Karbis-Kartepe bisiklet takımı

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet yeni topik hayırlı olsun.

önemli anektot
karbisin çalışan elemanları diğer gruplara katılınca gördülerki bizim ekibin çalışma disiplini farklıdır ,ayrıca performansı yüksek olan eğimlerde asla beklemez pedal kardeşliği karbiste geçerli değildir ,bu ekipte herkes kendi başının çaresine bakar tekeri patlasa bile asla motivasyonunu bozmaz ve ekibe yetişmek için tekerini onarır, çalışma disiplinimiz aynen profesyonel anlayıştır, biz sadece 50 km pedal kesmeyerek ve asla durmayarak tekerimiz patlasada anında değiştirerek ekibe yetişiriz, eskortumuzda yok, bu açıdan profesyonel anlayışa sahibiz ,100 km pedal kesmeden gitmek içinde derdimiz yok, bunu anca, bu ekip büyük ödül için yapar

tüzük, ekibin disiplin anlayışıdır

1- bu ekip 50 km pedal kesmeden gider çalışma sahası dudullu-göçbeyli,dudullu- teke 'dir
2- biz asla yemek ile antremanı karıştırmayız bilirizki antreman üstüne ağır yemek sakıncalıdır ,aynı gün olmaz,
3- antreman sonu evimizde protein yükleniriz,
4- geliştirdiğimiz metod verimli olmuştur bu erken yatıp kalkmak ,gece yarılarına kadar oturmamak ,vücud tam zamanında uykuya çekilecektir,
5- sabah kahvaltıları 1 saat öncesinden yapılır ,bu ekip 50 km durmadan bastığı için aç karnına asla antremana gelmez ,aç karnına gelenler ise tarafım tarafından uyarılmıştır,
6- neden karbonhidrat ,vücut karbonhidratları yakar sonra protein yağ,100 km 'lik bir antreman yapılacak ise bunun 50 km 'sinde basılacak asla durulmayacak ise bir gece öncesinden yüzde 70 karbonhidrat yüklenmenin bir sakıncasını görse idim size buradan yazar idim ama benim metabolizmam farklı olabilir, başkasında ne olur onu bilemem ,yalnış yaparak doğruyu öğrenirsiniz.
7- bu geçen pazar energeller bende yan tesir yapmadı 2 adet devirdim tek kullanın dediği halde ama uzun zaman sonra ne olur bilemem, fakat neticede energeller beni eğimlerde aynen uçurmuştur ,
8- performans olayı nankördür 3 ay bisiklete binmeyin değil 50 km 'de basmak 10 km gidemezsiniz uzun zaman çalışmış iseniz sorun az olabilir ama bu 50 km non stop olayı bence boşlamaya gelmez,boşlayan sonra toplayamaz 1 ay içinde toplama olabilir oda uzun zaman çalışanlar içindir ,
9- bizim kitabımızda eğlence yazmaz ,biz sele üstünde eğlenmek değil acı çekmeye talibimiz ve de bütün bisiklet gruplarından farklıyız ,nedenmi ,kim sürekli kartepe yapabilir o sadece karbisin işidir ,bu konuda iddalıyız ,kimileri face 'de tutturmuş dondurmacı ali diye bizde tutturmuşuz kartepe diye 203 km 'in hikayesi anca sahada yaşanarak öğrenilir,
10 -disiplin disiplin diyoruz ,bu disiplin herkesin üzerine düşeni yapmasıdır ,bu nedir ,bu ,iç lastiğini yanında taşımak ve pompasını ,ve de iç lastiğini anında değiştirip ekibe yetişmek durumudur, bu konuda bu ekip asla taviz vermeyecektir,
11- profesyonel çalışmaya aday isek ,50 km durmadan basmaya adayız demektir ,bu forumda hobisi bu olanları örgütlemekte isteriz ,foruma yeni katılan arkadaşlar olacaktır ,bu arkadaşlardan isteğimiz eğer bu tarz ,yani 50 km durmadan basıyorlar ise ,strava kayıtlarını bu topiğe koymalarında asla mahsur yoktur ,yeterki çalışma yapsınlar onların başarılarından feyz alırız,ve alkışlarız
12-kendimizi çok yükseklerde görmek herkesi küçümsemek gibi derdimiz yok ,ama bir derdimiz var tabi amatör bisiklet sporunu layıkı ile yapmak ,bunun için çalışmak ,bilgilenmek,doğru beslenmeyi araştırmak bisiklet sürüş tekniklerimizi sahada kesin olarak geliştirmek

karbis proje olarak geliştirilme durumunda şöyleki,kartepe bisiklet takımı formasını hak edenler erkan ben ve bahtiyardır ,forma aslanın ağzında olacak ,bu ekibin dışında başkalarının 203 km 'lik kartepe turu dikkate alınacak ,onların derecelerinede bakacağız ,istanbuldan kartepe rekoru aytekin erzana ve recep bozkurta aittir,avrupa yakadan çıkarak izmite gelerek iki kez maşukiye rampasını alarak istanbula dönmüş iki adet ultra yol bisikletçisi bizim tarafımızdan daima hatırlanacak ve takdir edilecektir,biz kimseyi zorlamayız, burada kartepe bisiklet takımı formasını isteyenler kesin olarak ekip ile çalışma durumunda ,bura dudullu-göçbeyli (50 km ) ve dudullu-teke (58 km )burada asla pedal kesilmeyecektir, tekrarlıyoruz ,50 km pedal kesmeden eğimli güzergahlarda çalışanların starava kayıtları bizim için önceliklidir

(link)

1- erkan közen 50 km derecesi -2 saat pedal kesmedi-yol
2- kerim mtb - 2 saat 3 dakika
3- furkan -2 saat 7 dakika city bike
4- kudret hibrit karbon 28
2 saat 5 dakika

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
erkan 22 kasım miladi takvim artık kartepe bisiklet takımı kuruldu ,kısa adı karbis,
forma arkasına karbis yazacak alta kartepe bisiklet takımı bi örnek sana bi örnek bana ve bahtiyara turuncu renk hakim olacak rabobank formasına benzeyecek .öne ise sol köşeye kalp hizasına karbis yazacak ,evet artık takımın ismi bence sağlam oldu ,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
yeni topiğimiz hatırlı olsun evet kartepe bekle geliyoruz seni devirmeye.Kudret abi turuncu forma tam bana göre benim bisiklet turuncu biliyorsun güzel olacak ilk turu sabırsızlıkla bekliyorum

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yeni grup hayırlı olsun abiler. hafta içi çıkmayı düşünüyorum kartepeye yoğun kar altında 20cm olmuş kar kalınlığı tek endişem lastiklerin kayması ve iniş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

bahtiyar dostum,2015 ocak ayindan itibaren formalar hazir sen ben ve erkan kartepeyi bu forumda istanbuldan alanlar biziz.

@Melih Çolak

melih dostum bizi resimsiz birakma .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet erkan sen takiptesin keza kerim ,furkan emekliye ayrıldı herhalde takipten vazgeçti,

(link)

30 kasım hava iyi rüzgar önemsiz,,,tabi süpriz yapmaz ise.

karbis,kartepe bisiklet takımı,

1- yeni katılacak arkadaşların 50 km 'de durmadan yapmış oldukları sürüşlerin strava kayıları bu ekip için önemlidir ,özellikle eğimli güzergahlarda
2- ekip ,mtb 'lileri asla dışlamaz,yeterki performansları yüksek olsun
3- bu ekip bisikletler arasında asla ayrım yapmamıştır,mtb 'nin yeri bellidir ve yol bisikletinin ,geçmiş tecrübelerime dayanarak uzun yolda mtb bana traktör hissi vermiştir hele hele dişli tekerler asfaltta hiç gitmemiştir,
4- cyclo cross lar benim sitilim olup bu bisikletler ile hem düz toprakta hemde stabil yollarda gitme şansını yakalarsınız
5- özellikle tavşanlı yolu mtb ve cyclo için uygundur
6- kartepe antremanları iki etapta olacaktır birinci etap 50 km ile dudullu-göçbeyli burada asla durulmayacaktır ,ekibin almış olduğu dereceler iyidir ,starava kayıdı yukarıdadır özellikle erkanın yol bisikletinde aldığı derece dikkat çekicidir .daha iyisini yapacak yol bisikletçisi arkadaşlar var ise ekibe bekleriz ikinci etap ise 58 km ile dudullu-tekedir
7- sert kurallarımız vardır bunlar sürüş esnasında tekeri patlayan anında değiştirecek ekibe yetişecektir,bir başkası durmaz bunun nedeni süratten keserek durmak vücudun soğumasını beraberinde getirir ,
8- bu ekip amatör bisiklet sporunu icra etmeye çalışmaktadır,bu ekip asla profesyonel bi ekip değildir ama kuralları ile profesyonel anlayışa sahiptir,
9- profesyonel ekipte eskort aracı olur ve antreman sırasında 100 km asla durmadan sürücüler basar ,bu ekip bu anlayışta değildir sadece 50 km 'de durmadan basar ,
10 -bu ekip yarışlara katılıp katılmama konusunda serbesttir ama gerek erkan gerekse ben hiç bi yarışa katılmadık ,bunun nedeni ise verilen ödüllerin düşük olmasıdır ,bu ekip emeğe saygılıdır ,bu ülkede bisiklet yarışlarına gereken maddi kaynağın verilmediğininde farkındayız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

erkan hava iyi ,sen o.k dersen bakarız,yalnız sabah ayaz var ,saat 09.00 da çıkış yaparız.(dudulludan )

(link)

evet etap belli kriterin belli ,5 dakika takdın bana,bu sonuçları egale etmeninde zati anlamı yok bu sonuçlar bize yeterde artar bile .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan Közen

erkan apartmanda faliyetler çoğaldı artık ,bu pazar gene toplantı olacak saat 12.00 de ,evet önümüzdeki haftadan sonra 10 aralıkta sözleşme olacak ve 10 ocakta benim hesaba para yatacak bu vesile ile benim yeni kiralık yerlere bakma durumum olacak, keşif yaptık ideal tepe-küçükyalı-ve altın tepede uygun fiatlar var ,büyük olasılıkla altın tepeye taşınacağım ,bostancıya yakın olacağım ,

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Bu pazar sanırım göçbeyli yapıcam tek başıma aydos ve ömerlide bir kaç kez köpekle karşılaştık sayıları 3 4 taneydi yanımda mama vardı verdim sustular göçbeylide bir arkadaş kalabalık köpek grubuna yakalandım dedi bisikletten inmeden bastım kaçtım dedi siz hiç karşılaştınızmı o taraflarda kalabalık köpeklerle. gerçi ben önlemimi aldım yanımda mama taşıyorum

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Ç.

(link)

cem bey ,
erkanın stravasına bakın güzergah budur burada pedal kesmeden devam edin ve starava kayıdı tam olsun derecenizi merak ediyoruz ,ayrıca bu etapta çalışarak kartepe için hazır olabilirsiniz yeterki saat 04.00 de evden çıkarak bizim gibi eskihisara ulaşın bizimle olmanız şart değil aynı gün aynı güzergahta oluruz ,bizim etap eskihisardan topçular olup oradan suadiye köydür ve akabinde kartepe oteldir iniş aynıdır dönüş ise yalova olacaktır tabi daha erken konuşmak için ,ama bilinki bu topik kesin kartepe topiğidir ve çalışma hazırlanma yeridir ,evet size şunu söyleyeceğim bu etapta dudulludan hareket ile ömerliden inerek 6 adet eğimi aldıktan sonra kömürlük köye gireceksiniz ,ve akabinde kervansaray ve bıçkıdere ve bıçkıdereden sonra gelen çetin eğimlerde olacaksınız bu etapta çalışın 50 km pedal kesmeden gidin ve kesin starava kayıtlarınızı buraya koyun kötü derecede alsanız koyun ,önemli olan çalışmadır bu etapta çok çalışmaktır biz burada erkan ile çok çalıştık,
sadece kömürlük köyde zararsız bi köpek var havlar ama saldırmaz ,köpekten kaçmayın köpek korkunuzu yenmenizi size daha önce söylemiş idim ,yanınıza mama alın ve köpekleri kesin besleyin bunu ne kadar çok yapar iseniz köpekler sizi tanır ,evet göçbeyliye kadar köpek yok ,yalnız taşdelen su dolum tesisinde son derece tehlikeli bi köpek var bu köpeğin kafasına saçma sıkmışlar insanları pek sevmiyor ama sürekli zincirli ,şunu asla unutmayın biziz suçlu olan asla köpekler değil ,insan olan ise köpektir meseleye böyle bakınca psikololjik olarak rahatlarsınız ,kudurmuş köpeğe yapılacak bi şey yok tabi o ayrı mevzu ,evet ben çok besledim göçbeyliden formulaya gelirken onlarca köpeği 2 hafta önce gene besledim
üstelik tek başıma idim 50 köpek var idi orada ,tam formulaya gelirken yanımda getirdiğim şiş tavuklar ile besledim onları,
zati orada sürat yapılmıyor esas sürat yukarıdaki etapta olmakta burada ciddi köpek sürüsü yoktur,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet erkan durum berbat ,etaptan uzak kaldıkça kaslar peynire dönecek tehlike buradaki bu normal , treynırımız yok senin vardı galba,zati geçen senede kasmadık olayı, ben koştum pazarları,kaslar kuvvetlensin örneği,
bu pazar hava bence gene geçit vermeyecek artık aralıktan ve ocaktan ve şubattan bize fayda yok ,marta bakarız ama geçen senede aynı idi anca mart sonu havalar eh düzelmiş idi ,bu arada turneler başlayacak bakalım ,artı pazarları konser dinletisi olabilir tabi gece ,bu nedenle yorgun argın konserede çıkılmaz sana buradan mesaj atarım duruma göre,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

evet erkan uzun bi ara oldu ama bu arada havayıda kolluyorum ,,14 aralık güneş var hazır olur isen seni saat 09.00 da dudulludan alırım ama yok dersen ben bu pazar başka bi rota yaparım ,,,rüzgar önemsiz,,

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
kudret abi senden gurur duyuyoruz seninle sile gitmek beraber pedallamak nasip olmustu :D bu enerjin bizler icin ilham kaynagi abi hayirli pedallar olsun gorusmek uzere bir turda

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erkan_harman

erkan sağol ,teşekkürler yola devam durmak yok pedallayacağız gittiği yere kadar .

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kudret abeyy nasılsın, havayı kolluyoruz oda bizi kolluyo açmadı gitti bi pazar, sınavlarda geçti güzel olsunda bu pazar bi stres atalım :)

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerim A.

iki olasılık var birincisi erkan gelir ise oradayım ,sen gelir sen şık olur ama son anda bi pürüz olur ise sorun etme ,ama erkan gelmez ise ben herhalde çamlıca tepesine doğru bi çıkarım sıcak salep içerim .maksat eğim olsun ,bu arada erkanda form düşüklüğü olabilir ,bu pazar zati erkan gelsede 50 km non stop olmayabilir erkan epey ara verdi derece kötü olabilir,bana gelince bendede düşüklük olacak hali ile 15 gün binme gerilere düşüyoruz,gerçi acelemiz yok biliyorsun bu topik kartepe için ve o da mayıs 2015 de,,

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.