Karlı Yollarda Bisiklet Turu - 2019'un İlk Tur Videosu

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
KARLI YOLLARDA BİSİKLET TURU [2019]

Velespitli Seyyah'tan herkese merhaba; 2019 yılının ilk tur videosunda kış aylarının vazgeçilmezi olan karlı yollarda bisiklet turuna çıktım. Doğanın beyaz gelinliğini giydiği bu zamanda soğuk havaya rağmen oldukça eğlendim ve keyifli vakit geçirdim. Çayınızı yada kahvenizi hazırlayın macera başlıyor.

---------------------------------------------------- TUR VİDEOSU ----------------------------------------------------

------------------------------------------------- TUR FOTOĞRAFLARI ------------------------------------------------

185372

Kış aylarının gelmesiyle birlikte şehrime yağması beklenen kar yağışı sonunda yağmış ve hava bir tık açmıştı. Benim de hafta tatili günüm olduğu için ne yapsam ne yapsam diye düşünürken, kıyafetlerimi ve ekipmanları mı aldım bisiklete bindim. En sevdiğim rotayı yapmaya karar verdikten sonra yola koyuldum.

185373

Biga'dan çıktıktan sonra ana yoldan pedallamaya devam ettim. Hava biraz soğuk ama içimdeki bisiklet ve doğa aşkı bu soğuk havayı hissetmeme bile izin vermiyordu. İşte bu duygularla yol almaya devem ediyordum ve yol boyunca bana eşlik eden beyaz örtüye bürünmüş dağların güzel görüntüsü vardı.

185374 dosyayı görüntüle

Ana yoldan sola dönüş yaparak ayrıldım ve asıl güzelliklerin başladığı noktaya gelmiş bulunuyordum. Yolumun hemen başında bir köprü vardı, karların erimesiyle çayın su seviyesi oldukça artmış görünüyordu. Köprünün yanına ulaştığımda güneş ışınlarının ağaç dalları arasından süzülmesiyle ortaya çıkan manzaraya hayran kalmıştım. Hırçın şekilde akan suyun oluşturduğu ses ise hala kulaklarımda.

185375 dosyayı görüntüle

Köprünün manzarasını bisikletim ile tamamladım ve böyle bir fotoğraf ortaya çıktı.

185376 dosyayı görüntüle

Bisikletimle yoluma devam ettim ve bir süre sonra iki tarafı ağaçlarla kaplı olan bu yolda ilerlemeye başladım. Ağaçların üzerinde sonbahardan kalan sarı yaprakların beyaz örtüyle buluşmasıyla ortaya çıkan bu güzelliği görününce hemen bu fotoğrafı çekmek istedim. Bu yolu ilkbahar, yaz, sonbahar ve sonunda kış mevsiminde de pedalladığım için kendimi çok şanslı hissediyordum.

185387

Yoluma devam ettikçe manzaraların değiştiği ama güzelliklerin değişmediğini görüyordum. Bir kaç satır önce kar sularının erimesinden bahsetmiştim ya, he işte o kar suları bu yolu yaklaşık 200 m boyunca göle çevirmişti. O yolun fotoğrafını orada durmak imkansız olduğu için çekemedim ama merak edenler için tur videosunda görebilirler.

185377 dosyayı görüntüle

Yol kenarında ahşap bir bank vardı ve köylerden inen insanlar burada araç bekliyorlardı, gerçi bana hiç denk gelmediler :).

185378

Bir süre sonra yolum üzerinde ufak bir mescit vardı ve hemen önünde de dağlardan gelen buz gibi kaynak suyu akan çeşmesi vardı. Burada ufak bir mola verdim ve o taze sudan yudumlayarak etraftaki güzelliklerin tadını çıkarttım.

185379 dosyayı görüntüle

Yolun ara ara karlı olmasına rağmen köy hizmetleri karı kürüyerek yolun açık kalmasını sağlamış. Bu sebepten dolayı bisikletim sıkıntısız bir şekilde yol alıyordum. Karlı olan yerden geçerken de ani fren yapmaktan kaçınarak bisiklet sürüş keyfimi en üst seviyeye çıkarttım.

185381 dosyayı görüntüle

Yollar, ağaçlar ve doğa bembeyazdı. Böyle bir yolda tur yaptığım için nasıl mutlu olduğumu kelimelerle anlatamam.

185382 dosyayı görüntüle

Güneş ışınlarının olmadığı yerler oldukça soğuktu ve bir kaç kez bu tarz yerden geçtim. Bisiklet kıyafetlerimi düzgün şekilde seçtiğim için çok üşümedim. Sizlerde kıyafetlerinize dikkat ederseniz, sorun yaşamazsınız.

185383 dosyayı görüntüle

Ve sonunda ulaşmak istediğim yere ulaştım. Bulunduğum yerden termal sular çıkıyor ve dere üzerinde buhar tabakası oluşarak gökyüzüne yükseliyordu. Burada termosumda getirdiğim sıcak çayı yudumlayarak anın tadını çıkartmaya çalıştım.

185384 dosyayı görüntüle

İlk defa giymiş olduğum Türkiye bisiklet forması ile böyle bir manzara da güzel fotoğraflar çektim.

185385

Bisikletim ile birlikte selfie (özçekim) yapmayı da ihmal etmedik tabii.

185386 dosyayı görüntüle

Yaklaşık bir saatin sonunda tekrar dönüş yoluna geçtim ve evimin yolunu tuttum. Bugün belki hayatımda uzun zamandan sonra çocuklar gibi mutlu olduğum bir tur gerçekleştirdim. Hayatımda unutamayacağım güzellikleri video olarak kaydetmeyi seviyorum. İleride yaşlandığım da videolarımın torunlarım ve diğer bisiklet severler tarafından izlenecek olması beni oldukça heyecanlandırıyor. Bu duygu ve düşüncelerle yazıma son veriyorum. Umarım okumuş olduğunuz bu turdan çok daha güzellerini sizler gerçekleştirir ve çok mutlu olursunuz.

Bana destek olmak isterseniz; videoyu beğenmeyi, videoyu arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yazmayı unutmayınız. Hepinize iyi seyirler dilerim.

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unutmayın
:)

YouTube: (link)
Facebook: (link)
Twitter: (link)
Instagram: (link)
Strava : (link)

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sayin @Velespitli Seyyah gorsel yazilarini gorsellerin uzerlerine yazarsaniz daha iyi olacak sanirim. Ilk 3-5 gorsel boyunca bir asagiya bir yukariya gidip durdum :D:D:D. Guzel gezi olmus, tekerinize saglik :p.

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@historiyst

Teşekkürler hocam, bisiklet aşkı her mevsimde devam ediyor.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Velespitli Seyyah

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@alicangul29

Elimden geldiğince güzel kareler yakalama çalıştım ?

@Mhmm@

Daha iyileri sizin olsun hocam, teşekkür ?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Vallahi bravo :harika:

• Beğen

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Video ve resimler için teşekkürler eline sağlık güzel çekimler olmuş....

• Beğen

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@C.Koc

Teşekkürler hocam, güzel bir şehirde yaşıyorum ve etrafı keşfederek insanlara tanıtmayı seviyorum.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Velespitli Seyyah Biga - Antalya turunuza ait fotoğraflar tur bittikten sonra mı gelecek yoksa belirli aralıklar ile gelecek mi ? Egede mevsim tam arada bir bakıyorsunuz güneş var ertesi gün şakır şakır yağmur yağıyor.

• Beğen

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@MakRo

Tur bitince gelecek hocam, çünkü turda hepsini yapmak gerçekten zor oluyor. Eve döndükten sonra işlere başlarım. Şuana kadar yağmur görmedim ama hava soğuk. Sabahları kıra her yeri bem beyaz yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: dtcf31 ve MakRo

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Velespitli Seyyah
velespitli seyyah hem burdan hem de diğer hesaplardan takipdeyim umarım bir sorun yaşamazsın ve ayrıca kış şartlarında böyle bir tur miiikemmel :)

• Beğen

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Velespitli Seyyah ayağına sağlık biz gidemiyoruz bu ara sizleri izleyip feyz alıyoruz inşallah bizde bi gün uzun turlara çıkarız

• Beğen