Alüminyum vs. Karbon kadro

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
(link)

bike-spray.jpg
Benefits

• High performance formula leaves dry, non-sticky protective film
  • Safe on frame, metal parts, plastics, rubber, paint and carbon fibre
  • Drives out excess moisture
  • High concentration of PTFE prevents dirt adhesion
  • Light lubricant coats moving parts
  • Quick and easy to use
  • 500ml Aerosol Spray
Description

Bike Protect is the ultimate liquid bicycle protection. Preserve and freshen your bike with Bike Protect’s incredible water dispersing action! It’s a perfect ‘all over’, after-wash corrosion inhibitor due to its extremely high oil content. This increased oil content creates the finest bike protection spray on the market. It drives out moisture and leaves a sparkling, non-sticky protective layer on your frame, drive chain, metal parts and paintwork. It’s ideal to spray onto your chain to drive out moisture before you apply any of our brilliant Muc-Off chain lubes. Bike Protect doesn’t just disperse water after you’ve given your bike a good clean. It also prevents dirt adhesion between washes and reduces future maintenance time as well as helping reduce friction, wear and energy consumption.
Directions of use:
Step 1 - After washing your bike with Muc-Off Nano Tech Bike Cleaner, apply Bike Proect to disperse remaining moisture.
Step 2 - Wipe away any excess fluid and leave to dry.
*Just remember not to apply Bike Protect to your tyre treads and braking surfaces!
More Info

• https://muc-off.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=28
    Carbon Fibre Safe Our formula is Carbon Fibre safe!
  • https://muc-off.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=33
    MBUK Review "10/10. Exceptional, you won't find a better one than this."
  • https://muc-off.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=35
    Contains P.T.F.E. Our formula contains polytetrafluoroethylene (P.T.F.E) which greatly reduces friction, wear and energy consumption.
  • https://muc-off.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=102
    Safe on Matte Finishes This product is safe on all Matte finishes
  • https://muc-off.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=118
    Includes UV Dye Check for overspray on risk areas such as brake discs and tyres

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
he afedersin, o zaman tamam ben böyle bi ürünün olduğunu bilmiyodum, şimdi bildiklerimi tekrar bi gözden geçiricem ama coppertone dan iyi mi diyosun ?
helen çok tatlısın yaa :)

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
@NKurtuldu

Bu yoruma aynen katılıyorum. Yol bisikletinde karbon kadro ve maşa gerçekten yolu emiyor ve sürücüye rahat bir sürüş gerçekleştiriyor, ha şöyle bir durum oluşuyor çukurlara girdiğinizde ani darbelerde küt dile bir ses geliyor, çatlama var zannediyorsunuz ama aslında öyle birşey yok. alimunyum kadrolarda darbelerde ses gelmez, ayrıca alimunyum kadrolar sürücüyü uzun turlarda veya km. lerde çok rahatsız eder. yolun durumunu size hissettirir ve yaşatır.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@recep24ank

Şunu şöyle düzelteyim;

Karbon fiber, titreşim (darbe değil) sönümlemede aluminyuma göre daha avantajlıdır, evet.

Ancak mesela sadece maşası karbon fiberden mamul bir bisikletten, aynısının aluminyum maşalı olanına göre inanılmaz mucizeler beklemeyin.

O sönümleme farkını full karbon bir kadro ve hatta üstüne kaymak yarı karbon bir jant seti ile asıl hissedebilirsiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yyokes

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Hocam sadece alüminyum kadrolu bir bisiklette karbon maşa bile çok farkediyor. Hatta ben o yüzden özellikle konfor için karbon maşalı bisiklet aldım. Kadronun da karbon oluşunun özellikle sele'yi çok daha konforlu bir hale getireceğini düşünüyorum... Ama fiyatı ikiye katlandığı için alüminyum aldım...

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
corrateclerin alüminyum kalitesi nasıldır arkadaşlar? bi ton para verip 2016 modelini aldım ama kaynak yerleri pek traşlanmamış gözüme batıyor baya. aynı bütçelerde diğer rakiplere bakıyorum çok daha temiz kaynak yerleri ?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Battutaettanci O bir kalite kıstası değil pek takılmayın.Canyon'un Ultimate ve Endurace'de alü modelleri de öyle.Daha bir çok marka'da da öyle hatta.Çoğu marka üstüne düşmüyor tıraşlama olayı'nın çünkü görüntü dışında bir getirisi yok.Yani markalar'ın tercihine kalmış biraz.Eski bisikletimde o kadar iyi bir şekilde tıraşlanmıştı ki bakınca karbon sanıyordunuz.Lapierre önemsemiş ki yapmış öyle yani.Corratec önemsememiş ki yapmamış.Kısacası görüntü dışında bir artısı yok.

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Battutaettanci
yumuşatma ilemi kaynağı biraz zayıflatan bişey, üstelik yumuşatma yapacaksanız ona göre kaynak yapmalısınız, çok az marka daha estetik göründüğü için kaynak yumuşatma işlemine gidiyor, kaynağın izlerini görmek güzel bişey bence, yapan işçinin parmak izi gibi, eğer zımparalanırsa kaynak hataları da örtülebilir

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@I am the Uptown C.

@Tasogare

çok teşekkürler böyle içimi rahatlatan yorumlarınızı okuyunca bisikletimi daha çok seviyorum. [emoji846]

tameryc

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
Şunu da şuraya bırakayım.

Ayrıca güneş ışıklarının karbonu zayıflattığı düşüncesinin yanlış olduğunuda açıklamışlar.

nature_lover

Aktif Üye
Tepki
145
İsim
Nurullah Ulaşan
Bisiklet
Trek
@Tasogare
Kazalarini okudum cok gecmis olsun. Ancak kadroyu degil sanki vucudunu test ediyorsun gibi geldi. Insan vucudu karbon kadrodan daha dayanikli degildir. Allah korusun basina kotu bisey gelir

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@nature_lover
saol iyi düşüncelerin için ama kadroyu da test etmiyorum aslında, bilerek düşmüyorumda haliyle :) kendi limitlerimi zorlarken bazen yerde bitebiliyo :) kazada araç olmadığı sürece yaşarım gibi geliyo :)

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker
Bu arkadaşlar forumdamı kaynak belirtirmisin..marka karalamak gibi olmuş seninkisi

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@NewStyle
Saçmalamışsınız, ne alakası var. Forum demek zaten kişisel tecrübelerimiz demek. Her yazdığımızı kaynak göstereceksek akademik tez mi yazıyoruz burada?

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Konu geniş, mühendislik açısından çok derin mevzu, bisiklet tam bir mühendislik işi, işin dışında olanlar öyle göremesede, kadroda ki ufak bir açı farkı veya uzunluk karakterini tepe taklak yapar, kadroda 100 gr lık işlenmemiş ağırlık! istenileni verecekken vermez hale getirir bisikleti,konuyu ilk gördüğümde makale aradım ve fatique yani malzeme yorgunluğu anlamında hiç bir metalin karbon+matrikse yani karbon kompozitin eline su dökemediğini gördüm eğer üretim süreçleri ideal geçtiyse. Konu çok uzun benim için zamanım yok bende kalsın :D

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@NewStyle
KTM defence team :)
adam haklı ama kadro kırılırda fotosu çekilmez mi hiç :) en sevdiğim

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Tasogare Hocam foto var tabiki de onu göstersen bu kez de netten bulmadığınıZ nereden belli diyecek.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@ilker fotograflar daha önce internette paylaşıldı mi, ne yazınca bulabiliriz?

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeş işkenbeden atmayın laf olsun diye konuşmayın

@Tasogare