kartepe -27 eylül -240km -darub-kudu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu bir meydan okumadır devlet demir yollarına karşı protesto sürüşüdür yük vagonlarının kaldırılmasını protesto ediyorum
demiryollarının bu keyfi hareketine karşı gerekirse basınıda devreye sokarak eylemi başlatıyorum
evet darubcu pedalşörler bu durum inşallah 27 eylüle kadar değişir aksi takdirde tek başıma gideceğim ve olayı protesto edeceğim
:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:
gidiş
05.00 de hareket bostancı-tuzla-gebzeden -e-80 e
anadolu otoyolu -kirazlıyalıdan d-100 e karayoluna girmece şirintepe -fındıklı-ve uzuntarlaköyü yolundan sapanca ordan büyükderbent istasyonundan devam ederek bağdat cad-maşukiyeye ve ordan 1640 a
dönüş aynı güzergah
bisiklet ile seyahat etmek isteyen insanlara daha duyarlı olması gereken demir yollarına artık bir cevap verilmesi gerekmektedir
artı aynı şekilde otobüs firmalarına da

Scudo

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Arkadaşım
Hayırdır................? Bi protesto eylemi hazırlığı içindesin ama.........

Neler oluyor TCDD da....? :confused: Yük vagonları mı kaldırılıyor....?
İşin aslı nedir bi açıklasan da anlasak...:bilmiom:
.
.
.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@naz34

sibel dostum bugün cagan dostum ali fuat paşaya doğu ekspresi ile gidecekti yük vagonu olmadığını öğrenmiş olay bu bisiklete 5 ytl almasını bilen bir ülkede yaşıyoruz ayıp denen bir şey var artık
:boese157: :boese157: :boese157:

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Arkadaşım
sadece çağan arkadaşımızdan aldığın bu haberle mi böyle bişi yazdın...:p
Sen kendin araştırma gereği duymadın mı...?

Belki bakım için kaldırılmıştır...!
zaman zaman TCDD da bakım-onarım ve yenileme için böyle şeyler olabiliyor.. İşin aslını - doğrusunu iyice öğrenmek gerek....diye düşünüyorum..

Eğer gerçekten tüm trenlerde yük vagonlarının kaldırılacağı ve bisikletlerimizi taşıyamama gibi bir durumla karşı karşıya isek
o zaman derim ki...............

:boese157: Pes :boese157:

Maalesef
TCDD 'da yakın zamanda gittikçe aleyhimize dönen bi uygulama sistemi ile karşı karşıyayız....

Önce banliyö trenlerine bisi.ile binme saatleri sınırlandırıldı biliyorsun..
(sabah 07:00 - 09:30...........öğleden sonra 16:30 - 20:30 arası yasak)

( eğer doğru ise) Şimdi de bu........:(

Bu durum karşısında,duyarlılığından dolayı yaptığın eylem için biz bisi.dostların olarak seni alkışlarız..
Ancak,
TCDD da kimin haberi olacak..? Bisi.için ne gibi getirisi olacak..?

Bence toplanıp birlikte hareket edilmeli...
Aman yanlış anlaşılmasın, bunu olay çıkarmak anlamında söylemiyorum..Bu yanlış bir davranış olur..

Ben
Herzaman sessiz bir kalabalık, daha çok ses getirirebilir....:D
diye düşünüyorum..

Görüşmek üzere arkadaşım...Sağlıcakla kal....eylemin hayırlı olsun...
.
.
.
.
.
.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@naz34

bir tek kişi bana yeter ister ses getirsin veya getirmesin çünki o kadar öfkeliyimki haydarpaşayı havaya uçurabilirim
artı olaylar birikti ve ben artık patladım
şimdiye kadar yapılan haksızlıklara susulmuştur
susmak günaha ortak olmaktır bugünkü olay bardağı taşırmıştır artık yeter
arifiye gidiş dönüş tam bilet 7 ytl bisiklet gidiş ve dönüş 10 ytl buna dur demek gerekiyor
:Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
Dostum ;

Bizzat gidip kendin sor bence.Tam olarak emin olmadan dellenme kudu...

Bizde ilk Doğu Eksp. ile izmit tarafına gideceğimiz zaman Haydarpaşa'daki gişe görevlisi vatandaşlar yük vogonu olmadığını söylemişlerdi.( Mayıs Ayında)

Fakat bizzat gidip kargo bölümüne sorduğumuzda doğru bilgiyi aldık.O zamandan beride defalarca kullandık.Şimdiden sonra bu tarz uygulama olacağını zannetmiyorum.Direk gidip sormakta fayda var bence.

Evren

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@porter3434

evren haydarpaşa gar müdürlüğünü aradın adam resmen bütün trenlerden yük vagonu kalktığını söyledi artı tcdd nin resmi sitesine girdim şikayet kutusuna
durumu yazdım şikayet ettim evet bu gün gideceğim bizzat haydarpaşaya bu işin peşini bırakmayacağım

gar müdürü
beyler sizden ricam bu telefonu bombardıman edin
şikayet edin gerekirse tcdd nin resmi internet adresine girin şikayet edin bu forumda 26000 kişi var
haydarpaşa gar müdürlüğü
0216 3488020-dahili no 2225

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
neden her konuda hep militarist bir yaklaşım var. Tamam kullanıyoruz yaralı bir şey yük vagonu olması kullanıyoruz bunu. Sonucta TCDD bir kurum ve zarar ediyorsa eğer bu hizmeti kaldırmakta özgürdür. Ben ne TCDD çalışanıyım ne de yakınım çalışır. bence mantıklı olan Otobüs firmalarına da TCDD'na da bu hizmetlerin yaygınlaşması ve düzgün imkanlar sağlanması halinde hatırı sayılır sayıda kişi tarafından kullanılabileceğini düzgün bir dille veya eylem ile belirtmektir. Yoksa bombardıman vs. senin öfkeni almanda seni rahatlatacak bir çözüm olsa da işi çözeceğini sanmam.

Çoğu faaliyette değişik kişilerden, hakkında bu öfkeli ve fevri yapın hakkında yorumlar duydum, seni tanımam etmem ama bu şekilde çözüm geleceğini sanmıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tuonela

dostum bu senin fikrin sen öyle düşünebilirsin ağlamazsan sana mama vermezler ben militanım ve bu işi gerekirse yaparım bisikletin militanı olmak gerekiyor yoksa susarak günaha ortak olursun tek başıma bu işi yaparım
:boese157: :boese157: :boese157:

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Her Kartepe'ye gidişimizde gördüm ki tren yolcuları pek fazla tercih etmiyor yük vagonuna bagaj vermeyi. Arada bir Harley davidson taşıyan gördük sadece:)
Tercih edilmediğinden ötürü kaldırmış olabilirler. Sonuçta ekstra bir vagon trenin işletim maliyetini artıran bir durum. Bu trenin İstanbul'dan Kars'a kadar gittiğini düşünürsek maliyet durumu açığa çıkar.
Bu kadar uzun yol giden bir trenin yük vagonunun kaldırılması gerçekten komik bir uygulama yine de.
TCDD'yi kınıyoruz......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ölmek var dönmek yok
dediğimi yaparım
240 km
:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:
sadonun gelmesi beni uçurttu diyebilirim nede olsa o bir rocker anladı isyanımı evet bu bir rocker isyanıdır ve rockerlar yolda

:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@G. Akpınar

konaklamalı yapabiliriz o vakit 26-27 eylül şeklinde olur ama zor olur görkem bu işi sado ile bir günde bitiririz saat 05.00 de bostancıda sado ile buluşup topuklamaca
haytttttttttttt aslanım sado
rockerlar yolda on the road again

on the road again 70 lerin isyanı yolda
rockerlar yolda 240 km bir günde 05.00 de hareket bostancı adalar iskele önü
korkusuz baba yiğitler
1-kudu -rocker apaçi :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: pink floyd ülkümdür the wall ise büyük ültümaton
2-sado -ıron maiden in aşkı için yaşasın ıron maiden :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

sado dostum bu alevin sönmemesi için eylülün ilk pazarına ne dersin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@OrionForEver

evet ses getireceğim 240 km kendime ses vereceğim
:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: