kartepe 26 eylül 5.inci tur kudret kurtcebe

BF Okuru

Üye
Tepki
2
10 mayıs
5 temmuz
2 ağustos
30 ağustos
26 eylül turları tamamlanmıştır bu turlarda bana destek vermiş arkadaşlara teşekkür ederim
evet tur sorunsuz başlamıştır dönüşte bir lastik patlaması önemsiz bir olayla kapanmıştır zirveye tam yaklaşırken gene bulutlar bizi sarmaladı ve soğuk başladı artı müthiş ikramlar oldu tepenin bekçisi tarafından domatesler hıyarlar yedik dışarıda kurulmuş soba yanında ısındık izmitten gelen ve bizi yanlız bırakmayan arkadaşlarıma çok teşekkürler ve tolga dostuma artı selim dostuma hepinize çok teşekkür ederim sağolun var olun iyiki varsınız
resimleri bilare tolga dostum yükleyecek artı selim dostumda
fatih dostum rahat uyu artık kartepeyi gördün ölsende gam yemezsin artık burak a bahtiyar a sonsuz teşekkürler esen kalın

Scudo

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
evet sonunda kartepenin tepesine bindim bu defa. GÜzel çok eğlenceli bir tur oldu, gayet uyumlu ve kontrollü bir şekilde çıktık. Zirvenin soğukluğu dışında bir sorun yaşamadık. Öylesine soğuktu ki nefesimiz agzımızdan duman şeklinde çıkıyordu siz düşünün yani. Birde bulutlar yüzünden manzarayı göremedik. İnerken sis içinde film efektlerini aratamayacak güzellikler içinde pedal çevirdik.

Tura katılan ve bu mücadeleyi paylaşan tüm arkadaşlara başta Kudu abimize, Tolga, Selim, Burak ve Bahadır kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Kim demiş yol/yarış bisikletiyle çıkılmaz diye. Burak kardeşim bunu başardı ve bir tabuyu daha bence yıkmış oldu.

Ha birde anten bekçisi abimize de sonsuz teşekkürler. şu garipleri doyurduya iş gücü rartgelsin. Fotoları çeken arkadaşlardan en kısa zamanda bekliyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
https://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-top-left.gifAlıntı:https://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-top-right.gifhttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-by-left.giffatih71 tarafından gönderildihttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-by-right.gifhttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-top-right-10.gifevet sonunda kartepenin tepesine bindim bu defa. GÜzel çok eğlenceli bir tur oldu, gayet uyumlu ve kontrollü bir şekilde çıktık. Zirvenin soğukluğu dışında bir sorun yaşamadık. Öylesine soğuktu ki nefesimiz agzımızdan duman şeklinde çıkıyordu siz düşünün yani. Birde bulutlar yüzünden manzarayı göremedik. İnerken sis içinde film efektlerini aratamayacak güzellikler içinde pedal çevirdik.

Tura katılan ve bu mücadeleyi paylaşan tüm arkadaşlara başta Kudu abimize, Tolga, Selim, Burak ve Bahadır kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Kim demiş yol/yarış bisikletiyle çıkılmaz diye. Burak kardeşim bunu başardı ve bir tabuyu daha bence yıkmış oldu.

Ha birde anten bekçisi abimize de sonsuz teşekkürler. şu garipleri doyurduya iş gücü rartgelsin. Fotoları çeken arkadaşlardan en kısa zamanda bekliyoruz. https://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-left.gifhttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-right.gif

evet ne kadar zor bir işi başardı burak hayret ettim artık bu kartepeye
yol bisikleti ile gelebilir diğer yol bisikletçileri yeterki azim olsun azim demiri kırar burak o kayalıklı yola yarış bisikletini sürmüştür hemide rampa yukarı ben böyle bir azim görmedim kardeşim izmitten bir kahraman çıktı artık burak benim sağ kolum ben böyle deli dolu gençleri severim helal olsun derim başka bir şey demem

Kron user

Aktif Üye
Tepki
130
Geziye katılan Burak , Tolga , Kudret abi , Fatih ve Bahadır'a çok teşekkür ederim .Kurdet abi sana ayıca teşekkürlerimi sunarım bizi oralara götürüp , deneyimlerini paylaştığın için.

Bisiklette yeniyim.Polonezköyden sonra ikinci zorlu turumdu bu.Performansım yetmedi , yarım saat - bir saat elimde taşıman zorunda kaldım bisikletimi.Beni idare ettiğiniz için sağolun :)

Bunun dışında yaşadıklarımız çok güzeldi.Nihayet Kartepe'ye ulaştığımızda ordaki görevlinin bize ikram ettiği peynir zeytin domatesten oluşan öğünden aldığım-ız zevki herhalde en lüks restorandaki vip konuğu alamazdı :)
Kare kare anılarımız

Ben , Tolga , Kudret abi Haydarpaşadan trene Adapazarı trenine bindik.
Gelirken de dönerken de yük vagonunda seyahat etmeyi tercih ettik içerdeki koltukların boş olmasına rağmen.Bence daha zevkli bi seçim oldu :rolleyes:

Bu görüntüyü hep sevmişimdir :)

2 saatlik bir yolculuğun sonunda Derbent'te indik ve Kudret abi yön tayini yapıyor

Derbent civarında Bahadır , Burak ve Fatih ile buluştuk , tanıştık ve kısa sürede kaynaştık :) Yola koyulduk...

Zorlu ve sisli (bulutlu hatta) Kartepe yolları

Tepe gözüktü.Başardık sanırım :rolleyes:

Tepeden manzaralar (gerçi bulutlardan pek bir şey gözükmüyor ama :D )

Benden bu kadar.Tolga , Bahadır hani fotolar :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
gene zirveye çıkarken bulutlar bizi yakaladı orası bence dumanlı tepe kartepe değil evet dumanlı tepe bence orası kutsal
bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim
ben o bulutlardan her gidişimde etkileniyorum arkadaşlar beni çeken o bulutlar bulutların arasında zirvede olmak inerken kafayı yedim gene bulutların arasından donarak indim amma donmaya razıyım en arkadan indim sonra selim dostumla buluştuk lastiği patlamıştı hemen kolları sıvadık tekeri janttan çıkaramadık lastik şişmişti yukarısı soğuk aşağısı sıcak olunca teker etkilendi herhalde
evet sonunda hallettik arkadaşlarla kuzu yaylasında buluştuk sonra onlara inerken ben yavaş ineceğim dedim yalnız sis bastırmıştı tehlike yaklaşıyordu yol tamamen sisle kaplanmadan indik evet tahminimce 25 ekim de bayağı sis olabilir
kartepe yada dumanlı tepeye bence eylül ekim ve mayıs aylarında gitmeli şubat ayını düşünüyordum yukarda bekçinin akrabaları ile tanıştık adam bana dediki abi sen kafayımı yedin şubatta buraya gelinirmi diye bu offroad yol 3 metre karla kaplanıyor dedi aslında gideceğim sırf o 3 metrelik duvar gibi karın resmini çekmek için maksat adrenalin serüven
evet dostlar hepinize tekrar teşekkür
fatih dostum muradına erdi selim dostum sen futbol oynadığın artı badi sporu yaptığın için sen etkilenmedin evet en azından bu durum senin avantajındı tolgada iyiydi artı en zoru burak genç dostum başardı ne varsa gençlerde var yarış bisikleti ile offroad dan çıktı valla helal olsun
bahadırda meğersem neymiş oda iyiydi valla dostlar herkes iyiydi
fatih dostum beni bir ara eleştirdi abi çok negatifsin dedi valla bir daha negatif olmayacağım söz billah söz
hepinize sevgiler saygılar
son jübile tur 25 ekim ve dumanlı tepe bekleyecek artık

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar biraz detay verir misiniz? Trenden indikten sonra kartepe Otel noktasına çıkmanız ne kadar sürdü? Otelden tepeye çıkan arazi yolu bir hayli taşlı gözüküyor, yol bisikleti ile girmişsiniz öyle mi Çoğunluk dağ bisikletlimiydi? Otelden Antene kadar ne kadar sürüyor? Gerçekten çok özendim harika bir tur yapmışsınız, hepinize tebrikler, selamlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@canelmas

can dostum
anlatayım
büyük derbentte indik maşukiye ye geldik bir kilometre bile değil
maşukiyeden kuzu yaylasına ordan offraoad yoldan zirveye çıkılıyor
otelin ordan ise sağdan iniyorsunuz futbol sahalarının sağından zirveye çıkıyorsunuz şimdi otelin oradan zirve kolayda bizim yaptığımız zor
18 km asfalt şahane bir yol çıkıyorsunuz otelden zirve fazla değil hadi bilemedin 3 km offroad yol toprak yol
biz saat 10.10 geçe büyük derbette indik arkadaşlarla buluştuk ve maşukiyeden saat 11.30 da topukladık saat tam 16.00 da zirvedeydik
burak arkadaş yol bisikleti ile geldi diğer arkadaşlar dağ bisikleti ile
valla yolla gelen burak büyük bir başarı elde etti derim de başka bir şey demem

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
Kartepeye çıktım , öyleyse varım.

Abilerim kardeşlerim arkadaşlarım. Öncelikle fotoları ekleyemediğim için kusuruma bakmayın ve beni yarına kadar idare edin.Cumartesi akşamı eve geldiğimde çok uğraşmama rağmen internetteki hata raporları ,bağlantı hataları yüzünden bir türlü yükleyemedim,pazar günüde işimle alakalı olarak Bileciğe geldim.şimdi burdan yazıyorum... Bu akşam dönüyorum en geç yarın yüklicem fotoları çok güzel fotolar var. Selim kardeşimin yüklediği fotolarda çok güzelmiş bakarken o unutulmaz anıları tekrar yaşadım...

Turu düzenleyen Kudu abim başta olmak üzere (benim ricamla cumartesi gününe aldığı içinde ayrıca teşekkürler) katılan tüm pedalşör! kardeşlerime kucak dolusu teşekkürlerimi yolluyorum...

Pedalşörler ikiye ayrılır: Kartepeye çıkanlar, Kartepeye çıkmayanlar :)

arkadaşlar ne demek istediğimi çıkan arkadaşlar anlamışlardır..çıkmayan arkadaşlarda çıktıkları bi zaman anlayacaklardır.. o zorluk, o hırs , azim, vicudunla yaptığın mücadele ve muhasebe, gücünü ayarlama, isyan!,ama en sonunda o tepede başarmanın vermiş olduğu haz, şunu düşünün, yaş olacak 70 torunlar kucakta elde buruşmuş bi fotoğraf ,bisikleti kupa gibi kaldırmışsın..torun dicekki sana dede sen neymişsin bea:) bu herşeye değer bence.....

Kıssadan Hisse: Enerji vermesi açısından kuru kayısı yersem birdaha iki olsun! Soğuk yüzünden ayaklarımı üşütmem ve kuru kayısıların yardımı ile eve geldiğimde üzerinize afiyet gene zor yetiştim lavaboya :) heheheheh

bu anlatılanlar yaşananlar cümlelere fotolara sığmaz arkadaşlar.... içimize çektiğimiz havada bulutlar vardı, mis gibi orman havası vardı sizce bu nasıl tarif edilir. dönüş yolunda o emeğin karşılığı nasıl alınır anlatılmaz...25 dakika boyunca 50-70 km arası gitmek bulutların sislerin arasından yavaş yavaş kurtulup göl dağ ve orman manzarası eşliğinde asfalt yolda 25 dakka yüzümüzde fırtına! elde ne var tatlı talı sızlayan bacak kasları , her sızlamada o mükemmel anları hatırlatan ve başarmış olmanın verdiği mutluluk ve tatmin..1700 mt dile kolay..belki bazı arkadaşlar için çok büyütülmeyecek bişi olabilir ama benim için bu bir miladtır :)

okuyan paylaşan tüm dostalara sevgiler selamlar. sürç-i lisan ettiysek affola

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Tebrikler arkadaşlar. Bir dahakine bizde çıkarız inşallah.
Tolga oradaki tek DAYİG ci olarak bozmuşun gene motoru :D . Neyse kartepeyide gördün hadi iyisin.