Kask Beden Problemlerine çözüm

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
Merhaba
Standartların dışında kafa biçimi olan arkadaşların ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Hangi bisiklet mağazasına girsem kasklar ya kafama girmiyor yada tam oturmuyor, normalde 60 cm kafa çevresi ama biçimi çokta standart değil. Tchibo dan güç bela bulduğum kask yanlardan dar geldiği için kafama tam oturmuyordu, snowboard için aldığım kaskta bu şekilde olunca kalıcı bir çözüm bulma zamanı gelmişti.

Konumuz kafaya tam oturmayan kaskın elektrikli havya ile tekrar biçimlendirilmesi. Fikiri veren Ferhat Köse beye de burdan ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum

İhtiyacımız olan şey elektrikli 20-30 wattlık elektrikli bir havya ve kasktan çıkacak kalıntıları silecek ıslak bir bez. Elinizin fazla alışık olmasına gerek yok, zira kask içindeki sertleştirilmiş köpük çikolata kıvamında eriyor ve hamur haline geliyor. Resimleri aşağıda yüklediğim şekilde bir havya ucu kullanırsanız sorun olmuyor. Ütü yapar gibi hamur olan köpüğü bastırarak biçimlendiriyorsunuz ve eziyorsunuz...

Dikkat etmeniz gereken şey çıkan gaz çok rahatsız edici bilginiz olsun. Mümkünse açık havada yapın ve burnunuza solumayın.

(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: S26
Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Eritilerek şekillendirilen kısımlar rahatsızlık vermiyor mu peki? Sünger koyacaktınız gibi hatırlıyorum ama...

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
Hayır gerek kalmadı.

Havya ucu ütü gibi, dümdüz ediyor ve verniklenmiş gibi oluyor, biraz çapak kalıyor oda soğuyunca elle gideriliyor. Ergonomik olarak zaten kask arkasında ayarlayıcı var, burda amaç kafanın daha içeri girerek üstteki pede dayanması... Daha önce kenardaki sert köpüğe dayanıyor ve üstteki pad le arada 1-2 cm boşluk kalıyordu...

• Beğen
Tepkiler: S26