Kararsızım Sedona 321 Alayım mı?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar..

Erzurum'da yaşıyorum. Bildiğiniz gibi bölgemiz iklim ve coğrafya açısından biraz zorlu... Geniş düzlüklere sahipten, uzun iniş ve çıkışlarda barındırıyor. Özellikle Erzurum, Karadeniz güzergahı uzun iniş ve çıkışlara sahip.. Şu an dağ bisikletine sahibim. Ancak şehiriçi ve haftasonu turları için bir şehir/tur bisikleti almayı planlıyorum. (Haftaiçi günlük 15-20 km, haftasonları 100-150 km yol katetmeyi planlıyorum)

Bütçem 700-800 TL (daha fazla üzerine çıkamıyorum)

Araştırmalarımda en makul bisiklet bana Sedona 321 gibi geldi. Sizlerinde görüşleriniz benim için çok önemli.. Bütçem doğrultusunda bundan daha iyi başka marka/model önerileriniz var mıdır?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)

(link)

Scudo

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
Tercihiniz gayet güzel aslında. 321 benimde tur bisikletimi almadan önce aklımda olan 2. alternatifti. Pişman kalacağınızı düşünmüyorum. Hatta bu bisikleti Erzurumun zorlu koşullarını göz önünde bulundurarak cyclocross haline dönüştürmenizde mümkün olabilir. Forumdan bir arkadaşımızın yaptığı çalışmanın linki aşağıdadır.

(link)

321 yerine başka tur bisikletlerine (örn: trek fx 7 serisi veya scott sub ve sportster serisine) bakılabilir. Ben trek 7.2 kullanıyorum ve tavsiye edebilirim. Bütçenize uygun olarak alternatif fx 7.0 veya 7.1 olabilir. Ama 321 gayet güzel bir tercih. 2011 kadrosu 2010 modelinden daha güzel gözüküyor gibi. Erken davranmanızda fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Ben tavsiye ederim, kadro geometrisi mtb gibi olan 28 jant ebatında bir tur bisikleti olan Sedona 321 bence çok ideal bir tur bisikleti. Üzerindeki kompenantlar zamanla yükseltilebilir, yükseltilmese bile işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
@divemasteronur

Hayır yerli üretim.

Tepki
34
Bisiklet
Geotech
Bende Sedona 321 düşünüyordum, benim kafamdaki soru işareti 2010 modelinimi yoksa 2011 modelini mi almalıyım şeklindeydi. hatta bu şekilde bir başlıkta açmıştım.Ancak tercihimi bazı sebeplerden ötürü sedonadan yana değilde geotech life dan yana kullandım.bir kaç gündür kullanıyorum bisikletimi, şahane bir bisiklet ve beklentilerimi fazlası ile karşılıyor. Elbette sedonayıda tercih etseydim asla pişman olmayacağıma eminim. Karar sizin. Benim Geotechi tercih etmemin temelindeki unsur şehir içi hafif çukurlarda ve parke döşemelerde amortisörün faydasını görmekti. Gerçektende amortisörün faydasıda oluyor.
Kolay gelsin.