Karbon fiber sele nasıldır?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Merhaba. Ebay'de

(link)

Bu linkte 100gr ağırlığında karbon fiber sele, Türkiye'ye kargo dahil 55 dolar. Ürün hakkında pek bir bilgi yok. Ürünü satan satıcı ve aynı ürünü satan satıcılar ile de temas kurdum, herhangi bir şikayet olmadığını söylediler. Aynı selenin 127mm genişliğinde olanı da var, yine aynı fiyat ve o da 90gr. Yarışlara katılmayan amatör kullanıcıyım. Bisikletimi hafifletmeye çalışıyorum. Tamamen karbon fiber olan selelerin kullanımı sizce nasıldır?

Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Rahatsız! Tamamen yarış için optimize edilmiştir, ki zaten kilo sınırı olan ürünlerdir... Tavsiye etmem.

• Beğen
Tepkiler: bozokaydin

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
M.Kaptanbaşı özelden mesaj atmıştınız, 50 mesaja ulaşamadığım için cevabı burdan yazıyorum. Ürünü yaklaşık 1.5 saat önce aldım. Başka bir satıcıdan da 145gr lık sele borusu alacağım. Deneyeceğim olmazsa satarım ya da arada kullanırım. Teklifiniz için teşekkürler.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Üstü tamamen sert mi bu selenin? Karbon desenli bir kaplama mı yoksa?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Satıcı tamamen karbon fiber olduğunu iddia ediyor. Üstü tamamen karbonmuş ve bir kaplama yokmuş. Ürün geldiğinde detaylı bilgilerini belirtirim.

• Beğen
Tepkiler: S26

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
dostum o seleyi alman görüntü açısından güzel ama sen tüm ekipmanını en üst seviyeye çkmişsen her şeye bu kadar özen göstermişsen ve hala bir hafileme yoluna gideceksen bu sele olmasın d derim... Carbon sele sert olur bisikletten soğutur adamı ne tayt ne d bişey rahatsızlık verir... Bence selle italia al ucuz diyip alma sakın derim ben

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Sele bisikletin en önemli noktalarından biri! Şansen 300gr'lık nuh nebiden kalma San Marco selemi değiştirmeye cesaret edemiyorum. Tipi kütük gibi ama öyle rahat ki!

Olay hafifletmekse size daha güzel bir çözüm önereyim; Seleyi ve sele borusunu tamamen sökün; 245gr daha hafiflemiş olur bisiklet hem de bedavaya! Sonuçta da rahatlık olarak aynı performansı alırsınız :D
Neyse şaka bir yana, rahatsız selenin nasıl olduğunu bildiğimden böyle diyorum; arkadaşın yukarıda yazdığı gibi "bisikletten soğutur adamı"

Efrahim ÖZCAN

Forum Bağımlısı
Tepki
358
Bisiklet
Trek
@bozokaydin

Neyse o zaman hayırlı olsun. Bisiklet üzerinde ağlamadan güle güle kullanırsın inşallah.
Bu arada dayanamayıpta satmaya kalkarsan eğer bu mesajlardan sonra ben alıcı değilim ona göre.:D

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Karbon sele borusu da aldım, komple bakalım nasıl olacak.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben karbon sele gördüm hiç rahata benzemiyor.ama kullanmak lazım tabi.

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Seleyi taktırdım. Bisikletimin resimleri şu linkte var:

(link)