photobucket.com/albums/q146/obsolate/PC060004.jpg

• Beğen

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@beverly

saol henüz düşünmüyorum..fiyat belirleyip para biriktircem:) yani bikaç seneyi bulabilir

Bur@k

Üye
Tepki
29
Arkadaslar birde blackeye diye bir kamera var.Gecen gün bir yazıda okumustum.
Fiyatı ise 240$ dı.
(link)
Kameranın özellikleri o kadar iyi bilmiyorum.
Görüşmek üzere...

• Beğen

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ihtiyacını görecek en ucuz ve en kaliteli kamera bur@k arkadaşımızın önerdiği kamera.internetten baktım ancak açıkçası hiçbirşey bulamadım.bu kaskı bulursan al derim

• Beğen
Tepkiler: Bur@k

Bur@k

Üye
Tepki
29
Ben linki buldum.
(link)

Bu verdigimde (yukarıdaki) 169.99 € ya satılıyor.

(link)

Bu verdigimde ise 239,00 € ya satılıyor.

(link)

Bunda ise 238.98 $ olarak satılıyor.

Ürünün özellikerine ise verdigim sitelerden ulasabilirsiniz.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@Bur@k

ewet bunu internetten mi alıcaz:) ?türkiyede yukhmudur aceba saol

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Önce uygun fiyatlı ancak sağlam ve mümkünse ayarlı bir kask alınır. Bu kask markasız 20 YTL'lik bir kasktır, arka kısmından kafa çevresine göre ayarlanabilir ;).
Öncelikle bir tripod sökülür, içinden çıkan, kameranın bağlandığı parça alınır. kaskın üst kısmına bu parçanın yivli kısmının geçebileceği kadar bir delik açılır. Alt kısımdan ise daha geniş bir yuva yapılır. Yuvanın içerisine yarısına kadar çelik epoksi doldurulur. Tripoddan sökülen parça alt kısımdan monte edilir, kameranın takılacağı kısım yukarıdan iyice çıkana kadar itilir. Mümkünse kaskın üzerinden yivli kısım çıktığından bir somun yardımı ile yivlerin arasına çelik epoksi dolması engellenir. Daha sonra bu parçanın monte edildiği yerin sağ ve sol kısımlarına 2 cm.lik birer civata monte edilir. Bu civatalar da çelik epoksi ile sabitlenir. 24 saat kurutulur. Daha sonra kamera yerleştirildikten sonra, sağlam lastikler veya sağlam bir ip yardımı ile bu civataları da kullanarak yerine iyice sabitlenir. Düşmesi imkansız hale gelir ;).
Arazide giderken lütfen dallara dikkat :D.

Genel bir görüntü
http://img185.imageshack.us/img185/4902/1db8.jpg

Yakın plan
http://img291.imageshack.us/img291/8721/2in6.jpg

Daha yakın plan :)
http://img184.imageshack.us/img184/5166/3no1.jpg

Sahne arkası :D
http://img19.imageshack.us/img19/991/4dx2.jpg

Edit: İcad bana aittir arkadaşlar :). Herkes kendisi oturup yapabilir tabi ki ancak bir yerde yayınlarsanız en azından bi köşeden adım geçsin :D.

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bur@k arkadaşımızın önerdiği modellerden 170euro olanı 239euro ve 239$ olanının alt modeli.239euro ve 239$ olanlar ise aynı.çok profesyonel olarak istemiyorsan 170 euro olanını al derim.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Bur@k

Düzeltme yapayım. İlk linkteki fiyat Euro değil İngiliz Sterlini.. Arada çok fark var..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
Burak arkadaşımıza verdiği bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz istanbulda sadece delta bisiklet değil bir sürü satıcılar var eminim hepsi yardımcı olabilir bu fiyatlar yüksek gibi sanki biraz ebayda daha uygun fiyatlar var:)

• Beğen

Bur@k

Üye
Tepki
29
cyclist_43 arkadasım ebay.com ve ebay.de adreslerinde bende gecen gördüm.
Fiyatlar daha asagıdaydı.Bunu da bana hatırlattıgın için tesekkürler.
Ama arkadaslar sunu untmayın ebay.com dan aldıgınız ürünler fiyatlarından dolayı gümrüge takılabilir(alacaklar için).Birde sunu hatırlatayım gümrügün 300€ kadar izin verdigi günlerde ürünü getittirirseniz gümrük problemi yasamazsınız...

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
ebayda süper şeyler var baktım baya bi ucuz ama gümrük sorunu kafama takılıyordu teşekkürler burak yaza bisikletleri değiştiririz artık :)

• Beğen