Kare mil Aynakolu BB30 ile değiştirme?

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
Başlıkta Belirttiğim mevzu üzere tecrübeli abilerin,kardeşlerin fikirlerini almak isterim. Aynakolum değişecek. Bulduğum bir aynakol bb30 göbeğe sahip. Bikaç araştırma yaptım üstünkörü ve bir malumata sahip olamadım. Foruma danışmak daha kolayıma geldi. Tavsiyesini, tecrübesini ve bilgisini esirgemeyenlere şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
BB30 aynakolu BB30 göbekli kadrolara takabilirsiniz. Sizin kadronuzda mümkün değil bu kısacası :)

• Beğen
Tepkiler: Fatih T.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle göbek BB30 a uyumlu mu bunun bilinmesi gerekir ? Çünkü BB30 göbekte , yataklara avans halkası (retaining ring) denen aparatlar takılır.
BB30 göbek takılması özel aparatlar gerektirir her bisikletçi de bulunmaz, İzmir de olsa olsa Parkur bisiklette vardır. Göbekler de eliniz de mevcut mu ? Ben takıp çıkarmak ,bakım yapmak için tüm alet ve parçaları yurtdışından almıştım.

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
@Hasan SAYLIK

Hocam bisiklette takılı olan kare mil. Aynı zamanda BB30 a uyumlu olabilme ihtimali var mı? Yoksa konu bitmiştir. Yok eğer kare mil takılı olmasının yanında böyle bir opsiyona sahip olabilmesi söz konusu ise bi muayenesini yapabilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gökhan arkadaşta yazmış , demekki takılamıyor . Bu konuda bilgi sahibi değilim yani bisikletin markası modeli, göbek yatağı özellikleri nelerdir bunları bilen birisi yorumlamalı. Ben yol göstermek amaçlı yorumladım.

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
Herkese yardımı için teşekkür ederim. O halde ben uygun maddi şartlarım sağlandığında daha detaylı araştırma ile BB30 hariç neler yapabilirim diye irdeleyip gereğini yaparım inşallah. Hayırlı günler, hayırlı haftalar.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş