Kardeşini Seç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herkese merhaba,

Tesadüfen rastladığım ve uzun zamandır hakkında düşündüğüm bir siteyi sizlerle paylaşmak istedim. İncelerseniz daha detaylı bilgi edinebilirsiniz ama ben yine de önemli detayları yazmak isterim.

Sitenin amacı yurdumuzun çeşitli yerlerinden ilköğretim çağındaki çocuklara destek olmak. Bu destek maddi değil daha çok manevi bir destek... Seçtiğiniz kardeşinize karşı en büyük sorumluluğunuz onunla ilgilenmek, mektuplaşmak, görüş paylaşmak ve bu sayede onları hayata hazırlamak... Sitede de belirtildiği gibi asla para göndermek gibi bir durum yok. İşin maddi boyutu gönderdiğiniz mektuplara iliştirebileceğiniz kırtasiye malzemeleriyle, daha da fazlasını istiyorsanız bir çift çorap, giyim vs ile sınırlı. Ayrıca sitede ihtiyacı olan okullara kitap gönderme seçeneği de mevcut. Ben aldığım birkaç seti bu okullardan birine gönderdim. Belki birleşip daha fazlasını yapabilir ve bu sayede okumaya, hayatı öğrenmeye ihtiyacı olan miniklere el uzatabiliriz.

Hiç şüphesiz hayatımızda yaptığımız en büyük iyiliklerden olacaktır.

(link)

Not: Eğer site adı vermem uygun değilse yöneticilerden gerekli düzeltmeyi yapmalarını rica ediyorum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kitapları gönderdiğim okulun müdürünün teşekkür etmek için beni aradığı andaki hislerimi tarif etmem çok zor. Okulun sınıf öğretmenleri setlerin içindeki kitapları inceleyip çok beğenmiş ve teşekkürlerini, selamlarını iletmiş.

Umarım birilerinin işine yarar, birilerine ışık tutar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Böyle bir konuya bu kadar ilgisiz kalınacağını düşünmemiştim, üzüldüm...

Ama yapacak daha önemli işler varken böyle gereksiz şeylerle uğraşmak yersiz değil mi... XT aktarıcıları XTR yapmak için para harcamak veya birkaç gram daha hafif olsun diye seleyi-kelepçeyi, ıvırı zıvırı değiştirmek varken böyle bir şeye kalkışmanın ne gereği, ne önemi var ki...

Herkese teşekkürler.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Şimdi konu hasas noktaya geldi.Eleştiri bence biraz sert olunca öncüllerin çekişmesi gibi bir durum da oluştu. Sizin açtığınız konuyu ortak ulusal bir erdemle kimsenin reddetmeyi dile getirmeyeceğini düşünüyor umuyorum. Diğer yandan bisiklet sevdalıları var bahsettiğiniz üzere.(Ben de öyle) Ama iki hassas noktaya dayanan bu eleştiri açıkçası ben germedi etkilemedi. Kendimce eğitime önem ve desteklerim var başkalarının da vardır başka alanlarda. Bu desteğin illa belirtilen site ve konu üzerinden olması da gerekmez. Belki açtığınız konuya mesajlar gelse bu eleştiriyi yapmazdınız ama sonuç sadece eleştirinin olmaması olacaktı sonuç yine aynı olacaktı belirtilen konuda belki cılız birkaç gelişme olacaktı. (Hareketin başlaması için başka şeyleri oluşturmak tabiidir. Ciddi anlamda faaliyet olacaksa)... Diğerleri üzgünüm ama laf salatası oluyor bol çeşitli, yağlı, soslu. Gönül ister keşke öyle olmasa.

Umutsuz olmayalım siz de öyle. Bu konuyu açsanız da açmasanız da bu konuya bir cevap yazılsa da yazılmasa da eğitimsizlerin eğitiminde maddi manevi destek olanlar vardır. Seslerinin çıkmaması bu kitlenin varlığını yok saymaz. Yine de bu sessizlik sizi yolunuzdan ve iyi niyetinizden caydırmasın.:in:

Saygılarımla

TOYGAR YONTGAN

Forum Demirbaşı
Tepki
745
Eleştirinizi anlıyorum,ben sadece gözden kaçmıştır diye düşünmek istiyorum.Bu topiği nekadar güncel tutarsak okadar fazla insanın gözüne çarpar.Verdiğiniz internet adresini kızımla inceleyip bir kardeş seçeceğiz.Böyle bir sosyal sorumluluk tarafınız için size teşekkür ederim.

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
siteyi inceleyeceğim hemen
geçmiş dönemlerde iş yerimizin kitap kampanyası olurdu bende yıl içinde arkadaşlardan ordan burdan topladığım kitapları biriktiriri kampanyaya destek olurdum bu yıl mailde attım ama böyle bir kampanya olmadı.

eğer burada olursa çok sevinirim.

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
evet şimdi siteyi okudum.
çok güzel yorumlar var sanırım bir kardeş edineceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@pınar kacakkiz

@pınar kacakkiz

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Siteyle ilk kez karşılaştığımda ben de büyük bir istekle araştırmıştım. Bir kardeş seçmek için günlerce uğraştığımı, birçoğunun kişisel bilgilerine baktıkça (özellikle boy/kilo/maddi gelir durumu) nasıl etkilendiğimi, duygulandığımı hatırlıyorum. Karar vermek oldukça zor, ben veremedim henüz...
Sizin de eğer öyle bir kararınız varsa iyi bir seçim yapacağınızı umuyorum. Öncesinde öğretmenlerle de irtibat kurabilirseniz doğru karar vermede yardımcı olacaktır sanırım.

Tekrar görüşmek üzere...

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
çok iyi düşünmek gerekiyor sorumluluk isteyen birşey
iş temposu hayat aile ders diyip unutmamamk gerekiyor