Karınca Beslemek?

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
Küçüklüğümden beri bir karınca kolonim olsun istemişimdir ve kafaya taktım bu işi şimdi. Nasıl beslenir, nasıl olur derken Antworks diye bir ürün buldum.

Antworks Karınca Evi
(link)
(link)
(link)

Öncelikle forumda kullanan var mı diye sormak istiyorum ama yoktur sanırım. :D O zaman karınca beslemekle ilgili yorumlarınızı alayım. Doğada yaşaması gereken karıncaları bir kutuya hapsedip benim görmem için yaşamalarını beklemem doğru mudur? Ama genel prensip olarak balık ya da kuştan bir farkı yok bu hayvanları beslemenin. Bir türlü karar veremiyorum...

• Beğen
Tepkiler: bicylerace ve S26
Scudo

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Valla Mustafa karınca beslemek nasıl bir hobidir bilmiyorum ama aşağıdaki prof. evinde karınca besleyerek deprem tahmininde bulunuyor..

işte link..

(link)

entrasan değil mi? bakarsın sende forumumuzun erken uyarı sistemi olursun zamanla. Tabi o an forumda online olanlar için..

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
İstiyosan besle ama nacizane fikrim bırakın garibanları kendi haline:)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Tufan

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kedi, köpek ve bazı kuş türlerini beslemek bana göre daha kabul edilebilir, malum onlar eğitilebilen evcil hayvanlar. Karıncalar her ne kadar insana karşı saldırgan bir tavır takınmasalar da, aslında vahşi doğaya aitler gibi hissediyorum. Tıpkı kaplumbağalar gibi, onlar da size zarar vermezler ancak genel olarak evcilleştirilemiyorlar. Ben de evimde bir bukalemun olsun çok istemişimdir ancak bu zararsız sürüngen, sadece zararsız diye evcil olabilecek demek değil. En iyisi doğaya bırakmak onları ama yine de karar sizin...

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
:) Ya kardeş bula bula karınca mı?Bayağ ama bayağ farklı bir hayvan sevgisi.Ama ne olursa olsun tabi beslemek güzel bir düşünce..Tebrikler..

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Aslında onları izleyerek insanlar bir çok şey öğrenebilirler kendilerine . :)

• Beğen

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Bizim Ayvalık sanayisinde bir motor ustası var Eşref Usta,güneşin altında çıkar karınca beslemeye,ekmek ufalar onlara zevk alıyor adam.Saygı duyarım.:)

• Beğen