Karbon jant çatlağı ile ilgili fikir

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Sabah yaptığım sürüşte bir taşa çarptım . Jantım Campagnolo bora one tubular 50 mm profilli . Lastik patladı ve aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi jantta hasar oluştu . Sizce bunun tamiri olur mu veya ne yapmak lazım .Yardımcı olursanız sevinirim. DSC_9967.JPG DSC_9968.JPG

Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Edip Dinçer konuya bekleniyorsunuz :)
Edip karbon kadrosunu tamir ettirmişti. Tamir ettirdiği yeri sizinle paylaşırsa bir görüşebilirsiniz.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskişehirde bu işleri yapan bir esbike var. yamıyorlar birşeyler yapıyorlar bir onlara danışın derim.

(link)

Sitesinide vereyimde bir faydamız dokunsun.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ben kadromu Kaçkar Bisiklet Ortaköy'ün ellerine bırakmıştım.
Aydın Abi bisikleti Tuzla'da bir tekneciye yolladı. Kadronun çatlayan kısmını kesip, yeniden karbon fiber sarılmasını istedim özellikle. Öyle de yapmışlar.

Ancak jant seti konusunda bir şey diyemem. Onun tamiri daha zor olabilir.

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
@Nefer Seti
Resimde görünen dış hasar tamir yapılır gibi görünsede, iç bölümdeki hasar bilinmediğinden bu yanıltıcı olabilir. Özellikle jant, ön+arka maşa, aynakol, BB gibi direk kuvvet veya dönen aksam bölümlerde daha dikkatlı düşünmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
@Yılmaz Uyar Açıkçası görünürde çok bir şey yok ama içindeki hasar ne düzeyde onu bilmiyorum. Aklımdan geçici olarak tamir ettirip çember siparişi vermek geçiyor.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah sorununuza çözüm bulursunuz. Pahalı olan bu oyuncakların tamir bedelleri de ağır oluyor. Düzelmez ise kendinizi üzmeyin :)

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
@Nefer Seti

Yeni cemberle içiniz rahat, huzurlu kullanırsınız.

Tamir konusunda Calfee Design firmasıyla bir görüşün derim:
(link)

Unutmadan Campagnolo Bora orjinal mı?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
madem orijinal neden aldığınız yer ile iletişeme geçmiyorsunuz belki yarıdmcı olurlar,hatta capmangolo twitır hesabından bu resmi paylaşın anında dönüş yaparlar

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Evet ama nasıl yardımcı olacaklar ki? Kullanıcı hatası bir durum mevcut.
Ha ücreti mukabili tamirat konusunda yardımcı olabileceklerini kastettiyseniz astarı yüzünü geçmez mi acaba?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Uğur S.vala ben olsam şansımı denerdim sonuçta nasıl kulanıcı hatası,bisikleti sürerken oluşan bir durum,ben olsam campangolonun twitir hesabına resmi paylaşırdım kesin dönüş yaparlar diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Yukarıda saydıklarınızı yaptım , Hem Aktif pedal ile Jant çemberi için konuştum (sonuçta tel ve göbek sağlam), Campangolonun mail hesabına da durum ile bilgi sordum . ikisinden de cevap bekliyorum.
Bisikletin jant ile bu şekilde görünüyordu.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Jemberin kendi Campagnoloda 250€ ve bunun tamirini türkiyede belki para kazanmak icin yapariz diyenler olur ama almanyada bunu kesinlikle tavsiye etmiyorlar ve riski cok diye yapmiyorlar.
Bence tamir ile falan ugrasmayin direk 250€ ya birtane jember alin ve takin.

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Zor gibi ama müşeri memluniyeti adina ucretsiz degistirirler umarım.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Arkadan gelen takım Arabası yokumu ya bir el et hemen değiştiriyorlar.
Şaka bir yana karbonla sırf meraktan bir kaç parça yaptım ve bu tecrübeye dayanarak tamir olur ama eskisi gibi olmaz eskisi gibi görünecek bir tamirde iyi olmaz sadece kozmetik olur. Benim olsa ben tamir yolunu seçerdim ama sonuçta ben biner ve başarısız olursada benim sorumluluğum olurdu. Jantı 250€ eksik fiyata satıp alınan parayla yine profilli ama daha ucuz bir cant seçilip sadece ön olarak kullanmak bütçe zorlamadan hallolur. En temizi çember alıp değiştirmek hatta gönderip değiştirip geri almak.

Ayrica tamiri riskli yapan sadece Taşıma değil lastiğin yapıştırılması ve basıncı. Yapıştırılan yüzey daha çok yük taşır ve sanırım density daha fazla orada.

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
@Murat Cömez Bu dediğiniz fiyata çember nerede satılıyor , Ben Campagnolo sordum 700 civarı çembere fiyat söylediler .

jant ile ilgili hem Türkiyedeki satıcısı Aktif pedal çember için sordum sağolsunlar bugüne kadar 3-4 kere aradığım halde herhangi bir cevap gelmedi . Zaten Campagnolo merkezi Türkiye de her hangi bir bayileri olduğunu söylemediler beni uluslararası farklı ülkelerdeki Campagnolo pro bayilerine yönlendirdiler , bende Rodos bayisi ile konuştum ordakiler çember için 700€ komple teker için 650€ fiyat söylediler . @Tunç Tuncay arkadaşın yardımı ile ingiltere de bir firmaya gönderdik , iinşallah yakında gelecek , geldiği zaman son durumunu tekrardan yazarım . Özellikle bunu yazmadan duramayacağım ; Türkiye de Aktif pedal firmasından Campagnolo ürün alacakların iki kere düşünmesini tavsiye ederim.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Nefer Seti
Ben almanyada campa bayisiniden aldim ve 250€ + 7€ kargo verdim. Siz nereyi aradiniz bilmiyorum ama campagnolo bora komple jantinin teki zaten 700€ civara. Cember icin abartili bir fiyat.

maviox

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Mehmet Yılmaz
Bisiklet
Giant
Demekki jant karbon bile olsa hasar görebiliyor. En iyisi çift kat aluminium jant çemberi almak