Kask Eldiven Forma Nasıl Olmalı

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Bisikleti aldım ama kask forma eldiven hiç birşey yok :(
Bu 2 hafta içerisinde hepsini tamamlamayı düşünüyorum şuanda sadece km saati takılı bisiklette
eldiven olarak parmakları açık olması taraftarıyım yazlık gibi forma giyim ansıl olamlı hiç bir fikrim yok fazlada para harcamak istemiyorum nelere dikkat etmeliyim almaya gittiğimde birde matara kafesini plastik yada carbon almayı düşünüyorum yeri değil ama birçok konu olacağına burda ayzıyım dedim kusura bakmayın.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kask ile eldiven iyi olsun tamam matara su matarası gibi şeyler önemsiz 10 milyonluk alsan bile işini görür.
Kaskın kalitesini fiyatı belirliyor maksimum bütçen ne ise o kadarlık almalısın.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
fazla para harcamak istemiyorsan plastik kafes yeterli olur, 15-20 liraya bulunur.
eldiven jel destekli olabilir, rahat ettirir.
terletmeyecek gibi olsun, uzun parmaklı olursa frenleme yapacağın iki parmağının uç kısmında destek bulunsun, ama kısalarda öyle bir seçenek yok.
forma da terletmeyecek ve üzerine bol gelmeyecek gibi olsun.

ancak kaskta ucuza kaçma, kaliteli bir kask al mutlaka... herhangi bir kaza anında kırılan kol/bacak iyileşir ama kafanı kırmanın dönüşü olmayabilir.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Çetin Güzel

ah kafam ah ilk arama yapamayı unuttum kusura bakamyın biraz hızlı açtım hep aslında arama yapıp yoksa konu açardım tekrar özür diliyorum..

@halil ibrahim duran

çokmuş baya bi yavaş yavaş alıcam artık yapacak bişey yok

@Mert C.

teşekürler güzel açıklama olmuş

• Beğen
Tepkiler: Çetin Güzel

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Alacaklarınıza bir de gözlük eklemenizi tavsiye ederim. Kask, eldiven kadar öneme sahip.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Berke1903

kask a 110-130 maksımum harcarım eğer iyi olacak ise koruyacak ise önemli çünkü :)

@Burak Küçük

gözlük işi bana göre değil ya lens var zaten :) normalde evde gözlük dışarıda sırf gözlük takmamak için lens kullanıyorum sevemedim gitti şu gözlük olayını :)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bence gerek yok bende Prowell F-59R Kask var 62.50 TL gayet de sağlam.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Tolga Çelebi

kaskın tek amacı sağlamlık değildir, kask gerektiğinde kırılır. zaten amacı ve işleyişi kırılmak üzerinedir.
kaza anında alınan darbeyi köpükle absorbe eder ve görünür kırık olmasa bile kaza yapmış kask tekrar kullanılmaz.

önemli olan kaskın kafaya tam oturması, kafanda durmayan kask seni koruyamaz.
gerektiğinde gerektiği şekilde kırılmalı, kırılmayan kask amacını yerine getiremez, kafa kırılması ya da beyin sarsıntısı vs. geçirme ihtimaliniz artar.
rahat olmalı, rahat değil diye olmasından gevşek kullanmak zorunda kalıp kazada kaskın işe yaramamasına neden olmamalı.
...

daha sayılabilir.

kısacası aynı malzemelerle aynı sertlikte yapılmış olsa bile kaza anında nasıl kırılacağı bile önemli olduğundan kaliteli bir kask şarttır.
prowell görmedim ve kullanmadım, belki iyidir bilemem. ama gerek yok denmemeli, alınabilecek en iyi kask alınmalıdır.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Mert C.

Forumda geçen sene Prowell F59-R Vipor adlı kask son derece övülüyordu ve bende buna istinaden bu kaskı 62.5 TL'ye aldım ve Allah hayırlısıyla kullanmayı nasip etmedi. Bu kask bence son derece sağlam ayrıca Prowell bisikletin specialized'ı gibi bir markadır, Güvenebilirsiniz.