Cervelo S2 2013

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ihtiyar

İhtiyar Abi, öyle diyorsun da, bu forumda 8-9 kilogram ve üzeri yol bisikletlerini çağdışı olarak gören bazı abilerimiz var. :) Yol bisikleti dediğin en fazla 6-7 kilogram olmalı diyorlar. :p

Genel ağırlık olarak fazla geldi bana. Sonuçta üzerinde bir Sora set yok. Yoksa elbette yorum yapan hemen herkes iç geçirmiştir şu aleti görünce. :)

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
bisiklet hafifletilebilinir belki ancak sonuçta safkan bir tırmanış bisikleti değil bence. hoş benim bisikletimde nedense ağır :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@yucel gulesenoglu
Accu measure yag ölcme aletinin kullanim tablosu. Arada ne kadar büyük farkliliklar oldugunu gösterebilmek icin ekledim.
Tablo vücuttaki yag oranlarinin yas gruplarina göre siniflandirilmasini acikliyor. Sol tarafta yas gruplari, ve sonra soldan saga zayif, ideal, normal, yagli olarak renklerle ayrilmis. Herkes kendi yas grubuna göre, kilosunu secerek hangi gruba girdigini görebilir.

Vücudunda 10 kilo fazlasi olan bir kisinin( Forumda okudugum icin" 90 kiloyum, yol bisikleti beni tasir mi? gibi ve benzeri) hafif yol bisikleti aramasi gibi!
Boyu 1.80 olup ta 70 kiloyu gecmeyen birisinin 7 kiloluk bisiklet aramasini anlarim! Fakat 1.75 boyunda 80 kiloluk birisinun 7 kiloluk bisikletle isini anlayamiyorum. Ne kadar adeleli ve kemikli vücudu bile olsa 10 kilo gibi bir fazlasi varken, bunu azaltma yerine 2-300 € bisiklet almanin esprisini kavrayamiyorum. En azindan böyle bir bisiklet alsa bile, " yok o bisiklet cok agir, yok baska donanim olsa iyi olur " gibi yorumlarin neye hizmet ettigini kavramaya calisiyorum.
Gerci piyasada yeni bisikletlerin cogunlugu 8-9 kiloyu gecmiyor artik. Karbon olup ta 8 in üstünde zaten yok denilebilir.
Ama yukarida izah ettigim nedenlerden dolayi, 80 kilo bir kisinin 10 kilo verip, 15 kilo bisikletle daha hizli yokus cikabilecegini kastediyorum.
Kendim icin konusayim. 45 senelik yol bisikletcisiyim. Büyük ogluma verdigim celik kadrolu Ventoux 11 kiloluk bir bisiklet, 200.000 km. den fazla yol gitmistir, Galibier' den Tourmalet' ye.. görmedigi dag gecidi yok gibidir. Ama beni 70-72 kilo vücut agirligimla tasimistir. Simdi 67 kiloluk oglum biniyor. Bizim eve ziyarete geldigi zaman benim 7 kiloluk Wilier' ime biniyor. Yani 4 kilo bir fark var arasinda. Yokuslarda yarim sise su koyup 7-8 kilometreyi ciktiktan sonra siselerini dolduruyor. ( Yani 1-1,5 kilo az yükle) Kisacasi yokus cikmak icin cözüm cok. Ama kilo basina 500-1000 € verip hafif kadro yorine göbegi eritmek daha faydali, hem saglik acisindan, hem performans acisindan, hemde maliyet acisindan.
Maliyet konusunu tartismak istemiyorum. Herkesin kendi bilecegi bir seydir. Kimisi Ferrari' ye biner ve 100 km/h le gider. Digeri Sahin' e biner 120 Km/h le gider.
Ama bisiklet konusunda biraz bagnaz davraniyor olabilirim. Fakat cevremdeki insanlarin da bisiklet- vücuttaki fazla kilolar konusunda genel bakis acilari benim bakis acima cok yakindir.
Kimseyi dariltmak istemem, ama bu isin de böyle bir mantigi olmasi gerekir.

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
@ihtiyar

yerden göğe kadar dediklerin doğru ve haklısın.. ben bisiklete 106 kg. civarı başladım şu an kilom 83 kg. 100 kg. altına ininceye kadarda yol bisikleti almadım sadece mtb ye bindim.. şimdi bir yol bisikletim var tamam donanımların ağırlığına dikkat ediyorum ancak çokta kasmıyorum çünkü bende farkındayım daha bi 6 kg. daha vermem lazım.. haa bu arada boyum 1.83 :)

ağır bisiklet iyidir yokuşaşağı hızlı gider :D

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kazasız belasız pedallamalar.

• Beğen

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ahmetcan44

Cag disi görmelerine bir sey demiyorum. Tabii ki cag disi! Ben simdi benim eski 1994 model Scott' umu toplayip Cyclocrossa ceviriyorum. Neticede 20. yüzyildan, yani gecen yüzyildan kalma bir bisiklet. Celik kadrosu, ölcebildigim kadariyla 2300-2400 gram, en az 1000 gram da masasi tutar. Yani 10 kg. civari olacaktir neticede. Zaten kalin Cyclocross lastikleri, ona göre 2mm. lik kalin telleri vs. bu agirligi azaltmak nerdeyse mümkün degil. Aksi taktirde arazide sürekli orasi burasi dagilacaktir. Hatta fazla agirlik olsun diye gidona ek fren kollari bile takacagim! :) (Espri bir yana, tabii ki emniyet acisindan, gercekte cylocross yariscilari takmazlar bu ek fren kollarini!)

Netice olarak Cervelo cok güzel bir bisiklet! Cok iyi bir bisiklet sahibi olmus! Zevkini kursaginda birakmadan konuya son vermek iyi olacak! Güle güle kullansin, bol bol tirmansin arkadasimiz!

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Waoww zipp ler mükemmel olmuş :) :) :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Piyango'dan para filan çıkarsa ilk işim şu zipp'lerden almak olacak. :D

Güle güle kullanın.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Serkan Mıstınoğlu

rüzgarlı havalara dikkat etmelisin :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Serkan Mıstınoğlu

Zippler orjinal değil gördüğüm kadarıyla.
Çemberler hakkında bilgi verir misiniz? Genişlik, yükseklik vs. vs.

• Beğen

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Nazar değmesin oldukça yakışıklı olmuş ama yan rüzgarlara dikkat

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
bisikletin çehresi değişmiş :) bu arada şu spacer ları yukarı alsan daha iyi olmazmı? sonuçta aero bike kendisi

• Beğen

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
zipleri kaca temin ettiniz acaba yurtdisi satis siteleri uzerindenmi aldiniz?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
ZİPP'ler deneme amaçlı takılmıştı, evladiyelikleri bugün almış bulunuyorum :D bi terslık olmazsa birkaç yıl boyunca bunlar benim antrenman jantlarım olacak. mavic ksyrium elite s

https://i.hizliresim.com/em8N32.jpg

ardı arkası kesilmeyen sorularımı bıkmadan, usanmadan cevaplayan ve bana samimiyetle yardımcı olan bike & outdoor beşiktaş ve kadıköy çalışanlarına teşekkürleer :D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
aa nezaman :D nerde

gece sürüşlerini sevmiyorum ve bu sebeple hiçbir ekipmanım yok gece sürüşüne uygun..