Karaköy - Sarıyer turlamamız bol bol fotoğraf içerir.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mertceo tarafından paylaşıldı.

 1. mertceo

  mertceo Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Nisan 2012
  Mesajlar:
  471
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  .
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Merhaba. Karaköyden sarıyer merkeze doğru bir tur düzenlemek istedim ve katılımcı sayısı +25 i aşmıştı. Gelen kişi sayısı da bu yöndeydi zaten yanlış saymadım ve hatırlamıyorsam 22 kişi falan vardı. Karaköy otobüs duraklarının arkasında iş parkın alanında beklemeleri için herkese haber verdim ve iletişim adresimi bıraktım ve herkes saatinde oradaydı sağ olsunlar. Benim de arka lastiğim patlamış haberim dahi yok tur zamanı görüyorum ve babamdan rica ediyorum hemen hızlıca arabasıyla (taksi) gelip beni alıyor ve aynı hışımla en yakın bisikletçiye gidiyoruz ardından bir arkadaşım Nurullah da katılmak istiyor ve lastiğimi yaptırıp arabaya atıp karaköye doğru babam (taksi) ile bizi bırakıyor ve herkesle selamlaşıp kısa kısa bilgiler verip turumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız ve sohbet etme alanımız kuru çeşme parkı oluyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  30 dakika, 45 dk arası bir mola veriyoruz. Muhabbet, ihtiyaç, tanışma falan gibisinden. İlerleyeceğimiz rota hakkında bilgiler, ilerleme şeklimiz ne tür sürüş yapacağımız fermuar sürüşe geçelim gibisinden ince bilgiler feyizleniyoruz. Kuruçeşmeden çıkıp emirgan ve istinye yokuşuna rampasına kadar çıkıyoruz. Bir daha ki durağımız istinye rampası oluyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Çok tehlikeli baktığımında farkındayım. (beyazlı eli belinde olan benim.) İstinyeye kadar olan turumuz burada son buluyor. Ancak ben hiç bir şey anlamadığımı ve grup sürüşünden çok büyük zevk ve keyif aldığımı dile getiriyorum. Bu kadar tur bence hiç bir şey arkadaşlar daha saatlerin başındayız sarıyer yapalım isterseniz bir güzel yemek yiyelim çayımızı içelim muhabbet edelim gece döneriz diyorum. Ve herkes kuşkusuz kabul ediyor ancak Berke1903 kardeşimizin o gün işi olduğu için ben buradan ayrılmak zorundayım diyor ve bizi kırmayıp buraya kadar geldiği için ona teşekkür ediyorum. Akabinde hazırlanıyoruz ve istinye yokuşundan inelim diyoruz ve oda ne! Sağ tarafta otoparka girmek isteyen bir araç abimizi sıkıştırıyor. Aniden de sol tarafa atıyor kendini araç ve bizim abimiz de sıkışıp dengesini kaybettiği için bisikletten düşüyor ve sırt üstü düşüyor. Hafiften takla da atıyor. Kolu, dirseği kanama ve soyulmadan dolayı bende hemen ilk yardım setiyle ufak bir pansuman yapıyoruz ve en yakın hastane istinye devlet hastanesine kaldırıyoruz. Araç şöförü o anın şokuyla ve korkusuyla özür diliyor hemen hastaneye bıraklım diyor ama abimiz kızmıyor ve hastaneye gitmek istemiyor bizle tura devam ediyor ve bizde hemen hastaneye gelince escort yapılsın diye 3-4 arkadaşımızı bırakıyoruz ve biz sarıyere doğru yola koyuluyoruz. Sarıyerde hastanede ki ekibi bekleyeceğimizi söylüyoruz ve bu anda yoldayken ben telefonla haber alıyorum ve bizim tur ekibine haber ediyorum.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Biz sarıyere geliyoruz ve yemeklerimizi yerken ve yedikten sonra fotoğraf çekilelim diyoruz ve sonuç;

  [​IMG]

  [​IMG]

  ve abilerimiz hasteneden gelip yemeklerini yiyorlar. Oda nesi! Araba kazası geçiren abimizin ön lastiğinin inik olduğunu fark ediyorum ve uyarıyorum. Adam gününde değil o gün kaza ve lastik inmesi hayrı alamet değil.

  [​IMG]

  Kuşlar için veya diğer hayvanlar için konmuş su (ancak çok pis su) ile kaçağı bulmaya çalışıyoruz;

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ve ayarlarını yapıp bisikletlerle en yakın benzin istasyonuna gidiyoruz tuvalet ve bazı ihtiyaçlarımızı karşılamamız gerekiyor su, sigara, sakız, pil gibi. Ancak ilk gittiğimiz benzin istasyonunda maalesef tuvalet bozukmuş ve bizde lastiklerimize hava basıp diğer benzin alanına gidiyoruz ve bir güzel insani ihtiyaçlarımızı karşılayıp yolumaza devam ediyoruz. Akşam karanlığı olduğu için hepimiz farlarımızı açıyoruz ve yolun boşluğundan yararlanarak çok serbest bir sürüş gösteriyoruz. Ve karaköye tekrar gelip yollarımızdan ayrılıyoruz. Etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Yaşımın gösterdiği gençlikle tüm yaşıtça büyük abilerim beni tebrik etti. Böyle bir genç organizatör beklemiyorlardı haliyle. Çok teşekkür ettiler ve bende öneminin olmadığını belirttim. Ve sıkı bir dost olduk devamlı yağmurda çamurda iletişim halindeyiz sürüş yapıyoruz. Toplu çıkamasak bile en az 3-5 kişi geziyoruz. Okuyan ve takip eden herkese teşekkür ediyorum. Bu gibi turlara katılmak isteyen arkadaşlar olursa tur oluyorsa ben haber ediyorum genelde bana ulaşacağınız sosyal medya imzamda mevcut ancak ben konuya tekrar eklemek istiyorum.

  Saygılar ve sevgiler,
  Esen kalınız.
   
 2. Berke

  Berke Road Bike Cyclist

  Kayıt:
  21 Haziran 2013
  Mesajlar:
  5.926
  Beğeniler:
  9.390
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Çok güzel bir turdu bende bir şey anlamamıştım Emirgana kadar ama dönmek zorundaydım havalar düzelirse ve aynı kadroyu toplayabilirsek tekrar yapalım ;)
   
 3. dursundoganay

  dursundoganay Yeni Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  5
  Şehir:
  istanbul avrupa
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Cok zevkliydi gruptaki abilerim kardeslerim hepsi cok degerli insanlardi birdaha ayni grubu toplasak cook iyi olur ;) kerem abinin sariyer borekcisinden ismarladigi boreklerin tadi haylaa damagimda;;)))))
   
 4. PiskinKerem

  PiskinKerem Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  İstanbul Bayrampaşa
  Seviye:
  Tura katılamamanın verdiği hüzünle birlikte resimlere imrenerek bakıyorum :) Bir dahaki turlara artık :)
   
 5. #5
  mertceo

  mertceo Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Nisan 2012
  Mesajlar:
  471
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  .
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bizde ilerleyip katılmanı isterdik ama sanırım herkes evinde gece 1 falan dı evde oldu yada bu civarlar içerisinde. Aynı kadro her zaman toplanır. Telefonla haberleşiyoruz şu sıralar okul, iş sebebiyle herkesin c.tesi vakti yok 4 kişinin vakti varsa onlarda geliyor zaten her hafta yapıyoruz turumuzu gruba yazıyorum zaten berke takipte olursan yetişirsin bize.

  Kerem abiden Allah razı olsun misafir olarak katıldı sarıyerde börek ısmarladı daha ne yapsın çok sevecen bir abimiz iyi ki tanışmışım. :) Şimdi güngören bisiklet grubu oluşturmuş kankii. :D

  İnşallah kardeşim iletişim bilgilerim var gruba da üyesin takip edersin yazıları yetişirsin sende.
   
 6. #6
  mertceo

  mertceo Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Nisan 2012
  Mesajlar:
  471
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  .
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Günceldir. Yorumlarınızı eksik etmeyin dostlar. :)