Karbis Eymir’de

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuncer Bayık tarafından paylaşıldı.

 1. Tuncer Bayık

  Tuncer Bayık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  320
  Şehir:
  SİVAS
  Seviye:
  Selam bisiklet dostlarım,
  Geçtiğimiz Pazar için hafta ortasından niyeti bozmuştuk zaten. Çünkü iki hafta öncesi Ankara’ya giden bir miting otobüsüyle gelmiş ve Erdoğanlar’a gitmiştik.Otobüsün dönüşüne yetişebilmek için ancak birkaç saat fırsatımız olmuş, bu arada yarım saat bisikletçide takılıp ancak Görkem ve Sefa ile tanışma imkanımız olmuştu. Bu gelişimizden hiçbirşey anlamamıştık. İçimizde bir ukte kalmıştı ve bu olmadı,mutlaka daha rahat bir zaman ayırarak yine gelmeliydik. Aklımızca o seferde de Delta’ya uğrayacaktık. Ah Delta ,niye pazarları açmıyorsun? :mad: Tur dönüşü uğradığımızda kapıdan dönecektik. Pazar günü için Ömer Görkem’le görüşmüşler ve sabah 8 gibi bizi bekleyeceklermiş. Kış zamanı günler kısa olunca vakti iyi kullanmak için erken çıkmalıydık yola.Sabah 5 otobüsüne binmek üzere kalkacaktık. Sabah 3’te telefonumun alarmı ben dirensem de KALK diye bağırmakta ısrarcıydı. Benim uzun bacaklı “Corra” da (28” Corratec) aşağıda dünden bütün hazırlığını yapmış beni bekliyordu. Kendisi Almanya doğumlu olup, evvelki sene İstanbul Beşiktaş’ta güngörmüş bir hanenin yanına getirilmiş. Kendisini geçen sene görüp beğenmiş ve İstanbullara kadar gidip almıştık. Uzun boylu ve ince bacaklı (700x42) “Corra”mı mavi ağırlıklı canlı renklerinden dolayı beğenmiştim. Uzun bacaklıların adımı da büyük olur. Uzun yolda avantajlı olur diye uzun yol arkadaşı olarak aldık kendisini. Ancak, emektar diyemeyeceğim ama eski dostum “Gia” kadar tabanları sağlam sayılmaz. Tabanları ince ve narin olduğundan yoldaki dikenleri hemen hisseder ve o da can acısıyla bana kızıp indirir beni. Dikeni çıkarıp gönlünü alması 15 dk yı geçmez ve hemen barışıverir. Ama bacakları uzun olduğundan uzun yollara hep onunla çıkarım.50km ye kadar mesafelerde de eski dostum “Gia”yı bırakamam. (97 model cro-moly Giant Acapulco-Alivio donanımı ile 12 yıldır tık yok maşallah)
  “Corra” o gün de sabırsızlıkla beni aşağıda bekliyordu. Benim ve onun için gerekli her şeyi almıştı sırtına. Ömer’le buluşmak ve bir sabah çorbası içmek için Fabrika girişindeki ünlü çorbacımızınyolunu tuttuk. Yakın ve iniş olduğundan iki dakikada vardık çorbacıya. Lambalarını söndürdükten sonra çorbacıdan çıkan gruptan biri çakırkeyf bir tavırla (bilemem artık sabah sabah! ) lambası yanıyor deyip, “Corra”nın lambasında düğme aramaya , bu bahaneyle incelemeye koyuldu. Tepesinde beklediğim için gitti sonra. “Corra”nın yabancı olduğunu sabahın köründe bile millet fark ediyordu.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Ömer’in çorbacıyla muhabbetinden onun sık sık buraya geldiği belliydi. Vakit daha vardı.Çorbacıdan sonra “caddeyi bir turlayalım mı?” demez mi Ömer! “Git Allah aşkına sabah sabah” dedim. Demek ki henüz açılmamışım. Hava da soğuk! Ben Ankara’da nasıl dolaşacağımı düşünüyorum bu havada! Terminale girdik ve otobüsün gelişiyle iki bisikletli otobüse yanaştık. Muavin bi göz attı !!! Tedirginleşti. “Bu bisiklet de mi var?! “ derken henüz ikinciyi görmüyor. İkinciyi de biz gösteriyoruz “Bu da var” diyerek korka korka ! “Nasıl sığacak, nereye koyacam, nasıl konacak bunlar!?” diye klasik otobüs-bisiklet muhabbeti. Ters çevirdik olmadı. Önleri söktük. Tamam işte oldu. Bune telaş derken “parasını alırım” lafının geçtiğini hatırlıyorum. Ömer’de doğuştan gelen bir kabiliyet ile muavinle anlaşıp işi bağlayıverdi. “Biz federasyon üyesiyiz, bunun için hiçbir yerde ücret ödemeyiz biz” demiş. Yalan da sayılmaz. Lisanslarımız var ya! Federasyona kayıtlıyız işte! Otobüste de uyuyamıyoruz. Çenemiz hep bisiklet muhabbeti açıyor. Halbuki aynı yerde çalışıyoruz. İşten de konuşulur ama hiç konuşmayız. İzi Görkem’le Sefa karşılayacakmış. Aşti’de indiğimizde terminalin büyüklüğünden birbirimizi bulmamız kolay olmadı.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Ankara’ya daha önceleri gelmeme rağmen tek olmadığımdan ve hep biri arabayla alıp dolaştırdığından halen bilemiyorum Ankara’yı. Bildiğim kadarıyla Aşti’den Atatürk Orman çiftliği’ne gidecektik. Önce su tedariki için bir benzin istasyonunda mola.

  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/2837/ey5dc7.jpg

  [​IMG]

  Uzun bir yol katettik. Biraz rampa da var. Rampa da birhayli uzun sürdü. Buna rağmen samimi, candan kardeşlerimle bu geziyi paylaşmak pedallamak olağanüstü zevkli ve gurur verici.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Atatürk Orman Çiftliği’nin ufak bir kapısına varmıştk artık. Demir bir bahçe kapısının ardı bambaşka ,tertemiz, insanı dinlendiren bir dünyaya açılıyordu.

  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/7940/ey11tb0.jpg

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Çöl kenarındaki deniz misali. Daha doğrusu çöl ortasında bir vaha. O keşmekeş trafik, gürültü ve bütün soğukluğu ile insanı çeviren ve sıkan beton kaleler, homurdayarak saldıran demir canavarlar ve insanı zehirlemeye çalışan hava birden kaybolmuştu. Sessizlik, sakin ve huzur verici kuş sesleri, insana yaşama sevinci veren yeşil güzellikler ve insanın gözünü dinlendiren derin bir dağ ve göl manzarası etrafımızı sarmıştı. Cennete mi geldim diye düşünüyordu insan. Cea la vie (doğrudur umarım) – se la vi İŞTE HAYAT BU ! Arabanın (demir canavarın) içinde buraları gezemezsin. Gezsen de bu tadı alamazsın kardeş !!!
  Göle varmak da kolay değildi elbette. Güzellikleri elde etmek varmak zordur, zahmetlidir. Kötüleri elde etmek, kötülere ulaşmak da bir o kadar kolaydır. Gölün yolu dik, virajlı ve de yer yer bozuk patika idi. Düşüp kafayı gözü yarmanın muhtemel olduğu tehlikeli bir iniş. Frenleri zayıf olanlara asla tavsiye edilmeyecek bir yol. İnerken arkamızdan gelen iki bisikletlinin yanımızda durmaları ile tanıştık kendileriyle. Bunlar SDS ekibinden arkadaşlar.

  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img179.imageshack.us/img179/6529/ey14gs4.jpg

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. #2
  Tuncer Bayık

  Tuncer Bayık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  320
  Şehir:
  SİVAS
  Seviye:
  Etrafındaki düz asfalt yolda zevkle devam ederken Delta ekibinden arkadaşlar da selamlayarak bizi geçtiler. Ne diyeyim ! Millette “kondisyon” diye bişey var. O da bizde yok ! Fatihler büfeye gideceklerini söylemişlerdi ama o büfe bu büfe derken kimse yok. Az daha gidelim. Gittik gittik derken nihayet. Arkadaş, büfe tam anlamıyla profesyonel bisikletçilerinlokali haline gelmiş.

  [​IMG]
  http://img513.imageshack.us/img513/ey22yq4.jpg/1/w640
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/2261/ey23od3.jpg

  http://img5.imageshack.us/img5/ey23od3.jpg/1/w640.png
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/3114/ey24we2.jpg

  http://img6.imageshack.us/img6/ey24we2.jpg/1/w640.
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/5048/ey25iv4.jpg

  [​IMG]

  Ne kadar güzel ama. Bir hoşuma gitti ki sormayın.Hepsiyle bire bir tanışma fırsatı olmadı elbette. Bu sevindirici buluşmanın ve molanın ardından çoğu yoluna devam etmek üzere ayrıldılar. Biz de kılavuz kardeşimiz Görkem’in önderliğinde TRT yokuşunu çıkmak üzere yola koyulduk. Bizimle beraber o yoldan gidenlerle birlikte sanırım 7 kişi olmuştuk. Bunlardan Kadir (Deli Kadir) ve arkadaşı yol bisikletçisi ve millilerden. Bisikletlerini de yenilemişler.Tekrar hayırlı olsun diyorum. Görkem rampanın bisiklet elimizde çıkılacak kadar dik olduğu konusunda bizi uyarıyor. Ben de “yok yahu daha neler” diyorum (içimden).Rampanın başındayız. Tepe görünmüyor.Yola bakıyoruz,ama önüne değil sanki gökyüzüne bakıyorsum. Böyle uzun ve dik bir rampa görmedim şimdiye kadar.

  Ama inat değil mi! Yolun 4’te 3’ünü sanırım inmeden bisiklet üstünde çıkmışımdır dil bir karış dışarıda ! Sonra pes!!! Kadir’i bile geride bırakmışız.!

  [​IMG]
  http://img13.imageshack.us/img13/ey27db8.jpg/1/w640.png[/IMG
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/2150/ey28xt8.jpg

  [​IMG][/
  [​IMG]
  [​IMG][/

  Bu nasıl olur? Yokuş yukarı arabaları bile sollar vaziyette çıkan insan nasıl geride olur!? Bisikletine nazar değince olur. Çık yukarı, in aşağı zevk yaparken nazar deydi ve zinciri Kadir’in acı gücüne dayanamayıp koptu.

  Gavurlar Kadir’e göre bisiklet yapamamışlar. Benim “Corra”mın yanına aldığı zincir pensesi Kadir’e nasip olmustu. Barış Manço’nun şarkısındaki ceket misali ya nasip deyip aldığımız aparat nasibini bulmuştu.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Valla Kadircim, Allah senden razı olsun. Her musibette bir hayır vardır derler ya. Doğrudur bu. Senin sayende millet bir nefes aldı, dinlendi.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][/URL

  Millet bu arada toplandı. Dinlendik artık hadi yola devam. Çıktığımız rampanın birazını TRT’yi geçince indikten sonra şehrin kalabalık ve tehlikeli trafiğine dönmüştük. Gerçekten büyük bir tehlike olduğunu daha sonra yaşayarak göreceğimizi bilmeden Aşti’ye doğru pedal çevirmekteydik. Kadirler kopmuş ilerden gidiyorlardı. (Aksi düşünülemezdi, hatta biz belki frenliyorduk onları) Bazı tek sıra bazı ikili ilerlerken bir ara Ömer’le yan yana geldik. Soldan akan trafik nedeniyle yaklaşınca gidonlarımızın takılması dengemizi bozdu. Yolun solunda ve trafik tarafındaydım ve dengeyi kaybedince gidon sola doğru yönlendi ve dengemi kaybederek ana yolun tam ortasında kendimi yerde buldum. Ömer de olduğu yerde düşmüş ancak o hemen kalkarak yanıma koşmuş.Yere düştüğüm an “TAAAK” diye bir ses duydum. Bu ses kafa yarılması sesine benziyordu ama ben zaten bir şey hissetmeden kalkmıştım ayağa. Bu ses benim kafayı asfalta vurmam sonucu kaskın kırılma sesiymiş.Kaskın kırılmış olduğunu görünce anladım bunu. Yerden kalkarken de bana doğru gelen kamyona yavaşlaması için işaret yapmaya çalışıyordum. Zaten yavaşlamış,arkasındaki trafiği de yavaşlamasına sebep olmuştu.Arabaların da onun engelinde geride kaldıklarını fark edince panik yapmadım ve sakince “Corra”yı da alıp yoldan çekildim. Kask,ödediğim paranın karşılığını fazlasıyla vermişti. Orada beyin travması bile geçirebilirdim. Allah’a şükürler olsun,tedbirimizi aldık,Allah da bizi korudu. Trafikte o an için yavaş gelmekte olan bir kamyon ve hızlı arabaların ise onun engelinde geride kalmış olmaları da Allah’ın ayrı bir lütfu. Kadirler de dönmüş sağolsun. Arkadaşlar defalarca “iyi misin?” dedikçe iyi olduğumu söyledim ama ben de çok korkmuştum ve belli etmemeye çalışıyordum. Bir an onların ısrarlı soruları karşısında “acaba, varmıdır bir iç kanama bende” diye düşünmedim değil. Ama kafayı doğrudan vurmuş olsaydım olabilirdi. Ama darbeyi hiç hissetmedim bile kask sayesinde. “O zaman endişelenme” dedim kendi kendime.Kask “Çat” diye kırılarak kendini feda etmişti. Belli etmedim o an ama ondan sonrasında yol boyunca içim sürekli titredi. Korkmuştum ben de. O kazadan benim “Corra” da nasibini almış, ancak hasarla çıkmıştı kazadan. Arka ayağını burkmuş yalpalamaya başlamıştı. Arka 8 çiziyordu giderken. Ama fedakar cefakar arkadaşım patlaklardaki nazı göstermeyerek otobüse kadar dayanacak ve beni eve kadar götürecekti. Yolda Delta’ya uğradık. Belki oradaki amcaları bacağındaki burkulmayı tedavi eder diye ama ne yazık ki kapalıydı. Biz de o sırada ürünleri inceleyecektik. Neyse nasip değilmiş dedik ve saatlerdir bağıran ama bize bir türlü söz geçiremeyen midelerimizin ısrarlarını artık kulakardı edemez olmuştuk. Benim kızımın siparişini de aramak ,hem de yakıt almak için AnkaMall’a doğru ilerledik. “Corra” ayağındaki burkulmadan dolayı inişlerde hız yapamıyordu. Korka korka vardık AnkaMall’a. Orada Karabük’ten Ankara’ya yeni transfer ettiğim Onur, bizimle buluşacaktı. Ankara’yı da henüz bilmiyordu. Bilseydi zaten Eymir’e gelecekti. AnkaMall’ı dolaştık.Onur da geldi.

  [​IMG]
  http://img21.imageshack.us/img21/ey36yj6.jpg/1/w640.png
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img177.imageshack.us/img177/1533/ey37gg0.jpg

  [​IMG]
  [​IMG]
  http://img17.imageshack.us/img17/ey38jc6.jpg/1/w640
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/8407/ey39vo4.jpg

  http://img23.imageshack.us/img23/ey39vo4.jpg/1/w640.png[/
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/2767/ey40pv9.jpg

  http://img509.imageshack.us/img509/ey40pv9.jpg/1/w640.png
  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/8503/ey41hg9.jpg

  http://img155.imageshack.us/img155/ey41hg9.jpg/1/w640.png[/

  Midelerimiz de iki lokma yiyince sustular. Saatlerdir yaygara,bir avuç üç-beş lokma için miydi !? Üç beş saat sonra doyduklarını da inkar eder bu mideler. Çok nankördürler. O an için midelerimizi de sevindirdikten sonra ayrılık vakti gelmişti.
  Onur’la vedalaştıktan sonra Görkem ve Sefa ile de tekrar bir Ankara yapma sözü ile ayrıldık. Öme’le ben de tekrar Aşti’nin yolunu tuttuk. Otobüs doluymuş. Bir saat sonrasına bilet alarak üst kattaki bekleme yerlerindeki alü. banklara uzanıverdik. Bisikletleri otobüse koyarken bu kez hiç uğraştırmadılar bizi. Bu nedenle Safran Turizm’e teşekkür ediyorum.(Ankara’ya gelirken Avrupa ile gelmiştik) Daha önceki otobüs tecrübelerimde de Safran hiç problem çıkarmamıştı.

  [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/4809/ey42kx2.jpg

  [​IMG]

  Bu sefer otobüsün Karabük’e varması çok uzun geldi bize. Yorgunken hiç çekilmiyor otobüs. Oturuyor olsan bile. Yataklılarını yaparlarsa o olur işte! Tesadüfe bakın ki benim o gün yaşadığım kazanın ardından otobüsün televizyonundan bir haber duyuyorum. Hemen uyumakta ve hatta horlamaya niyetli Ömer’i de uyararak haberie bakmasını söyledim. Alanya’da bir bisiklet yarışında gerçekleşen kazayı gösteriyor ve sağlık tedbirlerinin alınmadığının altını çiziyordu haber. Seyrederken üzüldük. Ben ayrıca ambulansın bulundurulmamış olmasına kızdım. :boese157: Çünkü ben de Karabük’te federasyon temsilcisiyim ve biliyorum ki böyle bir organizasyonda valilik,emniyet ve sağlık haber edilir. Gelmedilerse başlatılmaz. İşin aslını bilmek lazım ama bir ihmal var ortada. Oradaki kazanın oluş şekli de benimki gibi.(klasik bir sebep) Kazalar her zaman muhtemeldir.Önemli olan şahsi ve kurumsal,mikro ve makro tedbirlerin alınmış olmasıdır. O arkadaş kafayı kurtardı. Ama onunla bitmiyor. Ambulansın olmayışı, onun boynundaki muhtemel bir kırığın olumsuz taşıma koşulları ile ölümüne veya boyundan altının felç olmasına neden olabilir. :Skull-175 YARIŞMACI ARKADAŞLAR. KATILDIĞINIZ ORGANİZASYONLARDA EMNİYET VE SAĞLIK TEDBİRLERİNİN ALINDIĞINDAN EMİN OLUN. ÖZELLİKLE AMBULANSIN BULUNDUĞUNDAN EMİN OLUN. YOKSA YETKİLİLERİ UYARIN VE YARIŞI BAŞLATMAYIN !!!
  Neyse,otobüsümüz 9 gibi sağ salim Karabük’e varmış biz de evlerimizin yolunu tutmuştuk.
  Çok keyif aldık bu geziden ve çok da memnun kaldık arkadaşlıklardan. İşin özü ve ruhu burada zaten. Çok kaliteli ve kalıcı dostlukların kazanıldığı bir spor ve eğlence. Büyük bir tutku bu (bisküit değil ama!)
  Bütün forum arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sizleri seviyorum.
   
 3. serdar gültekin

  serdar gültekin Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.108
  Beğeniler:
  1.264
  Şehir:
  ankara / söğütözü
  Seviye:
  çok güzel anlatmışsınız. inşallah bir daha ki gelişinizde ben de müsait olurum da birlikte turlarız.
   
  Tuncer Bayık ve Mert Kabtan bunu beğendi.
 4. AydınGünaydın

  AydınGünaydın Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.129
  Beğeniler:
  1.516
  Şehir:
  Erzurum(Aşkale)
  Seviye:
  anlatımın çok güzel ve okuması eğlenceli. paylaşımınız için tşkler.
   
  Tuncer Bayık bunu beğendi.
 5. hakın

  hakın Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  tuncer abi süper olmuş ya, bi dahaki sefere beraber gidelim ;)
   
 6. Görkem Kılınç

  Görkem Kılınç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.458
  Beğeniler:
  1.739
  Şehir:
  Ankara / Keçiören
  Seviye:
  Abi Orman Çiğliği yazmışsın Eymir'e gittik ya neyse, gidilen yer önemli değil yaşanılan anlar önemli değil mi ??:cool:
   
  Mert Kabtan bunu beğendi.
 7. #7
  Tuncer Bayık

  Tuncer Bayık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  320
  Şehir:
  SİVAS
  Seviye:
  :D Kardeş,çaktırma! :27: Neyapiim. Bilmiyom ki oraları ,dedim ya zaten. :bilmiom: İdare ediverin gari.
   
 8. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  çok güzel bir gezi olmuş farklı bir çalışma paylaşım için teşekkürler
   
 9. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Harika bir gezi olmus. Fotograflardan özellikle su yolun dalga dalga göründügü fotografa bayildim. Ne tatli olur orada yüklenmek :)
   
 10. omerkabul

  omerkabul Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  137
  Şehir:
  karabük
  Seviye:
  güzel olduu:D :D bu hafta da zonguldakkk var gelmek istiyen varsa gelsin bizimlee yağmur yagmassa:D saygılarım la ömer kabul:) :in:
   
 11. Mert Kabtan

  Mert Kabtan Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.439
  Beğeniler:
  1.583
  Şehir:
  Ankara/Yenimahalle
  Seviye:
  Halil abi sen gel oraya trafiğe bile kapatırız :)

  Şaka Bir yana ANKARA ya sizleri de bekliyoruz
   
 12. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Büfede toplanan PRO bisikletçilerden biri de bendim :D Gerçi bırakın para kazanmayı, ben sponsorluk yapıyorum bisiklet firmalarına :D Çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Bir daha bekleriz. Bu sefer erken haberimiz olsun, daha kalabalık bir grupla turlarız.
   
 13. Güney Tuncer

  Güney Tuncer Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.674
  Beğeniler:
  2.817
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Bazen sabahları o yolu kullanarak işe gidiyorum :) Eğmir arazisi biz Ankara'lılar için gerçekten bulunmaz bir fırsat.
   
 14. Güney Tuncer

  Güney Tuncer Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.674
  Beğeniler:
  2.817
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Oradakilerden biri de benim ama hangisi bilin bakalım ? Serdar sakın tüyo verme :) Bu arada yanılmıyorsam bir sonraki turda seni karbon bir bisikletle göreceğiz :D Hadi bakalım şimdiden hayırlı olsun.
   
  Serdar TEBER bunu beğendi.
 15. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Abi yok, kendime hakim olmaya çalışıyorum, "Elimdeki bana yeter" diye kendime telkinde bulunuyorum. Ama bu sene olmazsa seneye kesin Scale 10 :rolleyes:

  Görüşürüz
   
 16. #16
  Tuncer Bayık

  Tuncer Bayık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  320
  Şehir:
  SİVAS
  Seviye:
  :in: :in: :in:
   
 17. irfancan

  irfancan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  559
  Beğeniler:
  696
  Şehir:
  söke
  Seviye:
  Heyecanlı bir macera olmuş ama aynı zamanda güzel.
   

İlginizi Çekebilir

20160805_132318.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
4.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
group-riding-143.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....